REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Firmy przenoszą się do sieci. To nieodwracalny proces

Firma w czasach pandemii: świat wirtualny wypiera realny
Firma w czasach pandemii: świat wirtualny wypiera realny

REKLAMA

REKLAMA

Pandemia koronawirusa wymusiła rewolucję w biznesie. Firmy w bardzo szybkim tempie przenoszą się do świata wirtualnego. Chodzi o usługi księgowe, aplikacje umożliwiające komunikację pracownikom wykonującym swoje obowiązki z domu oraz te służące elastycznemu korzystaniu z przestrzeni biurowych. Rośnie także popularność wirtualnych asystentów.

Biznes w sieci

Nic już nie będzie takie, jak kiedyś – wieszczą eksperci. Pandemia koronawirusa spowodowała nieodwracalne zmiany we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia. Wirus znacząco zmienił także politykę firm, które coraz częściej i chętniej zaczynają korzystać z nowych technologii. To, co jeszcze niedawno działo się w świecie realnym, przenosi się do wirtualnego.

REKLAMA

– Jesteśmy świadkami nieodwracalnych zmian, których konsekwencje zostaną z nami już na zawsze. Elastyczność pracy, napędzana nowymi technologiami i zmianą nawyków, wymaga elastyczności biznesu, jego środowiska i wszelkich powiązanych usług – mówi Hubert Abt, CEO & founder firmy New Work, operatora biur elastycznych.

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Wirtualne możliwości

Jakie wirtualne narzędzia stają się coraz bardziej potrzebne firmom działającym w nowych pandemicznych realiach?

  • Aplikacje do zarządzania elastycznymi przestrzeniami biurowymi

Żeby prowadzić firmę, nie jest nam potrzebna stała siedziba. Jednak zdarzają się sytuacje, w których wypadałoby zaprosić swojego kontrahenta na spotkanie w odpowiednie do rangi tego wydarzenia miejsce. Czasami istnieje potrzeba wyjazdu do innego miasta i znalezienia przestrzeni do pracy. Tutaj w sukurs przychodzą nam elastyczne powierzchnie biurowe. To rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz od razu wynajmować całego piętra, kilku pokoi czy lokalu - wystarczy możliwość rezerwacji sali konferencyjnej czy zacisznego pokoju do pracy. Takie rozwiązanie jest już dostępne w największych polskich i europejskich miastach, podróżowanie biznesowe nie jest już problemem. Niebawem dostępne będą także aplikacje umożliwiające swobodny dostęp do biura w wielu lokalizacjach, bez potrzeby wiązania się długoterminowymi umowami najmu. Wystarczy korzystać z powierzchni biurowych, które są przedsiębiorstwu w danej chwili potrzebne. W wirtualnym świecie w prosty sposób można zarezerwować potrzebną przestrzeń w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Wirtualna księgowość

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba planować wizyty w biurze rachunkowym i spędzać połowy dnia u księgowej. Do tego, by sprawnie i efektywnie prowadzić finanse firmy, wystarczy tylko komputer i dostęp do Internetu. Na rynku dostępnych jest wiele platform oferujących tego typu usługi. Po zalogowaniu i opłaceniu wybranego abonamentu, otrzymujemy możliwość skorzystania nie tylko z szerokiego wachlarza potrzebnych narzędzi, ale także porad, wsparcia konsultantów. Dzięki stałemu dostępowi do dokumentów, można w dowolnej chwili kontrolować sprawy finansowe swojej firmy.

  • Oprogramowanie biurowe w chmurze

Praca w chmurze z pozoru może wydawać się trudna i nie do końca bezpieczna. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego. Prezentacje, arkusze, dokumenty tekstowe, pliki – wszystko to dostępne za pomocą jednego kliknięcia. Zapisywanie dokumentów i jednoczesna praca nad nimi jest niezwykle sprawna. Jednocześnie jeden plik może edytować kilka osób, co znacznie ułatwia wiele kwestii. Dyski w chmurach są bardzo pojemne, ich ogromna zaleta to również dostępność – możesz korzystać z nich ze smartfona czy komputera w dowolnym momencie dnia. Nie musisz więc martwić się o to, że nie masz pod ręką sprzętu, by sprawdzić ważny dokument. Wszystko to w kilka chwil, bez potrzeby drukowania czy przesyłania plików.

  • Aplikacje pomagające planować prace zespołowe

Zarządzanie projektami w zespole wirtualnym jest jednym z większych wyzwań, przed którymi stoi każda firma. Warto zatem uzbroić się w odpowiednie do tego narzędzie. Tworząc projekty i przypisując odpowiednie zadania poszczególnym osobom nic nie umknie naszej uwadze. Ustawianie deadline’ów sprawi, że żadna z ważnych dat nie zostanie pominięta, widzimy zaawansowanie prac, a możliwość załączania plików zaoszczędzi cenny czas stracony na przeszukiwaniu skrzynki mailowej w poszukiwaniu potrzebnych materiałów.

  • Wirtualny asystent

W morzu spraw do załatwienia, organizacji i kolejnych ważnych rzeczy łatwo się pogubić. Wówczas z pomocą przychodzi wirtualny asystent. Pełni on taką samą funkcję, jednak w świecie wirtualnym. Pomoże uporać się z codziennymi sprawami związanymi z prowadzeniem firmy, weźmie pod lupę Twój kalendarz, przypomni o spotkaniach, wyszuka potrzebne informacje, zapanuje nad codziennymi zadaniami, a nawet wesprze w poszukiwaniu pracowników. Obecność wirtualnego asystenta pomaga skupić się biznesie, bez obaw o administracyjne i organizacyjne kwestie.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA  

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA