reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > 10 mld pobrań na serwisie Mininova

10 mld pobrań na serwisie Mininova

Jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów torrentowych - Mininova.org odnotował ostatnio pobranie 10-miliardowego pliku torrent.

W ubiegłym roku Mininova.org odnotowała przekroczenie 7 mld pobranych torrentów, rok wcześniej było ich o połowę mniej. Świadczy to o stale rosnącej popularności serwisu, który obecnie jest jednym z najpopularniejszych miejsc udostępniających torrenty. 10 mld pobrań to kolejny dowód na potwierdzenie obserwowanego od kilku lat trendu.

Niezbyt radosne nastroje przedstawicieli Minonovy biorą się z faktu, że serwisy oferujące torrenty znalazły się w tym roku pod ostrzałem organizacji antypirackich, a wiele spraw trafiło do sądów. Działania antypiratów nie ominęły Mininovy. W lipcu holenderski sąd nakazał serwisowi usunięcie torrentów pod groźbą kary tysiąca euro za każdy link od utworu podlegającego ochronie z tytułu praw autorskich. Jednakże kwota kary nie mogła przekroczyć 5 mln euro. Pozew przeciw serwisowi złożyła BREIN, holenderska organizacja zajmująca się ochroną praw autorskich.

Popularność serwisu Mininova.org sprawiła, że coraz większy odsetek stanowią na nim torrenty prowadzące do materiałów legalnych a utwory muzyczne zamieszczają tu sami artyści.

Źródło: Technologie.gazeta.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Nowa matryca stawek VAT – Usługi Nowa matryca stawek VAT - Towary - STANDARD378.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama