| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Polecane strony WWW > Jak stworzyć wizytówkę profilu na portalu Nasza Klasa?

Jak stworzyć wizytówkę profilu na portalu Nasza Klasa?

Dość ciekawą i niestety rzadko docenianą przez użytkowników funkcją jest narzędzie do tworzenia wizytówek, które mogą być skrótem do naszego profilu. Link do wizytówki możemy umieszczać na forach dyskusyjnych lub przesyłać za pomocą komunikatora. Oprócz tego, wizytówkę w postaci graficznej możemy umieścić na własnej stronie WWW.

Najpierw logujemy się na portalu Nasza Klasa, a następnie na stronie naszego profilu ustawiamy kursor myszy na menu Profil i z wyświetlonej listy wybieramy polecenie Edytuj profil. Na stronie edycji naszego profilu udajemy się na zakładkę Wizytówka. Najpierw ustalamy szerokość modułu wizytówki, zaznaczając jedno z pól na liście Szerokość wizytówki. Po lewej stronie widzimy podgląd naszych poczynań, który zmienia się na bieżąco w zależności od ustawionych przez nas parametrów. Możemy również kliknąć na jeden z szablonów, który będzie tłem wizytówki.

W następnym kroku wybieramy zdjęcie, które będzie widoczne w module. W tym celu klikamy na przycisk Wybierz zdjęcie i kliknięciem zaznaczamy jedno ze zdjęć zamieszczonych w naszej galerii. Nasz wybór zatwierdzamy klikając na Wybierz. Teraz przyszła kolej na wybór danych naszego profilu, które będą widoczne na wizytówce. W tym celu zaznaczamy te opcje, które chcemy pokazać na wizytówce.

Zobacz również: Komputer - Samouczek

Jeśli jesteśmy zadowoleni z wizytówki, zapisujemy ją klikając na Zapisz wizytówkę. W polu Link do wizytówki znajduje się adres, który możemy skopiować i wklejać na przykład na forach internetowych lub przesyłać go znajomym za pomocą komunikatora. Jeśli jednak posiadamy swoją stronę WWW, możemy na niej umieścić wizytówkę w postaci graficznej. Wystarczy w wybranym miejscu pliku źródłowego strony (przeważnie jest to index.html) wkleić kod widoczny w polu Kod html.

Zobacz również: Komputer - Ciekawostki

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »