REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w pierwszej dziesiątce na świecie

pomorska specjalna strefa ekonomiczna
pomorska specjalna strefa ekonomiczna

REKLAMA

REKLAMA

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna znalazła się wśród najlepszych stref ekonomicznych świata. W tegorocznym rankingu fDi Global Free Zones of the Year 2022 PSSE znalazła się na 7 miejscu wśród najlepszych stref ekonomicznych na świecie oraz na 2 miejscu w Europie.

Ranking „Global Free Zones of the Year 2022” wydawany jest przez Financial Times. Autorzy wskazują w publikacji najlepsze strefy ekonomiczne, zarówno w ujęciu globalnym, jak i regionalnym oraz nagradzają je w zakresie usług specjalnych. Dlatego oprócz 7 miejsca na świecie i drugiego w Europie, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna dostała także wyróżnienie za obsługę dużych przedsiębiorców, przy jednoczesnej wysokiej rekomendacji lokowania dużych projektów właśnie w obszarze jej oddziaływania.

REKLAMA

Wysokie miejsce za nowe inwestycje

REKLAMA

fDi Magazine docenił Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną przede wszystkim za przyrost nowych inwestycji. W 2021 roku Strefa wydała rekordową liczbę decyzji o wsparciu (90). Łączny nakład projektów przekroczył 2,96 mln zł, a inwestycje przyczyniły się do powstania 633 nowych miejsc pracy. Spółka wyróżnia się pośród innych wysokim poziomem obsługi inwestorów, w tym przydzielaniem dedykowanego specjalisty, który pomaga firmie w całym procesie inwestycyjnym, w tym rozliczaniu pomocy publicznej.

Autorzy rankingu docenili także działania Centrum Programowania Robotów Przemysłowych, w którym prowadzone są zajęcia z obsługi robotów oraz druku 3D. CPRP okazało się sukcesem w kształceniu przyszłej kadry na potrzeby przedsiębiorców oraz rozwoju gospodarki, dlatego otrzymało wsparcie z Fundacji Velux na dalszych rozwój w wysokości 6,5 mln zł. PSSE planuje rozszerzyć projekt, obecnie trwają prace nad otwarciem kolejnych filii w Grudziądzu oraz we Włocławku.

Inwestycje w zieloną energię

Zauważone zostały także działania Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z zakresu zielonej gospodarki. W 2021 roku rozpoczęła ona przygotowania do własnych inwestycji w budowę trzech farm fotowoltaicznych. Energia w nich wyprodukowana zostanie zaoferowana strefowym inwestorom.

Szerokie możliwości technologiczne

REKLAMA

Ponadto doceniono szeroką gamę usług oferowanych za pośrednictwem Gdańskiego Parku Naukowo – Technologicznego, w tym międzynarodowy inkubator technologiczny, specjalistyczne prototypownie Space4Makers, Strefę CoWork, a także działania na rzecz współpracy pomiędzy nauką a biznesem. Do zaistnienia PSSE na arenie międzynarodowej przyczynił się także projekt Europen Digital Innovation Hub będący częścią Programu Cyfrowa Europa. Strefa w ramach projektu, będzie pomagać firmom usprawniać procesy biznesowe, produkcyjne oraz produkty i usługi przy użyciu technologii cyfrowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Otrzymanie tytułu jednej z najlepszych stref ekonomicznych na świecie jest dla nas ogromnym wyróżnieniem oraz niewątpliwym docenieniem naszej pracy. Realizowane przez nas działania skupiają się na czterech głównych filarach, czyli wsparciu przedsiębiorców, pomocy w rozwoju startupów poprzez działalność parków naukowo – technologicznych, promocji szkolnictwa branżowego oraz rozwoju przemysłu dzięki działalności Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. Taki wachlarz projektów pozwala nam na kreowanie odpowiednich warunków inwestycyjnych od dostosowania podstaw edukacyjnych pod potrzeby rynku pracy, po wsparcie rozwoju światowych korporacji – mówi Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA