REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień Dziecka - jak wybrać idealny prezent?

Subskrybuj nas na Youtube
Dzień Dziecka to ulubione święto dzieci
Dzień Dziecka to ulubione święto dzieci

REKLAMA

REKLAMA

Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca i z pewnością jest to ulubione święto dzieci. Jak wybrać odpowiedni prezent dla dziecka i jak go sfinansować, aby nie nadwyrężyć domowego budżetu?

Dzień Dziecka - powstanie

Dzień Dziecka został ustanowiono w 1954 przez ONZ. Jego celem jest dla upowszechnianie ideałów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945). Dzień Dziecka obchodzony jest od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ.

REKLAMA

Dzień Dziecka i prezenty

W Polsce 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Wielu rodziców staje wtedy przed dylematem, jak wybrać odpowiedni prezent i w jaki sposób go sfinansować. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy – jak wynika z najnowszego raportu z serii „Polaków Portfel Własny” – co czwarty z nas uważa, że jego sytuacja materialna pogorszyła się w trakcie pandemii (25,2 proc.).

Prezent zależny do wieku

REKLAMA

Jeśli nie chcemy iść na łatwiznę i kupić kolejnej pluszowej maskotki, podarunek na 1 czerwca może przysporzyć trochę kłopotów, szczególnie gdy zależy nam na tym, by było to coś, co nie tylko sprawi dziecku radość, ale jednocześnie czegoś je nauczy.

Niemowlakowi na pewno przydadzą się zabawki sensoryczne np. w postaci pluszowych książeczek z czarnymi i czerwonymi elementami, czyli kolorami, które dziecko widzi najwyraźniej w tym okresie życia, dzięki czemu będzie mogło rozwijać zmysł wzroku. Popularnością cieszą się też maty edukacyjne, które oswajają malucha z otoczeniem i zachęcają go do kształtowania umiejętności ruchowych typowych dla tego etapu życia, takich jak raczkowanie, podnoszenie głowy czy obracanie się na plecy.

Przedszkolaka warto zaopatrzyć w zabawki, które będą wspomagać jego rozwój psychiczny, fizyczny i społeczny. Zestaw złożony z wielu kolorowych elementów do robienia biżuterii zapewni dobrą zabawę, a jednocześnie poprawi sprawność palców. Na rozwój fizyczny dziecka wpłynie również zakup nie tracącej na popularności hulajnogi. Jeśli obawiamy się o bezpieczeństwo swojej pociechy, możemy zacząć od wersji z siedziskiem. Stabilność i komfort podczas jazdy w tym przypadku zapewnią dwa przednie koła wykonane z trwałego, amortyzującego wstrząsy materiału. Dzięki możliwości regulacji, uzyskany w ten sposób „pojazd” pozostanie z dzieckiem na długi czas.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Z kolei chcąc kształtować umiejętności społeczne, dobrze będzie wyposażyć malucha w zestaw lekarski czy weterynaryjny. Tego typu zabawki wzbudzają w dzieciach chęć niesienia pomocy oraz uczą je kompetencji miękkich takich jak empatia i współczucie.

Ciekawym i nowoczesnym pomysłem jest również zakup robota edukacyjnego sterowanego przez aplikację mobilną, który pomoże wprowadzić dzieci w świat nowych technologii. Robot rozwinie ich kreatywność, zdolność logicznego myślenia i wprowadzi w podstawy programowania. Wielką zaletą tej zabawki jest to, że obsługa urządzenia dostosowana jest do różnego etapu rozwoju dzieci, ich możliwości oraz zdolności percepcji. Dzięki temu robot edukacyjny może towarzyszyć w zabawie i nauce również dzieciom, które chodzą do szkoły.

Największe wyzwanie czyli prezent dla nastolatka

Nastolatkowie stereotypowo są grupą najlepiej obeznaną z nowymi technologiami. Dlatego większość z nich najbardziej ucieszy prezent związany z szeroko rozumianą elektroniką. Bez obaw, nawet jeśli nie znamy się na sprzęcie tak jak nasze dziecko, możemy wybrać coś, co spełni jego potrzeby i oczekiwania. Zainteresowanym muzyką można zaproponować np. muzyczne pierścienie, które w połączeniu z aplikacją pomogą tworzyć nastolatkom własne kompozycje, albo głośnik bezprzewodowy. Przy czym warto pamiętać, że wybierając go należy kierować się przede wszystkim brzmieniem i trwałością, a nie efektami specjalnymi, które mają na celu uatrakcyjnienie urządzenia.

Z uwagi na to, że nastolatek coraz mniej czasu spędza w domu, a nie zawsze pamięta o tym, by naładować telefon, pożądanym gadżetem może być też powerbank. Dobre urządzenie tego typu jest w stanie dostarczyć energii nawet na kilka ładowań smartfona. Z tego powodu kupując powerbank warto kierować się jego pojemnością, im jest większa, tym lepiej – eksperci na ogół polecają te oferujące od 10000 do 20000 mAh. Istotną rolę odgrywają również dostępne złącza. Najczęściej spotkamy się ze standardowymi portami USB, micro-USB czy USB typu C. Najlepiej wybrać model z kilkoma złączami, ponieważ daje to możliwość ładowania kilku portów jednocześnie.

Miłym prezentem dla nastolatka może okazać się też smartwatch.Takie zegarki posiadają szereg ciekawych funkcji m.in. bezprzewodowe, stałe połączenie ze smartfonem. W ten sposób nasze dzieci będą mogły odczytywać wszystkie powiadomienia, a nawet odbierać lub odrzucać połączenia przychodzące. To jednak nie koniec możliwości takiego sprzętu. Po połączeniu ze smartfonem z poziomu inteligentnego zegarka można np. sterować odtwarzaną muzyką.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

REKLAMA

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

REKLAMA

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

REKLAMA