REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Porozumienie o współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Koreą Południową

Korea Południowa pomoże w rozwoju Pomorza
Korea Południowa pomoże w rozwoju Pomorza
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Busan-Jinhae Free Economic Zone Authority podpisały porozumienie oparte na wzajemnej współpracy, wymianie informacji oraz doświadczeń w zakresie wsparcia przedsiębiorczości.

Misja Gospodarcza do Korei Południowej 

Celem wizyty przedstawicieli Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Korei było zapoznanie  się wzajemnie z zasadami funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych w obu krajach, przedyskutowanie możliwych obszarów współpracy, przybliżenie potencjału inwestycyjnego Polski oraz wzmocnienie współpracy biznesowej. Korea Południowa jest jednym z największych pozaeuropejskich inwestorów w Polsce. Jej innowacyjne inwestycje wprowadzają na polski rynek know-how, a współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami stwarza szansę na skuteczną kooperację i wejście na koreański rynek.

REKLAMA

- Zainteresowanie naszym krajem wśród koreańskich firm wiąże się z wysokimi kompetencjami polskich kadr, dostępem do sieci dostawców, a także atrakcyjną ofertą zachęt inwestycyjnych – wśród nich przede wszystkim Polska Strefa Inwestycji – wyjaśnia Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Strefy ekonomiczne z Polski i Korei Południowej pogłębiają kooperację biznesową

REKLAMA

Ważnym wydarzeniem dla polsko – koreańskiej współpracy było podpisanie porozumienia przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Busan-Jinhae Free Economic Zone Authority. Strony porozumienia zadeklarowały wzmocnienie relacji gospodarczych, tworzenie kanałów komunikacyjnych oraz wymiany doświadczeń. 

- To bardzo ważne porozumienie biorąc pod uwagę zacieśnianie relacji biznesowych między Polską i Koreą. To także pierwsze takie porozumienie podpisane między polską i koreańską strefą ekonomiczną. Jako siódma specjalna strefa ekonomiczna na świecie chcemy dzielić się swoimi doświadczeniami, a także rozwijać w kierunku nowych technologii oraz innowacyjnego podejścia obsługi inwestycyjnej. Ważne jest dla nas także sprowadzanie inwestycji badawczo-rozwojowych do kraju, a także wsparcie naszych przedsiębiorców w wejściu na rynek koreański – dodaje Przemysław Sztandera. 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna światowym wzorem

REKLAMA

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest wzorem i dzieli się doświadczeniem wśród stref na świecie. Spółka oprócz udzielania pomocy publicznej przedsiębiorcom wyróżnia się wsparciem startupów, szczególnie branż ICT, biotechnologii i energetyki, działaniami na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego, a także projektami z zakresu zielonej gospodarki. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Władze koreańskiej strefy z zainteresowaniem zapoznały się  z mnogością działań podejmowanych przez naszą Spółkę na rzecz rozwoju kraju oraz wsparcia przedsiębiorczości, poza wydawaniem decyzji o wsparciu. Największą uwagę zwrócili na realizowane w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym akceleracje oraz wsparcie szkolnictwa poprzez realizację Centrum Programowania Robotów Przemysłowych oraz prototypownię dla studentów. Jest to doskonałe pole do współpracy, gdyż BJFEZ zamierza poszerzyć swoją działalność o nowe obszary. Koreańska gospodarka jest bardzo rozwinięta dlatego cenią sobie ośrodki, w których młodzież może pozyskać wiedzę i doświadczenie związane ze zrobotyzowanym przemysłem i nowymi technologiami, a młode firmy uzyskać wsparcie na początkowym etapie rozwoju. Ponadto będziemy mogli w przyszłości stworzyć wspólne projekty wspierające rozwój przedsiębiorczości – podsumowuje Prezes PSSE.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

REKLAMA

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

REKLAMA

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

REKLAMA