Odzyskiwanie danych z pamięci flash
REKLAMA
REKLAMA
Inżynierowie odzyskiwania danych stworzyli technologię, która pozwala użytkownikom pamięci flash i dysków SSD odzyskać dane nawet w najtrudniejszych, nierozwiązywalnych dotychczas przypadkach.
REKLAMA
REKLAMA
Wraz ze wzrostem popularności urządzeń korzystających z technologii flash, wyraźnie wzrosła także liczba przypadków utraty przechowywanych na nich plików. W porównaniu z rokiem 2006 liczba zleceń odzyskania danych z nośników tworzonych w oparciu o powyższą technologię, kierowanych do laboratoriów firmy Kroll Ontrack w USA i krajach Azji, zwiększyła się o 70%. W Polsce tylko w ciągu roku liczba przypadków utraty danych z nośników flash w okresie wakacyjnym wzrosła o 250%
Pamięci flash to obecnie kluczowa technologia, która w przyszłości pozwoli na tworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań dla produktów przeznaczonych dla przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Rozwiązania te oraz tworzone dla powyższej technologii ulepszenia (większa pojemność, zróżnicowane aplikacje oraz zwiększona wydajność) nie pozwalają jednak uchronić pamięci flash oraz dysków SSD przed utraceniem zapisanych na nich informacji. Należy pamiętać, że urządzenia wykorzystujące opisywaną technologię również narażone są na utratę danych, podobnie jak nośniki tradycyjne, w przypadku których pliki giną w wyniku awarii dysku bądź błędu człowieka – mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału firmy Kroll Ontrack.
Najgłośniejszy w Polsce przypadek utraconych cyfrowych zdjęć jest związany z himalaistą Krzysztofem Wielickim, który w 2004 roku stracił dokumentację jednej ze swoich wypraw po tym, jak tragarz siadając uszkodził urządzenie do archiwizowania fotografii cyfrowych, na którym znajdowała się dokumentacja wyprawy.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.