| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > 120 Mb/s od UPC

120 Mb/s od UPC

Nowa oferta dostępu do Internetu jaki przedstawiła firma UPC nie pozostawia złudzeń konkurencji, że na tym rynku trzeba użytkownika traktować poważnie.  Usługa Fiber Power pozwala korzystać z łącz dostępowych o przepustowości 8, 25, 50 a nawet 120 Mb/s.

Usługa UPC Fiber Power oparta jest na standardzie transmisji danych w sieciach kablowych EuroDOCSIS 3.0. Opcje 8 i 25 Mb/s (przepustowość łącza do klienta) począwszy od dziś są dostępne dla wszystkich użytkowników w zasięgu usługi internetowej UPC. Jeśli chodzi o opcje 50 i 120 Mb/s, od 21 września oferta obowiązuje w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku. Warszawa będzie pierwszym miastem, w którym zasięg usługi Fiber Power obejmie całą sieć - firma zapowiada, że stanie się to jeszcze w 2009 r.

Do obsługi nowych usług konieczna będzie wymiana używanych modemów UPC. Przedstawiciele UPC są przekonani, że oferta znajdzie amatorów wśród użytkowników wykorzystujących Internet do pobierania i wysyłania dużych plików, oglądania filmów i słuchania radia online. Firma zaznacza jednak, że nie wdrożyła żadnych mechanizmów utrudniających internetową wymianę nielegalnych plików - odpowiedzialność za taki proceder ponosić będą wyłącznie użytkownicy końcowi.

Firma wprowadzając ofertę dostępu do Sieci o szybkości 25, 50 i 100 Mb/s (podobnych nie ma żaden inny operator) próbuje wywrzeć presję na konkurencję. Jak przekonywali przedstawiciele spółki na konferencji prasowej, poświęconej ogłoszeniu nowości, spółka chce w ten sposób wymusić na konkurentach inwestowanie w rozwój infrastruktury dostępowej, a zarazem zasygnalizować dostawcom treści multimedialnych, że wśród użytkowników panuje zapotrzebowanie na takie materiały. "Łącza ponadstumegabitowe to przyszłość", "Nie ma innej drogi niż multimedia" - tak promowali usługi przedstawiciele operatora. 

Źródło: Technologie Gazeta.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin M. Wyrzykowski

Główny Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »