reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Czy przedsiębiorcy korzystali z Innowacyjnej Gospodarki?

Czy przedsiębiorcy korzystali z Innowacyjnej Gospodarki?

8 grudnia 2010 r. w Warszawie odbyła się konferencja "Myślenie się opłaca!". - Przyszły rok będzie ostatnim, w którym firmy będą mogły starać się o dotacje - poinformowała minister Elżbieta Bieńkowska. Spotkanie miało na celu przedstawienie wyników wdrażania programu Innowacyjna Gospodarka, który prawie w całości poświęcony jest przedsiębiorcom.

- W przyszłym roku w Programie przewidzianych jest 30 konkursów, których łączna pula wynosi prawie 2,6 mld zł -powiedziała minister Bieńkowska. Podkreśliła jednocześnie, że dodatkowe środki na konkursy mogą zostać przekazane z Krajowej Rezerwy Wykonania przeznaczonej dla najsprawniej realizowanych programów oraz z tzw. dostosowania technicznego.

Większość unijnych środków została rozdysponowana w latach 2008-2010. – To była dobra decyzja. Dzięki temu połowa zeszłorocznego wzrostu PKB została wypracowana dzięki funduszom unijnym. Dodatkowo blisko 90 proc. przetargów na inwestycje publiczne było zasilane środkami europejskimi. Polityka spójności zatem naprawdę sprawdziła się w Polsce, również jako instrument przeciwdziałający spowolnieniu gospodarczemu - dodała szefowa resortu rozwoju regionalnego.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Wiceminister Waldemar Sługocki przypomniał również o licznych uproszczeniach dla przedsiębiorców w pozyskiwaniu unijnych dotacji. – Wprowadziliśmy zaliczki dla wszystkich beneficjentów, wyeliminowaliśmy kryterium czasu, w części działań wprowadziliśmy nabór elektroniczny. Wciąż pracujemy nad kolejnymi ułatwieniami.

Z Programu Innowacyjna Gospodarka zostały zrealizowane liczne projekty, które są innowacyjne na skalę światową. Przykład stanowi Laboratorium Badań Napędów Lotniczych „Polonia Areo” - największe i najnowocześniejszego tego typu laboratorium na świecie. Ciekawy jest również Program POMOST, który ułatwia rodzicom powrót do pracy naukowej oraz wspierający kobiety w ciąży, pracujące naukowo.

Polecamy: Jak przeprowadzić analizę finansową biznesowego przedsięwzięcia?

Źródło: MRR

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Olesiński & Wspólnicy

Olesiński & Wspólnicy to nowoczesna polska firma doradcza, działająca od 2005 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama