REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zarządzanie majątkiem w przedsiębiorstwach

Zarządzanie majątkiem w przedsiębiorstwach / Fot. Fotolia
Zarządzanie majątkiem w przedsiębiorstwach / Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Prowadzenie działalności gospodarczej wiążę się nie tylko z wieloma uprawnieniami, ale także pewnymi obowiązkami. Każdy, kto zdecyduje się założyć własną firmę, musi być świadomy, że co miesiąc czeka go duża ilość zadań związanych z zarządzaniem majątkiem. Jest wiele przykładów formalności, z którymi musi zmierzyć się przedsiębiorca.

Obecnie mamy jednak do czynienia z szybkim rozwojem Internetu, czy różnego rodzaju programów komputerowych, które usprawniają codzienne działania, w tym także te w firmach. Nie trzeba przejmować się już wieloma rzeczami z osobna, gdyż jedna aplikacja pomaga zarządzać całą firmą. Przykładem takiej codziennej pomocy jest AssetMan.

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

REKLAMA

To e-usługa, która pod wieloma względami może usprawnić działania przedsiębiorstwa. Użytkownik, który zdecyduje się na korzystanie z AssetMan'a, dostaje w pełni zintegrowany system, który wspierać będzie, właściwie każdego dnia, jego codzienną działalność biznesową. Tego typu e-usługa jest rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad majątkiem, w tym: maszynami, pojazdami, a także infrastrukturą IT oraz nieruchomościami. Główni odbiorcy, a zatem małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać nie tylko elastyczność i uniwersalność, ale także świetną cenę, która już nie odstrasza.

Program swoim działaniem obejmuje dziewięć modułów funkcyjnych. Użytkownik dostaje możliwość pełnego zarządzania własnym majątkiem oraz wszelkie informacje o jego elementach. Dzięki bogatej ofercie (prezentowane są aż trzy rodzaje pakietów: Bronze, Silver, Gold) przedsiębiorca może mieć wpływ na wyniki i pracę zespołów odpowiedzialnych za prawidłowe utrzymanie aktyw, stale otrzymywać najświeższe statystyki i raporty oraz dostosować interfejs do własnych biznesowych potrzeb.

Zobacz również: Jak założyć działalność gospodarczą?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Pierwszym z proponowanych elementów jest moduł zarządzania majątkiem, który kompletuje  informacje związane z obiektami stanowiącymi majątek firmy. Składa się z dwóch części: definicyjnej i operacyjnej. Pierwsza z nich pomaga przy określaniu sposobów w jaki mają być zbierane dane związane z majątkiem, druga służy do wprowadzania informacji o konkretnych elementach majątku. Przedsiębiorca posiadający w swojej firmie zespół odpowiedzialny za prawidłowe utrzymanie majątku, będzie mógł skorzystać z modułu zarządzania zleceniami pracy. Użytkownicy sami zdefiniują rodzaje wykonywanych prac przez zespół i dodatkowo określą przydatne parametry (czas, potrzebne materiały, instrukcje). Kolejnym proponowanym elementem AssetMan'a jest moduł predykcji awarii, którego zadaniem jest obsługa zgłoszeń rejestrowanych przez klientów i dotyczących zarejestrowanych w systemie zasobów. Po uruchomieniu takiego modułu, użytkownik otrzymuje dostęp do listy swoich zgłoszeń, sprawdzi stan ich realizacji oraz zarejestruje nowe zadanie. Ilość niezbędnych danych oraz sam proces zostanie zoptymalizowany tak, aby uprościć zgłaszanie incydentów. Do wprowadzania budżetu związanego z zarządzaniem majątkiem służy moduł finanse. Użytkownicy samodzielnie określą jego części składowe i zewidencjują parametry, wiążące się z utrzymaniem majątku: prąd, woda, przejechane kilometry.

Specjalny algorytm i model danych jest ważną częścią kolejnego oferowanego modułu – statystyczno-raportowego. Odpowiada on za udostępnianie statystycznie przetworzonych danych, pochodzących z informacji logowanych w pozostałych modułach AssetMan'a. Specjalny moduł został również utworzony do budowania procesów biznesowych (model konfiguracji procesów biznesowych) oraz zmiany ustawień interfejsu użytkownika zgodnie z wymaganiami biznesowymi (moduł analizy danych). Konfiguracja daje wariant projektowania ekranów, rozmieszczania pól i kontrolek według własnych upodobań. Ostatnie dwa moduły znajdujące się w ofercie AssetMan'a służą do administracji i zarządzania użytkownikami oraz dostarczania klientom interfejsu programistycznego, za pomocą którego zintegrują się z e-usługą (moduł Api do integracji). Warto dodać, że AssetMan proponuje również swoim użytkownikom wersję mobilną.

Przykład AssetMan'a idealnie pokazuje, że dla zarządzania aktywami w przedsiębiorstwie również nadchodzą nowe czasy. Dzięki takim programom przedsiębiorcy w bardzo łatwy sposób mogą panować nad wszelkimi zagadnieniami związanymi z majątkiem i właściwie przez całą dobę mieć dostęp do najważniejszych danych i statystyk.

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na Innowacje.

Zobacz: Jak uzyskać środki na własną działalność gospodarczą?

Źródło: AssetMan

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA