REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty - WZÓR PISMA

Redakcja

REKLAMA

Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty stosuje się do dłużnika, który nie zapłacił należnej kwoty w terminie. Wezwanie to poprzedza wniesienie pozwu do sądu. Jaką treść powinno mieć ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty?

Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty

REKLAMA

Jeżeli zwykłe wezwania do zapłaty nie przynoszą skutku wierzyciel powinien wysłać do swojego dłużnika ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty. Należy również poinformować dłużnika, że dalsza zwłoka w spłacie zagrożenia spowoduje skierowanie sprawy na drogę sądową.

Zobacz wątek na FORUM: Wezwanie do zapłaty - jak je skutecznie napisać?

Redakcja poleca: Nowe umowy zlecenia i inne umowy cywilnoprawne - PDF

Wzór ostatecznego przedsądowego wezwania do zapłaty

Dalszy ciąg materiału pod wideo.............................. (miejscowość), .................... (data)

Sz.P.

..........................................

..........................................

..........................................


Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty

        
Niniejszym wzywam ostatecznie ................................................... (wezwany) do zapłaty rachunku/faktury VAT nr ...................... z dnia .................. na sumę ........................................... wraz z odsetkami ustawowymi od dnia oznaczonego jako termin zapłaty do dnia uiszczenia zaległości.


Zgodnie z w/wym. rachunkiem/fakturą VAT należność powinna być zapłacona do ............................................ (data).


Pomimo kilkukrotnego skierowania do dłużnika pisemnych wezwań (patrz załączniki) kwota ta nie została jednak uregulowana.


Z związku z tym informuję, iż niniejsze wezwanie jest ostateczne. Wskazana należność winna być wpłacona w terminie ............... dni, od dnia otrzymania niniejszego pisma, na rachunek:

...................................................................................

...................................................................................


W przypadku nieuregulowania należności we wskazanym terminie sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego.


Z poważaniem,

................................


Załączniki:

1.   Wezwanie do zapłaty z dnia .............................

2.   Wezwanie do zapłaty z dnia .............................

Czy wezwanie do zapłaty wysyłać samemu ?

Warto zastanowić się czy nie zlecić wysłania ostatecznego przedsądowego wezwania do zapłaty kancelarii prawnej lub firmie windykacyjnej. Dłużnik, który otrzyma wezwanie do zapłaty od kancelarii lub windykatora może szybciej zwrócić swój dług. Niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami dla wierzyciela.

Zobacz: Jakie skutki w stosunkach między przedsiębiorcami wywołuje wezwanie do zapłaty

Wezwanie do zapłaty czynszu z tytułu umowy najmu

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

REKLAMA

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

REKLAMA

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

REKLAMA