REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Porozumienie o współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Koreą Południową

Korea Południowa pomoże w rozwoju Pomorza
Korea Południowa pomoże w rozwoju Pomorza
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Busan-Jinhae Free Economic Zone Authority podpisały porozumienie oparte na wzajemnej współpracy, wymianie informacji oraz doświadczeń w zakresie wsparcia przedsiębiorczości.

Misja Gospodarcza do Korei Południowej 

Celem wizyty przedstawicieli Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Korei było zapoznanie  się wzajemnie z zasadami funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych w obu krajach, przedyskutowanie możliwych obszarów współpracy, przybliżenie potencjału inwestycyjnego Polski oraz wzmocnienie współpracy biznesowej. Korea Południowa jest jednym z największych pozaeuropejskich inwestorów w Polsce. Jej innowacyjne inwestycje wprowadzają na polski rynek know-how, a współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami stwarza szansę na skuteczną kooperację i wejście na koreański rynek.

REKLAMA

- Zainteresowanie naszym krajem wśród koreańskich firm wiąże się z wysokimi kompetencjami polskich kadr, dostępem do sieci dostawców, a także atrakcyjną ofertą zachęt inwestycyjnych – wśród nich przede wszystkim Polska Strefa Inwestycji – wyjaśnia Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Strefy ekonomiczne z Polski i Korei Południowej pogłębiają kooperację biznesową

REKLAMA

Ważnym wydarzeniem dla polsko – koreańskiej współpracy było podpisanie porozumienia przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Busan-Jinhae Free Economic Zone Authority. Strony porozumienia zadeklarowały wzmocnienie relacji gospodarczych, tworzenie kanałów komunikacyjnych oraz wymiany doświadczeń. 

- To bardzo ważne porozumienie biorąc pod uwagę zacieśnianie relacji biznesowych między Polską i Koreą. To także pierwsze takie porozumienie podpisane między polską i koreańską strefą ekonomiczną. Jako siódma specjalna strefa ekonomiczna na świecie chcemy dzielić się swoimi doświadczeniami, a także rozwijać w kierunku nowych technologii oraz innowacyjnego podejścia obsługi inwestycyjnej. Ważne jest dla nas także sprowadzanie inwestycji badawczo-rozwojowych do kraju, a także wsparcie naszych przedsiębiorców w wejściu na rynek koreański – dodaje Przemysław Sztandera. 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna światowym wzorem

REKLAMA

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest wzorem i dzieli się doświadczeniem wśród stref na świecie. Spółka oprócz udzielania pomocy publicznej przedsiębiorcom wyróżnia się wsparciem startupów, szczególnie branż ICT, biotechnologii i energetyki, działaniami na rzecz rozwoju szkolnictwa branżowego, a także projektami z zakresu zielonej gospodarki. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Władze koreańskiej strefy z zainteresowaniem zapoznały się  z mnogością działań podejmowanych przez naszą Spółkę na rzecz rozwoju kraju oraz wsparcia przedsiębiorczości, poza wydawaniem decyzji o wsparciu. Największą uwagę zwrócili na realizowane w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym akceleracje oraz wsparcie szkolnictwa poprzez realizację Centrum Programowania Robotów Przemysłowych oraz prototypownię dla studentów. Jest to doskonałe pole do współpracy, gdyż BJFEZ zamierza poszerzyć swoją działalność o nowe obszary. Koreańska gospodarka jest bardzo rozwinięta dlatego cenią sobie ośrodki, w których młodzież może pozyskać wiedzę i doświadczenie związane ze zrobotyzowanym przemysłem i nowymi technologiami, a młode firmy uzyskać wsparcie na początkowym etapie rozwoju. Ponadto będziemy mogli w przyszłości stworzyć wspólne projekty wspierające rozwój przedsiębiorczości – podsumowuje Prezes PSSE.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

  "Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

  Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

  W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

  Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

  12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

  Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

  Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

  REKLAMA

  Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

  Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

  Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

  Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

  Coraz więcej firm ma w planach inwestycje – najwięcej wśród średnich, co trzecia. Co to oznacza dla gospodarki

  Czwarty kwartał z rzędu rośnie optymizm wśród przedsiębiorców, co oznacza powrót do normalności jakiego nie było od czasów pandemii. Stabilność w pozytywnych nastrojach właścicieli i kadry zarządzającej firmy dobrze rokuje dla tempa wzrostu polskiej gospodarki.

  KPO: Od 6 maja 2024 r. można składać wnioski na dotacje dla branży HoReCa - hotelarskiej, gastronomicznej, cateringowej, turystycznej i hotelarskiej

  Nabór wniosków na dotacje dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i cateringowej oraz turystycznej i kulturalnej w ramach Krajowego Planu Odbudowy ogłoszono w kwietniu 2024 r. Wnioski będzie można składać od 6 maja 2024 r. do 5 czerwca 2024 r.

  REKLAMA

  Ile pracuje mikro- i mały przedsiębiorca? 40-60 godzin tygodniowo, bez zwolnień lekarskich i urlopów

  Przeciętny mikroprzedsiębiorca poświęca dużo więcej czasu na pracę niż przeciętny pracownik etatowy. Wielu przedsiębiorców nie korzysta ze zwolnień lekarskich i nie było na żadnym urlopie. Chociaż mikroprzedsiębiorcy zwykle zarabiają na poziomie średniej krajowej albo trochę więcej, to są zdecydowanie bardziej oszczędni niż większość Polaków.

  Duży wzrost cyberataków na świecie!

  Aż 28 proc. O tyle procent wzrosła liczba ataków cyberprzestępców. Hakerzy stawiają także na naukę i badania oraz sektor administracyjno-wojskowy. W Europie liczba ataków ransomware wzrosła o 64 proc. Jest się czego obawiać. 

  REKLAMA