| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > W 2011 r. piraci odcięci od sieci

W 2011 r. piraci odcięci od sieci

Parlament Europejski wraz z Radą Ministrów ds. Telekomunikacji porozumiały się co do kształtu nowego prawa telekomunikacyjnego, które ma zostać wdrożone w całej Europie do 2011r. . Polscy politycy już są gotowi na zmianę przepisów.

Unia Europejska planuje wprowadzić nowe prawo telekomunikacyjne w 2011 roku. Jego główne założenia, patrząc pod kątem rynku IT, to zapewnienie wolności w Sieci wszystkim podmiotom. Oznacza to, że wszystkie regulacje i restrykcje nie mogą być sprzeczne z Europejską Konwencją Praw Człowieka i prawa wspólnotowego. Przepisy wymuszą również na operatorach umożliwienie konsumentom zmiany providera w ciągu jednego dnia roboczego a także zapewnienie odpowiedniej jakości usług i ochronę danych osobowych. Dopuszczalne jest jednak odcinanie obywateli od Sieci, którzy oglądają portale „o treści niebezpiecznej”. Ma to zapobiec piractwu, pedofilii i, tu słowo klucz, terroryzmowi.

Tymczasem Gazeta Prawna przedstawia nowe pomysły polskich urzędników, które wydają się wyprzedać europejskie założenia. Polski rząd chce zdelegalizować hazard w Sieci a także zmusić operatorów, by ci blokowali wybrane domeny. Prace nad nową ustawą pilotują Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz policja. Czarną listą zablokowanych domen rządziłby Urząd komunikacji Elektronicznej z pomocą policji, służb specjalnych i Miniserstwa Finansów.

To utopia. Adres strony można zmienić w ciągu kilku minut i przenieść ją z Tajwanu na Wyspy Dziewicze. A wpisanie go na czarną listę potrwa tygodnie – twierdzi przedstawiciel jednego z dostawców Internetu na łamach Gazety Prawnej. Dodaje, że wielu internautów dysponuje oprogramowaniem, które bez problemu pozwoli im obejść ograniczenie dostępu przez zmianę swojego adresu IP czy serwera proxy.

Źródło: PC World

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MonsterPolska.pl

lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK