REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Łódzka SSE na 6. miejscu wśród najlepszych stref ekonomicznych na świecie

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (ŁSSE) znalazła się na 6. miejscu wśród najlepszych stref ekonomicznych na świecie w rankingu opracowanym przez fDi Magazine (grupa Financial Times) - poinformowały w czwartek władze ŁSSE. Ocenie poddano w nim 80 stref ekonomicznych z całego świata.

Sukces Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Ranking fDi - periodyku z grupy Financial Times - to jedyne na świecie zestawienie i porównanie działalności specjalnych stref ekonomicznych, agencji rządowych i innych instytucji otoczenia biznesu tworzone przez niezależnych ekspertów biznesowych. O sukcesie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na konferencji prasowej w czwartek poinformował prezes ŁSSE Marek Michalik.

REKLAMA

"Po raz kolejny znaleźliśmy się w rankingu najlepszych stref ekonomicznych na świecie - tym razem zostaliśmy sklasyfikowani na miejscu szóstym. Równie dobre wyniki mamy, jeśli chodzi o opiekę nad małymi i średnimi przedsiębiorstwami, miejsce w Europie. Została tez zauważona nasza działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli ochrony środowiska. Wysoko oceniono nas pod względem wykorzystania technologii 5G" - podkreślił Michalik.

Łódzka strefa wspiera biznes w pandemii

Poza tym w rankingu fDi Magazine w tym roku wyjątkowo oceniana była aktywność instytucji otoczenia stref biznesu w zakresie dostosowania do wsparcia po epidemii COVID-19.

REKLAMA

"Ta kategoria nazywała się "strategy pivot". Oceniano, jak dostosowaliśmy swoją strategię do rozwoju biznesu po koronawirusie. Uzyskaliśmy w niej "excellence award", czyli nagrodę za wyjątkowy wkład" - wyjaśniła wiceprzes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz.

Łódzka SSE brała też udział w nowym międzynarodowym rankingu "Economic Zone Sustainable Recovery Strategies Awards 2021", organizowanym przez brytyjski magazyn InvestmentMonitor. Zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze w dwóch kategoriach - new investments i local impact, a także wyróżnienie za digitalizację i zrównoważony rozwój.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Nasza obecność w rankingu fDi to już stałe zjawisko. Jesteśmy jedną z najlepszych stref ekonomicznych na świecie. W mojej ocenie docenione zostały działania, które były podejmowane wcześniej, ale również te nowe, dotyczące zmagań z pandemią. Doceniono wkład w rozwój nowych technologii, bez których nie ma obecnie przemysłu, ale też budowanie relacji z przedsiębiorcami i kształcenie nowych pokoleń" - zaznaczył przewodniczący rady nadzorczej ŁSSE Jakub Pietkiewicz.

Według przygotowanego przez Łódzką SSE podsumowania miniony rok - z powodu pandemii COVID-19 uznawany za wyjątkowo trudny dla gospodarki - można zaliczyć do udanych. Strefa przyciągnęła bowiem 38 inwestycji, czyli o cztery więcej niż przed rokiem; dzięki nim powstało blisko 700 nowych miejsc pracy, a firmy zainwestowały ponad 1,7 mld zł. (PAP)

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przedsiębiorczość w Polsce ma się dobrze, mikroprzedsiębiorstwa minimalizując ryzyko działalności gospodarczej coraz częściej zaczynają od franczyzy

Najliczniejszą grupę firm zarejestrowanych w Polsce stanowią mikroprzedsiębiorstwa, a wśród nich ponad 87 tys. to podmioty działające w modelu franczyzowym. Jak zwracają uwagę ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej, Polska jest liderem franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rewolucyjne zmiany w prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR), co oznacza, że już od 1 stycznia 2026 r. zmieni się sposób ich prowadzenia.

Apteki odzyskają prawo reklamowania swojej działalności. bo obecne zakazy są sprzeczne z prawem unijnym

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie C-200/24, w którym jednoznacznie uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo Unii Europejskiej. To ważny moment dla rynku aptecznego i swobody działalności gospodarczej w Polsce.

Kryzys się skończył, inflacja wyhamowała, a mimo to kradzieży sklepowych jest coraz więcej

Kradzieże w sklepach wciąż są dla branży handlowej wielkim problemem. Choć kryzys się skończył, inflacja wygasa, złodzieje nie rezygnują. Kradną nie tylko kosmetyki czy alkohole - na handel, ale nadal na dużą skalę przedmiotem kradzieży są artykuły spożywcze.

REKLAMA

Branża budowlana: mimo działań prewencyjnych liczba wypadków przy pracy nie chce spadać

Brokerzy ubezpieczeniowi alarmują> Firmy budowlane nieraz bagatelizują skalę oraz prawdopodobieństwo wypadków i zawierają ubezpieczenia OC działalności z niskimi sumami gwarancyjnymi i limitami. Tymczasem rośnie liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Rząd opóźnia obowiązek raportowania ESG. Raportowanie dopiero od 2028 i 2029 r. [projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy odraczający o dwa lata obowiązek raportowania ESG dla firm. Nowe przepisy mają ograniczyć biurokratyczne obciążenia i dać przedsiębiorcom więcej czasu na dostosowanie się do unijnych regulacji.

Jak założyć klub fitness lub siłownię? [Poradnik eksperta]

Obecnie w Polsce działa ponad trzy tysiące siłowni i klubów fitness, z czego przeważająca większość funkcjonuje w ramach większych sieci. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się globalnym i nieprzemijającym trendem, co można zawdzięczać m.in. influencerom z branży fitness (trenerom i instruktorom).

Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

REKLAMA

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

REKLAMA