Do Niemiec exodusu nie będzie
REKLAMA
REKLAMA
Za miesiąc polscy pracownicy staną się pełnoprawnymi uczestnikami rynku pracy w Austrii i Niemczech. Zniesione zostaną dotychczasowe ograniczenia w podejmowaniu pracy. Dla tamtejszych gospodarek jest to szansa na pozyskanie niezbędnych specjalistów, z kolei przed polskimi pracownikami otwierają się nowe możliwości znalezienia zatrudnienia i rozwoju zawodowego.
REKLAMA
REKLAMA
Przeprowadzone w 2010 r. badanie „Niedobór talentów” wskazuje, że trudności ze znalezieniem odpowiednich kandydatów zgłasza jeden na trzech pracodawców w Niemczech i w Austrii (odpowiednio 29% oraz 35%). Największy problem firmy w obu krajach mają z zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Z badania wynika, że w krajach tych odczuwalny jest też niedobór lekarzy, pracowników działów IT, kierowców oraz techników.
Podstawowym kryterium przy poszukiwaniu kandydatów do pracy w Niemczech jest znajomość języka niemieckiego. Chcąc podnieść swoją atrakcyjność w oczach niemieckiego pracodawcy, warto nie tylko nauczyć się języka, ale też móc potwierdzić poziom jego znajomości odpowiednimi certyfikatami.
Szczególnie w rekrutacji pracowników medycznych wyzwanie stanowi dotarcie do właściwych kandydatów, którzy gotowi są wyjechać za granicę, a jednoczenie posiadają niezbędne kwalifikacje zawodowe potwierdzone dyplomami oraz posługują się językiem niemieckim.
Polecamy: Kilka umów z tym samym pracodawcą - czy można?
Źródło: Manpower.pl
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.