REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zarządzanie majątkiem w przedsiębiorstwach

Zarządzanie majątkiem w przedsiębiorstwach / Fot. Fotolia
Zarządzanie majątkiem w przedsiębiorstwach / Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Prowadzenie działalności gospodarczej wiążę się nie tylko z wieloma uprawnieniami, ale także pewnymi obowiązkami. Każdy, kto zdecyduje się założyć własną firmę, musi być świadomy, że co miesiąc czeka go duża ilość zadań związanych z zarządzaniem majątkiem. Jest wiele przykładów formalności, z którymi musi zmierzyć się przedsiębiorca.

Obecnie mamy jednak do czynienia z szybkim rozwojem Internetu, czy różnego rodzaju programów komputerowych, które usprawniają codzienne działania, w tym także te w firmach. Nie trzeba przejmować się już wieloma rzeczami z osobna, gdyż jedna aplikacja pomaga zarządzać całą firmą. Przykładem takiej codziennej pomocy jest AssetMan.

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

REKLAMA

To e-usługa, która pod wieloma względami może usprawnić działania przedsiębiorstwa. Użytkownik, który zdecyduje się na korzystanie z AssetMan'a, dostaje w pełni zintegrowany system, który wspierać będzie, właściwie każdego dnia, jego codzienną działalność biznesową. Tego typu e-usługa jest rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad majątkiem, w tym: maszynami, pojazdami, a także infrastrukturą IT oraz nieruchomościami. Główni odbiorcy, a zatem małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać nie tylko elastyczność i uniwersalność, ale także świetną cenę, która już nie odstrasza.

Program swoim działaniem obejmuje dziewięć modułów funkcyjnych. Użytkownik dostaje możliwość pełnego zarządzania własnym majątkiem oraz wszelkie informacje o jego elementach. Dzięki bogatej ofercie (prezentowane są aż trzy rodzaje pakietów: Bronze, Silver, Gold) przedsiębiorca może mieć wpływ na wyniki i pracę zespołów odpowiedzialnych za prawidłowe utrzymanie aktyw, stale otrzymywać najświeższe statystyki i raporty oraz dostosować interfejs do własnych biznesowych potrzeb.

Zobacz również: Jak założyć działalność gospodarczą?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Pierwszym z proponowanych elementów jest moduł zarządzania majątkiem, który kompletuje  informacje związane z obiektami stanowiącymi majątek firmy. Składa się z dwóch części: definicyjnej i operacyjnej. Pierwsza z nich pomaga przy określaniu sposobów w jaki mają być zbierane dane związane z majątkiem, druga służy do wprowadzania informacji o konkretnych elementach majątku. Przedsiębiorca posiadający w swojej firmie zespół odpowiedzialny za prawidłowe utrzymanie majątku, będzie mógł skorzystać z modułu zarządzania zleceniami pracy. Użytkownicy sami zdefiniują rodzaje wykonywanych prac przez zespół i dodatkowo określą przydatne parametry (czas, potrzebne materiały, instrukcje). Kolejnym proponowanym elementem AssetMan'a jest moduł predykcji awarii, którego zadaniem jest obsługa zgłoszeń rejestrowanych przez klientów i dotyczących zarejestrowanych w systemie zasobów. Po uruchomieniu takiego modułu, użytkownik otrzymuje dostęp do listy swoich zgłoszeń, sprawdzi stan ich realizacji oraz zarejestruje nowe zadanie. Ilość niezbędnych danych oraz sam proces zostanie zoptymalizowany tak, aby uprościć zgłaszanie incydentów. Do wprowadzania budżetu związanego z zarządzaniem majątkiem służy moduł finanse. Użytkownicy samodzielnie określą jego części składowe i zewidencjują parametry, wiążące się z utrzymaniem majątku: prąd, woda, przejechane kilometry.

Specjalny algorytm i model danych jest ważną częścią kolejnego oferowanego modułu – statystyczno-raportowego. Odpowiada on za udostępnianie statystycznie przetworzonych danych, pochodzących z informacji logowanych w pozostałych modułach AssetMan'a. Specjalny moduł został również utworzony do budowania procesów biznesowych (model konfiguracji procesów biznesowych) oraz zmiany ustawień interfejsu użytkownika zgodnie z wymaganiami biznesowymi (moduł analizy danych). Konfiguracja daje wariant projektowania ekranów, rozmieszczania pól i kontrolek według własnych upodobań. Ostatnie dwa moduły znajdujące się w ofercie AssetMan'a służą do administracji i zarządzania użytkownikami oraz dostarczania klientom interfejsu programistycznego, za pomocą którego zintegrują się z e-usługą (moduł Api do integracji). Warto dodać, że AssetMan proponuje również swoim użytkownikom wersję mobilną.

Przykład AssetMan'a idealnie pokazuje, że dla zarządzania aktywami w przedsiębiorstwie również nadchodzą nowe czasy. Dzięki takim programom przedsiębiorcy w bardzo łatwy sposób mogą panować nad wszelkimi zagadnieniami związanymi z majątkiem i właściwie przez całą dobę mieć dostęp do najważniejszych danych i statystyk.

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na Innowacje.

Zobacz: Jak uzyskać środki na własną działalność gospodarczą?

Źródło: AssetMan

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA