REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pomorska SSE: kompleksowe porady inwestycyjne w jednym miejscu

Informacje dla przedsiębiorców od Pomorskiej SSE
Informacje dla przedsiębiorców od Pomorskiej SSE
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Polska Strefa Inwestycji, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., KUKE, Polska Agencja Inwestycji i Handlu - czym właściwie zajmują się te instytucje? Do kogo są skierowane ich programy i jakie korzyści niosą przedsiębiorcom?

Informacje dla przedsiębiorców w jednym miejscu 

Zrealizowane z inicjatywy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej opracowanie skupia w sobie oferty instytucji państwowych, działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Kompleksowa forma publikacji, ma ułatwić firmom poszukiwanie informacji oraz bezpośrednich kontaktów. Jest to realizacja filozofii „jednego okienka”. Dostępnych jest wiele możliwości wsparcia, na które mogą liczyć przedsiębiorcy na terenie całego kraju: od ulgi podatkowej na nowe inwestycje, pomoc w ekspansji zagranicznej, możliwości leasingu przemysłowego, po finansowania projektów inwestycyjnych. Ważne, aby ułatwić przedsiębiorcom dostęp do informacji jakie instrumenty wsparcia istnieją i jak z nich mogą skorzystać. Inicjatywa ma wspomóc polskich przedsiębiorców w budowaniu przewagi konkurencyjnej nie tylko na rynku polskim, ale również na rynkach międzynarodowych.

REKLAMA

Informacje o możliwościach inwestycyjnych z dedykacją dla MŚP z polskim kapitałem

- Wierzę, że sukces każdej firmy wynika nie tylko z przemyślanej strategii, ale także dostrzegania nowych perspektyw. Dlatego tak ważne było dla nas przygotowanie kompleksowej oferty, która skupia w sobie wiele możliwości. Edukujemy w szczególności sektor MŚP z polskim kapitałem, aby zachęcać do korzystania z pomocy, dzięki której firmy mogą uzyskać przewagę konkurencyjną. Należy pamiętać, że wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji, w postaci ulgi podatkowej, przyznawane jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług na terenie całego kraju, niezależnie od wielkości firmy. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na dalszy rozwój swojej działalności. Mamy wiele przykładów na to, jak szybko dzięki takim rozwiązaniom można wyjść z przysłowiowego „garażu” i rozwinąć międzynarodową, dobrze prosperującą działalność.  – tłumaczy Przemysław Sztandera, Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Czym jest Agencja Rozwoju Przemysłu? 

- Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka, która od ponad 30 lat oferuje polskim przedsiębiorcom wsparcie w rozwoju. Wachlarz instrumentów wsparcia oferowanych przez ARP jest bardzo szeroki, a poszczególne narzędzia finansowe staramy się dopasować do konkretnych potrzeb przedsiębiorców. Przedsiębiorcy korzystają przede wszystkim z naszych pożyczek, zarówno tych które pozwalają na utrzymanie płynności finansowej jak i tych, które wspomagają rozwój firmy poprzez nowe inwestycje czy rozpoczęcie działalności eksportowej. Oferujemy konkurencyjne warunki, ponieważ działamy na innych zasadach niż banki. Interesuje nas rozwój firm w długiej perspektywie, a nie krótkoterminowe zyski. Swoją ofertę kierujemy nie tylko do dużych przedsiębiorstw, ale również tych z sektora MŚP, które swoją działalność prowadzą w mniejszych ośrodkach. Działamy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - tam, gdzie inni widzą ryzyko, my dostrzegamy szanse. A dzięki dekadom doświadczenia potrafimy te szanse przekuć w korzyści dla biznesu i dla lokalnej społeczności. – mówi Cezariusz Lesisz, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Wsparcie dla polskiego eksportu 

REKLAMA

- Aktywnie wspieramy dywersyfikację polskiego eksportu na rynki pozaunijne i promujemy rodzime innowacje zagranicą pod marką „Poland.Business Forward”. Na co dzień ogromną pracę na tym odcinku wykonują pracownicy Zagranicznych Biur Handlowych, wspierani przez ekspertów Centrali PAIH w Warszawie. Łączymy kompetencje cross-sektorowe i doświadczenie międzynarodowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić przedsiębiorcom kompleksową obsługę w jednym miejscu. Mamy również ponad dwudziestoletnie doświadczenie w obsłudze inwestorów, dzięki czemu możemy mieć realny wpływ na budowanie przewag konkurencyjnych Polski. To nasze unikalne know-how, którym dzielimy się z przedsiębiorcami i naszymi partnerami – mówi Paweł Kurtasz, Prezes Zarządu PAIH.

- W tak niepewnym i niestabilnym otoczeniu przedsiębiorcy z rezerwą podchodzą do inwestowania. Ostrożne w udzielaniu finansowania na cele inwestycyjne są również banki. Uzupełniająca się oferta czterech partnerów tego przedsięwzięcia odpowiada na ten problem, umożliwiając wykorzystanie nawet okresu dekoniunktury do ekspansji i wzmocnienia potencjału eksportowego krajowych firm. Instrumenty ubezpieczeniowe i gwarancyjne KUKE zachęcają instytucje finansowe do zapewnienia przedsiębiorstwom środków na rozwój oraz wzmacniają pozycję polskiego biznesu na rynkach – wskazuje Janusz Władyczak Prezes Zarządu KUKE.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Znajomość dostępnych instrumentów wsparcia zapewnia przedsiębiorcom rozwój i oszczędności na nowe projekty inwestycyjne. Stworzone przez instytucje wspierające biznes opracowanie niewątpliwie ułatwi i przyśpieszy działania, a także odszyfruje hasła PSI, ARP, PAIH i KUKE, pod którymi kryją się nowe możliwości.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

REKLAMA

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

REKLAMA

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

REKLAMA