REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Allegro wspiera renowacje obrazu Matejki

REKLAMA

REKLAMA

Serwis Allegro w dobie agresywnej kampanii reklamowej znalazł też miejsce na działalność charytatywną. Wesprze renowację obrazu Joanna d'Arc Jana Matejki. Na aukcjach będzie można kupić wirtualne części obrazu, a dochód w całości zostanie przekazany muzeum.

Od 2007 Muzeum Narodowe w Poznaniu zajmuje się rewitalizacją Pałacu i Galerii w Rogalinie. Jej pierwszy etap dobiegł końca w czerwcu 2009 roku. Celem Muzeum jest przywrócenie pełnej świetności zarówno posiadłości rogalińskiej, jak i kolekcji sztuki znajdujących się pod jego oraz Fundacji im. Raczyńskich opieką. Joanna d'Arc (Dziewica Orleańska) Jana Matejki jest ważnym elementem zbiorów Galerii Rogalińskiej.

REKLAMA

REKLAMA

Przedsięwzięcie wymaga dużych nakładów finansowych - konserwacji płótna czy nowej ramy nawiązującej do oprawy znanej z przekazu fotograficznego z 1897 roku. Dotychczas ze środków przekazanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupiono krosno samonaprężające.

Dzięki inicjatywie Allegro powstał projekt, którego założeniem jest zgromadzić jak najwięcej środków, które pomogą przywrócić obrazowi Matejki dawny blask.
"Wspólnie z Muzeum realizujemy nietypowy, pionierski w skali polskiego Internetu projekt" - powiedział Fabian Adaszewski z Zespołu PR Allegro. "Wystawimy aukcje 100 wirtualnych fragmentów obrazu. Osoby zainteresowane wsparciem akcji będą mogły kupić m.in. tę część obrazu, na którym widnieje postać Joanny d'Arc. Akcję zakończymy licytacją fragmentu obrazu z podpisem Matejki" - dodał Adaszewski.

REKLAMA

Na sprzedaż wystawione będą również specjalnie wybite na tę okazję pamiątkowe żetony i wybrane katalogi zbiorów i wystaw Muzeum Narodowego w Poznaniu.
"Wierzymy, że licytacja fragmentów obrazu oraz pozostałych pamiątek będzie gratką dla kolekcjonerów" - stwierdził Mariusz Krasowiak, kierownik projektu akcji z Zespołu Allegro. "Osoby, które wylicytują fragmenty obrazu otrzymają pamiątkowy certyfikat z podziękowaniem oraz reprodukcję obrazu. Dochód ze sprzedaży internetowej zostanie przeznaczony w całości na pokrycie kosztów konserwacji obrazu. To wyjątkowe wydarzenie w polskim Internecie. Mamy nadzieję, że projekt odniesie sukces i będzie dużym wkładem Internautów, na rzecz polskiego dziedzictwa narodowego".

Konserwacja obrazu to z kilku powodów wyjątkowe wydarzenie w skali kraju. Zostanie przeprowadzona w miejscu jego ekspozycji - czyli w Galerii Rogalińskiej. Zainteresowani projektami obrazem Jana Matejki będą mogli przyglądać się zabiegom konserwatorskim zarówno na miejscu, tj. w galerii przy Pałacu w Rogalinie, jak i za pośrednictwem Internetu na stronie www.allegro.pl/matejko, gdzie będzie można również obejrzeć filmowe relacje z przebiegu wybranych etapów konserwacji, wywiady z konserwatorami i innymi osobami zaangażowanymi w prace przy projekcie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pierwsze aukcje pojawią się na Allegro jeszcze we wrześniu. Potrwają do 11 XI 2009 - w tym dniu zakończy się licytacja fragmentu obrazu z podpisem Matejki. Do stycznia 2010 roku działać będzie strona internetowa, na której będzie można obserwować m.in. prace renowacyjne.

Źródło: Technologie Gazeta.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

REKLAMA

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA