REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy biznes jest gotowy na dynamiczne zmiany rynku?

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach mnóstwo firm funkcjonuje pod presją tego, co wiadomo o rynku i dynamice jego zmian. Wszystko wskazuje, że przynajmniej dla części przedsiębiorstw nadchodzą kolejne wyzwania w dziedzinie znajomości współczesnego biznesu.

Czy biznes jest gotowy na dynamiczne zmiany rynku?Nie da się ukryć, że świat pędzi jak szalony. Technologia wchodzi na niesamowity poziom. Wysyłamy w kosmos rakiety, posiadamy inteligentne domy, wirtualnych asystentów, aplikacje, które ułatwiają zakupy czy lodówki, które wysyłają nam zdjęcia ich zawartości. Medycyna wynajduje środki przeciwdziałające wirusowi HIV, biotechnologia tworzy ryż odporny na trudne warunki, chirurgia i technologia tworzą niezawodne protezy kończyn. To wszystko, co dotyka nas bezpośrednio jest fascynujące i niemalże możemy to schwycić. Jednak, to nie całość niesamowitych przemian, które zachodzą w naszym świecie. Mało kto wie, w jaki sposób rozwija się biznes.

REKLAMA

Zaspokojenie potrzeb biznesu

REKLAMA

W XXI wieku przed właścicielami firm, marketingowcami i sprzedawcami pojawiły się nowe trudności. Zalew tanich produktów, podatek węglowy, koszty produkcji, a do tego galopująca moda z modą spowodowały, że przedstawiciele organizacji musieli zacząć nie tylko kreować trendy, ale także przewidywać te wygenerowane poza ich strukturami. Było to trudne o tyle, że wszyscy wciąż pracowali na systemach, które nie akceptowały danych wprowadzanych z zewnętrznych źródeł – nie pozwalały zatem na dokonywanie metaanalizy całego dostępnego materiału. To wszystko zmieni się wraz z wejściem na rynek SAP S/4HANA i bazy danych HANA.

Firmy, w których wdrożone są najnowsze rozwiązania ERP, takie jak SAP S4/HANA mają zapewnione: szybsze operowanie danymi, dostęp do danych w czasie rzeczywistym i możliwość operowania danymi w raportach. Dodatkowo system będzie wyposażony w zróżnicowane moduły dostosowane do potrzeb różnych organizacji: logistyczne, magazynowe, finansowe czy controlingowe – i wiele innych. Korzystanie z narzędzia będzie o tyle wygodniejsze, że będzie wykorzystywało interfejs i logikę SAP Fiori.

Jak przetrwać z galopującym świecie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla przedsiębiorców odpowiedź często może być jednoznaczna – inwestować w nowe technologie, które wesprą działanie biznesu i zoptymalizują procesy. Trend w zrządzaniu przedsiębiorstwami wskazuje na to, że kluczowym elementem jest szybkie otrzymywanie informacji i zarządzanie zbiorami danych w trybie rzeczywistym.

SAP wspiera lokowanie w chmurze procesów biznesowych. Także dane są dostępne z dowolnego miejsca na ziemi, nieograniczone w czasie. Jednak wdrożenie systemu S4/HANA jak w przypadku każdego rozwiązania do optymalizacji biznesu, to nie jest sytuacja, w której informatyk przychodzi i na płycie instaluje oprogramowanie. Jest to złożony proces wymagający konsultacji i opisania procesów, które zachodzą w organizacji. Dlatego warto w tym celu zwrócić się do certyfikowanego partnera, takiego jak Hicron, który kompleksowo i z wieloma sukcesami zajmuje się implementacją nawet bardziej złożonych rozwiązań.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA