REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Porozumienie o współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Koreą Południową

Korea Południowa pomoże w rozwoju Pomorza
Korea Południowa pomoże w rozwoju Pomorza
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Busan-Jinhae Free Economic Zone Authority podpisały porozumienie oparte na wzajemnej współpracy, wymianie informacji oraz doświadczeń w zakresie wsparcia przedsiębiorczości.

Misja Gospodarcza do Korei Południowej 

Celem wizyty przedstawicieli Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Korei było zapoznanie  się wzajemnie z zasadami funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych w obu krajach, przedyskutowanie możliwych obszarów współpracy, przybliżenie potencjału inwestycyjnego Polski oraz wzmocnienie współpracy biznesowej. Korea Południowa jest jednym z największych pozaeuropejskich inwestorów w Polsce. Jej innowacyjne inwestycje wprowadzają na polski rynek know-how, a współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami stwarza szansę na skuteczną kooperację i wejście na koreański rynek.

REKLAMA

- Zainteresowanie naszym krajem wśród koreańskich firm wiąże się z wysokimi kompetencjami polskich kadr, dostępem do sieci dostawców, a także atrakcyjną ofertą zachęt inwestycyjnych – wśród nich przede wszystkim Polska Strefa Inwestycji – wyjaśnia Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Strefy ekonomiczne z Polski i Korei Południowej pogłębiają kooperację biznesową

REKLAMA

Ważnym wydarzeniem dla polsko – koreańskiej współpracy było podpisanie porozumienia przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Busan-Jinhae Free Economic Zone Authority. Strony porozumienia zadeklarowały wzmocnienie relacji gospodarczych, tworzenie kanałów komunikacyjnych oraz wymiany doświadczeń. 

- To bardzo ważne porozumienie biorąc pod uwagę zacieśnianie relacji biznesowych między Polską i Koreą. To także pierwsze takie porozumienie podpisane między polską i koreańską strefą ekonomiczną. Jako siódma specjalna strefa ekonomiczna na świecie chcemy dzielić się swoimi doświadczeniami, a także rozwijać w kierunku nowych technologii oraz innowacyjnego podejścia obsługi inwestycyjnej. Ważne jest dla nas także sprowadzanie inwestycji badawczo-rozwojowych do kraju, a także wsparcie naszych przedsiębiorców w wejściu na rynek koreański – dodaje Przemysław Sztandera. 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna światowym wzorem

REKLAMA

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest wzorem i dzieli się doświadczeniem wśród stref na świecie. Spółka oprócz udzielania pomocy publicznej przedsiębiorcom wyróżnia się wsparciem startupów, szczególnie branż ICT, biotechnologii i energetyki, działaniami na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego, a także projektami z zakresu zielonej gospodarki. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Władze koreańskiej strefy z zainteresowaniem zapoznały się  z mnogością działań podejmowanych przez naszą Spółkę na rzecz rozwoju kraju oraz wsparcia przedsiębiorczości, poza wydawaniem decyzji o wsparciu. Największą uwagę zwrócili na realizowane w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym akceleracje oraz wsparcie szkolnictwa poprzez realizację Centrum Programowania Robotów Przemysłowych oraz prototypownię dla studentów. Jest to doskonałe pole do współpracy, gdyż BJFEZ zamierza poszerzyć swoją działalność o nowe obszary. Koreańska gospodarka jest bardzo rozwinięta dlatego cenią sobie ośrodki, w których młodzież może pozyskać wiedzę i doświadczenie związane ze zrobotyzowanym przemysłem i nowymi technologiami, a młode firmy uzyskać wsparcie na początkowym etapie rozwoju. Ponadto będziemy mogli w przyszłości stworzyć wspólne projekty wspierające rozwój przedsiębiorczości – podsumowuje Prezes PSSE.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

REKLAMA

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

REKLAMA