| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Sieć Shencklera zmienia nazwę na Dayli

Sieć Shencklera zmienia nazwę na Dayli

Hygienika S.A. kupiła polski oddział Schleckera. Pierwszą decyzją nowego właściciela jest rebranding sieci.

Hygienika S.A. powiększy się o 200 drogerii. Została udziałowcem sieci drogerii Schlecker w Polsce i tym samym strategicznym partnerem Grupy TAP DayliVertriebs, zarządzającej siecią 1400 drogerii w Europie.

- Sfinalizowanie tej transakcji stanowi przełom w prowadzonej przez nas działalności – mówi Kamil Kliniewski, największy udziałowiec Hygieniki – Przede wszystkim pozwoli na zwielokrotnienie obrotów giełdowej spółki. Wspólnie z Grupą DailyVertiebs, zamierzamy realizować strategie rozwoju na wszystkich rynkach, na których prowadzimy działalność oraz wdrożyć plan zakładający ekspansję na nowe rynki m.in. Europy Wschodniej. Szczegółowa strategia na najbliższe 3 lata, przedstawiona zostanie jeszcze w czwartym kwartale tego roku – zapowiada Kliniewski.

Schlecker Polska posiada w naszym kraju blisko 200 sklepów (głównie w mniejszych miejscowościach) oraz magazyn centralny w Piotrkowie Trybunalskim. Wg planów nowego udziałowca powinna w perspektywie trzech lat liczyć ponad 300 placówek.

Kliniewski - dodaje, że pierwszą decyzją, zapowiadającą daleko idące zmiany będzie rebranding sieci. - Zmieniamy nazwę sieci na Dayli. Stare sklepy będą stopniowo przebudowywane, zwiększy się liczba asortymentu spożywczego. Ponadto planowane jest poszerzenie zakresu usług dla klientów. Nowy model biznesowy będzie odpowiedzią na potrzeby współczesnego klienta, zakłada nowatorskie rozwiązanie, jakiego jeszcze nie ma na polskim rynku. Myślę, że zaskoczymy konkurencję - zapowiada szef Hygieniki S.A.

Polecamy serwis: Inwestycje

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »