REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szybka ścieżka – wsparcie innowacji dla MŚP. Krótki termin na wnioski

szybka ścieżka
szybka ścieżka
Materiały prasowe Nissan

REKLAMA

REKLAMA

Obserwujemy coraz większe zainteresowanie dodatkowymi instrumentami finansowego wsparcia innowacji wśród przedsiębiorstw w Polsce, w tym systematyczny wzrost liczby beneficjentów ulgi B+R. W tym kontekście ogłoszony bardzo niespodziewanie przez NCBiR konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020 – „Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa” może stać się dodatkową zachętą do nowych inwestycji, zwłaszcza dla MŚP.

Dla kogo konkurs „Szybka Ścieżka – Innowacje cyfrowe”

Konkurs „Szybka Ścieżka – Innowacje cyfrowe” skierowany jest do podmiotów planujących realizację projektów obejmujących prace badawczo-rozwojowe mające na celu opracowanie, przetestowanie, a także docelowo wdrożenie konkretnych produktów i technologii w następujących zagadnieniach badawczych: cyberbezpieczeństwo, cyfryzacja przemysłu i cyfrowe technologie kreacyjne. W odniesieniu do wymogów formalnych, projekty dofinansowane w konkursie muszą wpisywać się w co najmniej jedną Krajową Inteligentną Specjalizację (KIS).

REKLAMA

Szybka Ścieżka – warunki wstępne

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych to 5 mln zł, z kolei maksymalna sięga 50 mln euro. W puli środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów znajduje się 645 mln zł, z czego aż 430 mln zł przeznaczono na projekty realizowane przez MŚP. Mogą być one prowadzone samodzielnie lub w konsorcjach z innymi małymi i średnimi przedsiębiorstwami czy też z jednostkami naukowymi. Biorąc pod uwagę najnowsze dane Polskiego Instytutu Ekonomicznego, średnie co do wielkości przedsiębiorstwa cechuje niższa innowacyjność, a także niewielki nakład środków na projekty badawczo-rozwojowe w porównaniu do unijnej średniej. Dodatkowa szansa na dofinansowanie może stać się więc skuteczną zachętą do implementacji nowych rozwiązań, mających przyspieszyć procesy cyfryzacji i automatyzacji. Wpłynie także na produktywność tego sektora przedsiębiorstw, która – podobnie jak jego innowacyjność – znajduje się poniżej europejskiej średniej.

Oferta dla większych przedsiębiorstw

REKLAMA

Pozostałe 215 mln zł w założeniu ma zostać przeznaczone na projekty realizowane samodzielnie lub w konsorcjach przez duże przedsiębiorstwa. Poziom dofinansowania każdorazowo uzależniony jest od wielkości przedsiębiorcy oraz od charakteru prowadzonych prac rozwojowych.

Harmonogram naboru do konkursu jest bardzo napięty, gdyż wnioski mogą być składane w terminie od 19 października do 4 listopada br. Równie szybko musi zostać także zrealizowany sam projekt, bo tylko do końca 2023 r.

Podsumowanie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Budżet: 645 mln PLN

  • 430 mln zł - MŚP (77 mln zł dla Mazowsza, reszta dla pozostałych województw)
  • 215 mln zł - duże (38 mln zł dla Mazowsza, reszta dla pozostałych województw)

Dofinansowanie

  • Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych: 5 mln zł
  • Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych: 50 mln euro

Harmonogram

  • Początek naboru: 19.10.2022
  • Zakończenie naboru: 4.11.2022, godz. 16.00

60 dni na ocenę wniosków i publikację listy rankingowej

Autor: Maria Leszczyńska, Manager ds. dotacji i stref inwestycyjnych w Ayming Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA