reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > 10 najskuteczniejszch sposobów na spam

10 najskuteczniejszch sposobów na spam

Spam, każdy kto używa poczty elektronicznej zna to zjawisko. Nikt go nie lubi, nikt go nie chce ale do każdego przychodzi, zwykle częściej niż wiadomości od znajomych. Mimo iż ilość spamu rośnie z roku na rok są sposoby aby ograniczyć to niepożądane zjawisko. Oto 10 sposobów ochrony.

1. Należy posiadać co najmniej dwa adresy e-mail - publiczny i prywatny. Prywatny adres powinien być wykorzystywany wyłącznie do prywatnej korespondencji. Do rejestracji na publicznych forach, czatach, do subskrypcji list mailingowych itd. należy wykorzystywać adres publiczny.

2. Nigdy nie należy publikować swojego prywatnego adresu na publicznie dostępnych zasobach

3. Adres prywatny powinien być trudny do podrobienia. Spamerzy stosują kombinacje oczywistych nazw, słów i liczb do realnie wyglądających adresów. Adres prywatny nie powinien składać się po prostu z imienia i nazwiska. Należy być twórczym i stworzyć możliwie unikatowy adres.


4. Jeśli elektroniczne opublikowanie prywatnego adresu jest konieczne należy go zamaskować, aby nie przechwycili go spamerzy. Jan.Kowalski@yahoo.com jest łatwym do przechwycenia adresem, tak samo jak Jan.Kowalski małpa yahoo.com. Można jednak zapisać go jako Jan-kropka-Kowalski-małpa-yahoo-kropka-com. Jeśli adres musi zostać opublikowany na stronie WWW najlepiej zapisać go jako obrazek, a nie odsyłacz.


5. Należy traktować swój adres publiczny jako tymczasowy. Istnieją duże szanse, że spamerzy szybko przechwycą go. W miarę możliwości zaleca się regularnie zmieniać adres publiczny.


6. Do zarejestrowania się na forach, czatach, oraz do subskrypcji do list mailingowych i promocji należy zawsze używać adresu publicznego. Należy również rozważyć możliwość stosowania kilku adresów publicznych, aby wyśledzić, które usługi sprzedają adresy spamerom lub padają ich ofiarą.


7. Nigdy nie należy odpowiadać na spam. Taka odpowiedź może zostać przeczytana przez roboty przeszukujące sieć, które ocenią adres nadawcy jako czynny. W rezultacie, im więcej takich odpowiedzi, tym więcej spamu.


8. Nigdy nie należy klikać odsyłaczy 'zrezygnuj z subskrypcji' z wątpliwych źródeł. Spamerzy wysyłają fałszywe listy proponujące zrezygnowanie z subskrypcji w celu zebrania aktywnych adresów. Kliknięcie takiego odsyłacza zwiększy jedynie ilość otrzymywanego spamu.


9. Jeśli spamerzy odkryją prywatny adres, należy go jak najszybciej zmienić. Być może jest to niedogodność, ale zmiana adresu e-mail może pomóc w uniknięciu spamu - przynajmniej na razie!


10. Należy się upewnić, że poczta jest filtrowana przez rozwiązanie antyspamowe. Należy rozważyć zainstalowanie osobistego oprogramowania antyspamowego. Konta pocztowe (nawet darmowe) należy otwierać wyłącznie u dostawców, którzy oferują fltrowanie spamu.


Kaspersky Lab Polska

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Mojecki Kancelaria Radcy Prawnego

Kompleksowa pomoc prawna dla przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama