reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy konkurencyjne przez wzornictwo

Firmy konkurencyjne przez wzornictwo

Polska znalazła się w czołówce światowego wzornictwa. Na rynku usług zajmujemy wysokie 8. miejsce - wynika z raportu ONZ „Creative Economy Report 2010”.

- Przeznaczyliśmy prawie 18 mln zł z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na realizację projektu Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez wzornictwo – poinformował wicepremier Waldemar Pawlak. Pieniądze pochodziły w 85 proc. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a w 15 proc. ze środków krajowych. – Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jako dyspozytor tych środków mógł szybko, w postaci zaliczek przekazywać projektantom dotacje na poczet innowacyjnych produktów – ocenił.

Jak poinformował szef resortu gospodarki celem projektu było stworzenie najlepszych warunków dla rozwoju wzornictwa przemysłowego, umożliwiających współpracę przedsiębiorców i projektantów.

Wicepremier Waldemar Pawlak przypomniał że w tym celu IWP w ramach projektu „Zaprojektuj Swój Zysk” organizuje warsztaty dla projektantów wzorów przemysłowych oraz doradcze dla przedsiębiorstw. – Udało się przeszkolić aż 1600 projektantów i przedsiębiorców, którzy skorzystali z warsztatów stacjonarnych i e-learningowych – podkreślił. - Chcemy nadal budować platformę współpracy pomiędzy artystami a biznesem i wspierać rozwój wzornictwa przemysłowego zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej – zadeklarował wicepremier Pawlak.

Projekt Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez wzornictwo (innowacja procesowa i produktowa) jest realizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w ramach działania 5.2 Wspieranie instytucji otoczenia biznesu świadczących usługi proinnowacyjne oraz ich sieci o znaczeniu ponadregionalnym PO IG.

Polecamy: Jak wygląda procedura po zgłoszeniu wynalazku do Urzędu Patentowego?

Źródło: MG

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Firmy konkurencyjne przez wzornictwo
Firmy konkurencyjne przez wzornictwo

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama