AMD kontra INTEL
REKLAMA
REKLAMA
INTEL
REKLAMA
Najniższy model najnowszej serii procesorów Intela wykonany w nowej mikroarchitekturze. Dwurdzeniowy układ taktowany z częstotliwością 1,86 GHz. Wyposażony w podstawkę LGA775, 2 MB współdzielonej przez oba rdzenie pamięci drugiego poziomu. Szyna systemowa FSB 1066 MHz, obsługa rozszerzeń 64-bitowych EM64T, instrukcji SSE2 i SSE3.
Technologia wykonania 65 nm. W procesorze tym Intel zawarł najlepsze cechy układów mobilnych Pentium M oraz desktopowych Pentium 4. W rezultacie powstał bardzo energooszczędny procesor zużywający maksymalnie 65 W energii. Jego ogromną zaletą jest niezwykła podatność na podkręcanie. Cena ok 780 zł.
AMD
REKLAMA
Dwurdzeniowy procesor AMD to trzeci od dołu układ wśród dwurdzeniowych procesorów serii X2. W najnowszej odmianie wyposażony w podstawkę AM2 i zintegrowany w procesorze kontroler pamięci DDR2. Procesor pracuje z taktowaniem 2,2 GHz i korzysta z szyny HyperTransport 1000 MHz. Wyposażono go łącznie w 1 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu, każdy z rdzeni ma dostęp do własnej pamięci podręcznej o pojemności 512 KB.
Wykonano go w technologii 90 nm, przez co w stosunku do Core 2 Duo Intela zużywa więcej energii. Obsługuje instrukcje SSE2, SSE3, posiada rozszerzenia 64-bitowe. Po wprowadzeniu na rynek przez Intela procesorów serii Core 2 Duo znacznie potaniał i teraz kosztuje tyle ile najtańszy model nowej serii - E6300, ok 780 zł.
REKLAMA
REKLAMA