reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Działalność gospodarcza > Zarządzanie majątkiem w przedsiębiorstwach

Zarządzanie majątkiem w przedsiębiorstwach

Prowadzenie działalności gospodarczej wiążę się nie tylko z wieloma uprawnieniami, ale także pewnymi obowiązkami. Każdy, kto zdecyduje się założyć własną firmę, musi być świadomy, że co miesiąc czeka go duża ilość zadań związanych z zarządzaniem majątkiem. Jest wiele przykładów formalności, z którymi musi zmierzyć się przedsiębiorca.

Obecnie mamy jednak do czynienia z szybkim rozwojem Internetu, czy różnego rodzaju programów komputerowych, które usprawniają codzienne działania, w tym także te w firmach. Nie trzeba przejmować się już wieloma rzeczami z osobna, gdyż jedna aplikacja pomaga zarządzać całą firmą. Przykładem takiej codziennej pomocy jest AssetMan.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

To e-usługa, która pod wieloma względami może usprawnić działania przedsiębiorstwa. Użytkownik, który zdecyduje się na korzystanie z AssetMan'a, dostaje w pełni zintegrowany system, który wspierać będzie, właściwie każdego dnia, jego codzienną działalność biznesową. Tego typu e-usługa jest rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad majątkiem, w tym: maszynami, pojazdami, a także infrastrukturą IT oraz nieruchomościami. Główni odbiorcy, a zatem małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać nie tylko elastyczność i uniwersalność, ale także świetną cenę, która już nie odstrasza.

Program swoim działaniem obejmuje dziewięć modułów funkcyjnych. Użytkownik dostaje możliwość pełnego zarządzania własnym majątkiem oraz wszelkie informacje o jego elementach. Dzięki bogatej ofercie (prezentowane są aż trzy rodzaje pakietów: Bronze, Silver, Gold) przedsiębiorca może mieć wpływ na wyniki i pracę zespołów odpowiedzialnych za prawidłowe utrzymanie aktyw, stale otrzymywać najświeższe statystyki i raporty oraz dostosować interfejs do własnych biznesowych potrzeb.

Zobacz również: Jak założyć działalność gospodarczą?

Pierwszym z proponowanych elementów jest moduł zarządzania majątkiem, który kompletuje  informacje związane z obiektami stanowiącymi majątek firmy. Składa się z dwóch części: definicyjnej i operacyjnej. Pierwsza z nich pomaga przy określaniu sposobów w jaki mają być zbierane dane związane z majątkiem, druga służy do wprowadzania informacji o konkretnych elementach majątku. Przedsiębiorca posiadający w swojej firmie zespół odpowiedzialny za prawidłowe utrzymanie majątku, będzie mógł skorzystać z modułu zarządzania zleceniami pracy. Użytkownicy sami zdefiniują rodzaje wykonywanych prac przez zespół i dodatkowo określą przydatne parametry (czas, potrzebne materiały, instrukcje). Kolejnym proponowanym elementem AssetMan'a jest moduł predykcji awarii, którego zadaniem jest obsługa zgłoszeń rejestrowanych przez klientów i dotyczących zarejestrowanych w systemie zasobów. Po uruchomieniu takiego modułu, użytkownik otrzymuje dostęp do listy swoich zgłoszeń, sprawdzi stan ich realizacji oraz zarejestruje nowe zadanie. Ilość niezbędnych danych oraz sam proces zostanie zoptymalizowany tak, aby uprościć zgłaszanie incydentów. Do wprowadzania budżetu związanego z zarządzaniem majątkiem służy moduł finanse. Użytkownicy samodzielnie określą jego części składowe i zewidencjują parametry, wiążące się z utrzymaniem majątku: prąd, woda, przejechane kilometry.

Specjalny algorytm i model danych jest ważną częścią kolejnego oferowanego modułu – statystyczno-raportowego. Odpowiada on za udostępnianie statystycznie przetworzonych danych, pochodzących z informacji logowanych w pozostałych modułach AssetMan'a. Specjalny moduł został również utworzony do budowania procesów biznesowych (model konfiguracji procesów biznesowych) oraz zmiany ustawień interfejsu użytkownika zgodnie z wymaganiami biznesowymi (moduł analizy danych). Konfiguracja daje wariant projektowania ekranów, rozmieszczania pól i kontrolek według własnych upodobań. Ostatnie dwa moduły znajdujące się w ofercie AssetMan'a służą do administracji i zarządzania użytkownikami oraz dostarczania klientom interfejsu programistycznego, za pomocą którego zintegrują się z e-usługą (moduł Api do integracji). Warto dodać, że AssetMan proponuje również swoim użytkownikom wersję mobilną.

Przykład AssetMan'a idealnie pokazuje, że dla zarządzania aktywami w przedsiębiorstwie również nadchodzą nowe czasy. Dzięki takim programom przedsiębiorcy w bardzo łatwy sposób mogą panować nad wszelkimi zagadnieniami związanymi z majątkiem i właściwie przez całą dobę mieć dostęp do najważniejszych danych i statystyk.

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na Innowacje.

Zobacz: Jak uzyskać środki na własną działalność gospodarczą?

Źródło: AssetMan

reklama

Czytaj także

Aktualizacja: 09.02.2015

Zdjęcia

Zarządzanie majątkiem w przedsiębiorstwach / Fot. Fotolia
Zarządzanie majątkiem w przedsiębiorstwach / Fot. Fotolia

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama