REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Firmy przenoszą się do sieci. To nieodwracalny proces

Firma w czasach pandemii: świat wirtualny wypiera realny
Firma w czasach pandemii: świat wirtualny wypiera realny

REKLAMA

REKLAMA

Pandemia koronawirusa wymusiła rewolucję w biznesie. Firmy w bardzo szybkim tempie przenoszą się do świata wirtualnego. Chodzi o usługi księgowe, aplikacje umożliwiające komunikację pracownikom wykonującym swoje obowiązki z domu oraz te służące elastycznemu korzystaniu z przestrzeni biurowych. Rośnie także popularność wirtualnych asystentów.

Biznes w sieci

Nic już nie będzie takie, jak kiedyś – wieszczą eksperci. Pandemia koronawirusa spowodowała nieodwracalne zmiany we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia. Wirus znacząco zmienił także politykę firm, które coraz częściej i chętniej zaczynają korzystać z nowych technologii. To, co jeszcze niedawno działo się w świecie realnym, przenosi się do wirtualnego.

REKLAMA

– Jesteśmy świadkami nieodwracalnych zmian, których konsekwencje zostaną z nami już na zawsze. Elastyczność pracy, napędzana nowymi technologiami i zmianą nawyków, wymaga elastyczności biznesu, jego środowiska i wszelkich powiązanych usług – mówi Hubert Abt, CEO & founder firmy New Work, operatora biur elastycznych.

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Wirtualne możliwości

Jakie wirtualne narzędzia stają się coraz bardziej potrzebne firmom działającym w nowych pandemicznych realiach?

  • Aplikacje do zarządzania elastycznymi przestrzeniami biurowymi

Żeby prowadzić firmę, nie jest nam potrzebna stała siedziba. Jednak zdarzają się sytuacje, w których wypadałoby zaprosić swojego kontrahenta na spotkanie w odpowiednie do rangi tego wydarzenia miejsce. Czasami istnieje potrzeba wyjazdu do innego miasta i znalezienia przestrzeni do pracy. Tutaj w sukurs przychodzą nam elastyczne powierzchnie biurowe. To rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz od razu wynajmować całego piętra, kilku pokoi czy lokalu - wystarczy możliwość rezerwacji sali konferencyjnej czy zacisznego pokoju do pracy. Takie rozwiązanie jest już dostępne w największych polskich i europejskich miastach, podróżowanie biznesowe nie jest już problemem. Niebawem dostępne będą także aplikacje umożliwiające swobodny dostęp do biura w wielu lokalizacjach, bez potrzeby wiązania się długoterminowymi umowami najmu. Wystarczy korzystać z powierzchni biurowych, które są przedsiębiorstwu w danej chwili potrzebne. W wirtualnym świecie w prosty sposób można zarezerwować potrzebną przestrzeń w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Wirtualna księgowość

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba planować wizyty w biurze rachunkowym i spędzać połowy dnia u księgowej. Do tego, by sprawnie i efektywnie prowadzić finanse firmy, wystarczy tylko komputer i dostęp do Internetu. Na rynku dostępnych jest wiele platform oferujących tego typu usługi. Po zalogowaniu i opłaceniu wybranego abonamentu, otrzymujemy możliwość skorzystania nie tylko z szerokiego wachlarza potrzebnych narzędzi, ale także porad, wsparcia konsultantów. Dzięki stałemu dostępowi do dokumentów, można w dowolnej chwili kontrolować sprawy finansowe swojej firmy.

  • Oprogramowanie biurowe w chmurze

Praca w chmurze z pozoru może wydawać się trudna i nie do końca bezpieczna. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego. Prezentacje, arkusze, dokumenty tekstowe, pliki – wszystko to dostępne za pomocą jednego kliknięcia. Zapisywanie dokumentów i jednoczesna praca nad nimi jest niezwykle sprawna. Jednocześnie jeden plik może edytować kilka osób, co znacznie ułatwia wiele kwestii. Dyski w chmurach są bardzo pojemne, ich ogromna zaleta to również dostępność – możesz korzystać z nich ze smartfona czy komputera w dowolnym momencie dnia. Nie musisz więc martwić się o to, że nie masz pod ręką sprzętu, by sprawdzić ważny dokument. Wszystko to w kilka chwil, bez potrzeby drukowania czy przesyłania plików.

  • Aplikacje pomagające planować prace zespołowe

Zarządzanie projektami w zespole wirtualnym jest jednym z większych wyzwań, przed którymi stoi każda firma. Warto zatem uzbroić się w odpowiednie do tego narzędzie. Tworząc projekty i przypisując odpowiednie zadania poszczególnym osobom nic nie umknie naszej uwadze. Ustawianie deadline’ów sprawi, że żadna z ważnych dat nie zostanie pominięta, widzimy zaawansowanie prac, a możliwość załączania plików zaoszczędzi cenny czas stracony na przeszukiwaniu skrzynki mailowej w poszukiwaniu potrzebnych materiałów.

  • Wirtualny asystent

W morzu spraw do załatwienia, organizacji i kolejnych ważnych rzeczy łatwo się pogubić. Wówczas z pomocą przychodzi wirtualny asystent. Pełni on taką samą funkcję, jednak w świecie wirtualnym. Pomoże uporać się z codziennymi sprawami związanymi z prowadzeniem firmy, weźmie pod lupę Twój kalendarz, przypomni o spotkaniach, wyszuka potrzebne informacje, zapanuje nad codziennymi zadaniami, a nawet wesprze w poszukiwaniu pracowników. Obecność wirtualnego asystenta pomaga skupić się biznesie, bez obaw o administracyjne i organizacyjne kwestie.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA  

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA