REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pomorska SSE: kompleksowe porady inwestycyjne w jednym miejscu

Informacje dla przedsiębiorców od Pomorskiej SSE
Informacje dla przedsiębiorców od Pomorskiej SSE
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Polska Strefa Inwestycji, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., KUKE, Polska Agencja Inwestycji i Handlu - czym właściwie zajmują się te instytucje? Do kogo są skierowane ich programy i jakie korzyści niosą przedsiębiorcom?

Informacje dla przedsiębiorców w jednym miejscu 

Zrealizowane z inicjatywy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej opracowanie skupia w sobie oferty instytucji państwowych, działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Kompleksowa forma publikacji, ma ułatwić firmom poszukiwanie informacji oraz bezpośrednich kontaktów. Jest to realizacja filozofii „jednego okienka”. Dostępnych jest wiele możliwości wsparcia, na które mogą liczyć przedsiębiorcy na terenie całego kraju: od ulgi podatkowej na nowe inwestycje, pomoc w ekspansji zagranicznej, możliwości leasingu przemysłowego, po finansowania projektów inwestycyjnych. Ważne, aby ułatwić przedsiębiorcom dostęp do informacji jakie instrumenty wsparcia istnieją i jak z nich mogą skorzystać. Inicjatywa ma wspomóc polskich przedsiębiorców w budowaniu przewagi konkurencyjnej nie tylko na rynku polskim, ale również na rynkach międzynarodowych.

REKLAMA

Informacje o możliwościach inwestycyjnych z dedykacją dla MŚP z polskim kapitałem

- Wierzę, że sukces każdej firmy wynika nie tylko z przemyślanej strategii, ale także dostrzegania nowych perspektyw. Dlatego tak ważne było dla nas przygotowanie kompleksowej oferty, która skupia w sobie wiele możliwości. Edukujemy w szczególności sektor MŚP z polskim kapitałem, aby zachęcać do korzystania z pomocy, dzięki której firmy mogą uzyskać przewagę konkurencyjną. Należy pamiętać, że wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji, w postaci ulgi podatkowej, przyznawane jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług na terenie całego kraju, niezależnie od wielkości firmy. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na dalszy rozwój swojej działalności. Mamy wiele przykładów na to, jak szybko dzięki takim rozwiązaniom można wyjść z przysłowiowego „garażu” i rozwinąć międzynarodową, dobrze prosperującą działalność.  – tłumaczy Przemysław Sztandera, Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Czym jest Agencja Rozwoju Przemysłu? 

- Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka, która od ponad 30 lat oferuje polskim przedsiębiorcom wsparcie w rozwoju. Wachlarz instrumentów wsparcia oferowanych przez ARP jest bardzo szeroki, a poszczególne narzędzia finansowe staramy się dopasować do konkretnych potrzeb przedsiębiorców. Przedsiębiorcy korzystają przede wszystkim z naszych pożyczek, zarówno tych które pozwalają na utrzymanie płynności finansowej jak i tych, które wspomagają rozwój firmy poprzez nowe inwestycje czy rozpoczęcie działalności eksportowej. Oferujemy konkurencyjne warunki, ponieważ działamy na innych zasadach niż banki. Interesuje nas rozwój firm w długiej perspektywie, a nie krótkoterminowe zyski. Swoją ofertę kierujemy nie tylko do dużych przedsiębiorstw, ale również tych z sektora MŚP, które swoją działalność prowadzą w mniejszych ośrodkach. Działamy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - tam, gdzie inni widzą ryzyko, my dostrzegamy szanse. A dzięki dekadom doświadczenia potrafimy te szanse przekuć w korzyści dla biznesu i dla lokalnej społeczności. – mówi Cezariusz Lesisz, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Wsparcie dla polskiego eksportu 

REKLAMA

- Aktywnie wspieramy dywersyfikację polskiego eksportu na rynki pozaunijne i promujemy rodzime innowacje zagranicą pod marką „Poland.Business Forward”. Na co dzień ogromną pracę na tym odcinku wykonują pracownicy Zagranicznych Biur Handlowych, wspierani przez ekspertów Centrali PAIH w Warszawie. Łączymy kompetencje cross-sektorowe i doświadczenie międzynarodowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić przedsiębiorcom kompleksową obsługę w jednym miejscu. Mamy również ponad dwudziestoletnie doświadczenie w obsłudze inwestorów, dzięki czemu możemy mieć realny wpływ na budowanie przewag konkurencyjnych Polski. To nasze unikalne know-how, którym dzielimy się z przedsiębiorcami i naszymi partnerami – mówi Paweł Kurtasz, Prezes Zarządu PAIH.

- W tak niepewnym i niestabilnym otoczeniu przedsiębiorcy z rezerwą podchodzą do inwestowania. Ostrożne w udzielaniu finansowania na cele inwestycyjne są również banki. Uzupełniająca się oferta czterech partnerów tego przedsięwzięcia odpowiada na ten problem, umożliwiając wykorzystanie nawet okresu dekoniunktury do ekspansji i wzmocnienia potencjału eksportowego krajowych firm. Instrumenty ubezpieczeniowe i gwarancyjne KUKE zachęcają instytucje finansowe do zapewnienia przedsiębiorstwom środków na rozwój oraz wzmacniają pozycję polskiego biznesu na rynkach – wskazuje Janusz Władyczak Prezes Zarządu KUKE.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Znajomość dostępnych instrumentów wsparcia zapewnia przedsiębiorcom rozwój i oszczędności na nowe projekty inwestycyjne. Stworzone przez instytucje wspierające biznes opracowanie niewątpliwie ułatwi i przyśpieszy działania, a także odszyfruje hasła PSI, ARP, PAIH i KUKE, pod którymi kryją się nowe możliwości.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  REKLAMA

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  REKLAMA

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  Dlaczego opłaca się ponownie wykorzystywać, odnawiać lub odsprzedawać stare urządzenia elektroniczne?

  Współczesny rynek elektroniki użytkowej opiera się głównie na handlu nowym sprzętem w sieciach sprzedaży stacjonarnej i na platformach online. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się również recommerce (reverse commerce), czyli sprzedaż zakupionych produktów w celu ich ponownego wykorzystania, odnowienia, poddania recyklingowi lub odsprzedaży. Jakie zalety ma handel zwrotny? Komu i czemu służy? Czy ma szansę dalej się rozwijać? 

  REKLAMA