REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prezent na Dzień Dziecka – wielu kupuje z dużym wyprzedzeniem

Prezent na Dzień Dziecka: Czas zacząć planowanie z wyprzedzeniem
Prezent na Dzień Dziecka: Czas zacząć planowanie z wyprzedzeniem

REKLAMA

REKLAMA

Liczne okazje w maju i czerwcu związane z sezonem komunijnym, weselnym i Dniem Dziecka sprawiają, że miesiące te nie należą do najłatwiejszych dla domowego budżetu, dlatego warto odpowiednio wcześniej zaplanować wydatki i podarować najmłodszym prezenty niosące dodatkową wartość. 

Jak przygotować się na Dzień Dziecka?

Okolice Dnia Dziecka to niewątpliwie czas, w którym Polacy zostawiają w sklepach więcej pieniędzy niż zazwyczaj. Co ciekawe, w gronie kupujących znajdują się nie tylko rodzice, aż 50% osób, które nie mają dzieci, zamierza obdarować z tej okazji kogoś z rodziny lub znajomych (wzrost o 10% r/r). Jak więc zrobić to mądrze? 

REKLAMA

Jak wynika z badania Empiku, największy odsetek, bo aż 40% respondentów kupi prezenty z tygodniowym wyprzedzeniem, a 27% zostawia zakup podarków na dzień przed lub nawet 1 czerwca. Co piąta osoba deklaruje „prezentową gotowość” na dwa tygodnie przed Dniem Dziecka, a niespełna 12% – co najmniej miesiąc wcześniej.

Zastanówmy się, co możemy podarować najmłodszym, aby nie tylko sprawić im radość, ale także wpłynąć na ich rozwój czy rozbudzić kreatywność – wskazuje Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland.

Zabawki dla tych nieco mniejszych…

REKLAMA

Wśród dostępnych na rynku produktów znajdują się liczne propozycje, które oprócz zabawy wspierają rozwój, uczą i pobudzają kreatywność najmłodszych, a także wpływają na odkrywanie własnych pasji i oswajanie się z różnorodnością. Dobrym przykładem tego typu propozycji prezentowych mogą okazać się stoły aktywności czy tablice manipulacyjne.  Oferują one dziecku szereg rozrywek związanych z poznawaniem i zabawą różnych przedmiotów codziennego użytku umieszczonych na płaszczyźnie, takich jak lusterka, instrumenty, liczydła, przyciski uruchamiające melodyjki czy zamki i klamki. Wszystko to pozytywnie wpływa na rozwój malucha i jego ciekawość świata.

Inna propozycja to dobrze znane, tradycyjne puzzle. Nie tylko rozwijają one wyobraźnię przestrzenną i rozbudzają ciekawość poznawczą, ale też pozwalają się wyciszyć. Dzięki puzzlom dzieci mogą namacalnie poznawać różne kształty i faktury.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeżeli mamy okazję obdarować malucha możemy postawić na specjalnie zaprojektowane z myślą o najmłodszych klocki oraz zabawki do konstruowania. Takie produkty inspirują do twórczej zabawy, są także świetne w rozwoju funkcji motorycznych. 

…oraz nieco starszych

Im starsze dziecko, tym większy problem w trafieniu w gusta. Odpowiednio dobrane do wieku podopiecznego zabawki nie tylko przyciągają jego uwagę i sprawią radość, ale pozwalają również na rozbudzenie ciekowości.

REKLAMA

W przypadku nastolatków warto postawić na prezent, który trafi w ich aktualne upodobania. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z pozycji, które pozytywnie wpłyną na jego rozwój czy rozbudzenie kreatywności. Wybierzmy produkt, który oprócz waloru posiadania oferuje dodatkowe benefity – mówi Katarzyna Spieszko.

Dla starszych dzieci bezproblemowo wybierzemy również coś z portfolio zabawek edukacyjnych, które dopasujemy do posiadanych zainteresowań. Przykładem może być układ planetarny, który będzie również lampką nocną czy interaktywny globus. Inna ponadczasowa kategoria to klocki, które dopasujemy niemal do każdego wieku. Składanie skomplikowanych form z niewielkich elementów rozwija kreatywność, umiejętności manualne oraz zdolność logicznego myślenia, które zaprocentują w przyszłości.

Trafiony prezent bez wątpienia dostarczy wiele radości, pamiętajmy jednak, że podstawą udanego Dnia Dziecka będzie czas poświęcony na wspólne aktywności. Zadbajmy o to, aby ten dzień spędzić razem.

Źródło: MGA Entertainment

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA