| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > e-sklep > Czy e-sklep to nadal dobry pomysł na biznes?

Czy e-sklep to nadal dobry pomysł na biznes?

Poprzednie dwa lata przyniosły gwałtowny wzrost liczby sklepów internetowych. E-handel, niczym grzyby po deszczu, wzrasta gwałtownie i na dużą skalę. Czy na rynku, który kurczy się w oczach, znajdzie się jeszcze miejsce dla Twojego sklepu?

Sklep internetowy pozostaje od jakiegoś czasu dobrym pomysłem na rozwój firmy. Dotyczy to zarówno małych, jak i średnich firm. Tych, które dopiero powstały oraz tych o znanej marce i ustabilizowanej pozycji na rynku sprzedaży.

Flaga na maszt

Decydując się na pojawienie się wraz ze swoją z ofertą w Internecie, firmy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. E-sklepy pozwalają bowiem na zauważalny wzrost obrotów, redukcję kosztów związanych z obsługą oraz, co najważniejsze, poszerzenie kręgu potencjalnych klientów.

Prowadzenie sprzedaży online zyskuje na popularności z uwagi nie tylko coraz powszechniejszy dostęp do Internetu, ale również wygodę jaką taka forma zakupów gwarantuje konsumentom. Zmiana zwykłego, metalowego koszyka, na wirtualny nie jest w dzisiejszych czasach niczym zaskakującym.

Polecamy: Czy warto prowadzić biznes w sieci?

Chętnie e-kupię

Potwierdzają to wyniki badań „E-commerce w Polsce” przeprowadzone przez firmę Gemius. Prawie 70% Polaków robiły w trakcie trwania swojego życia zakupy w Internecie. Wirtualne zakupy są atrakcyjne według ankietowanych z uwagi na niższą niż w klasycznych punktach cenę, a także z uwagi na oszczędność czasu.

Badania przeprowadzone przez jeden z serwisów internetowych wskazują jednoznacznie, że w styczniu 2010 roku ponad połowa polskich przedsiębiorców z sektora MSP podjęła decyzję o poszerzeniu swojej działalności w sieci o sprzedaż.

Co więcej dla 6% badanych firm głównym kanałem sprzedaży był Internet. Tylko 1 firma z grupy 100 przedsiębiorstw złożyła deklarację o porzuceniu Internetu jako sposobu na zwiększenie obrotów przez zbycie produktów.

Polecamy: serwis Zakładam firmę

Autor: Artur Pajkert

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Prowadzenie sprzedaży online zyskuje na popularności z uwagi nie tylko coraz powszechniejszy dostęp do Internetu, ale również wygodę jaką taka forma zakupów gwarantuje konsumentom.
Prowadzenie sprzedaży online zyskuje na popularności z uwagi nie tylko coraz powszechniejszy dostęp do Internetu, ale również wygodę jaką taka forma zakupów gwarantuje konsumentom.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Budzis

Doradca finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »