REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

REKLAMA

REKLAMA

Po raz trzeci odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Od 15 do 21 listopada 2010 r. międzynarodowe i międzykontynentalne przedsięwzięcie promujące ideę przedsiębiorczości wśród młodzieży obejmie także Polskę. Program odbywać się będzie jednocześnie w 101 państwach.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest tworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy młodych ludzi i pozwala rozwijać ich kreatywne inicjatywy. Ważne jest, by uwierzyli oni w siebie oraz swoje możliwości i czuli przy tym, że ich pomysły zasługują na uwagę. Podczas tegorocznej edycji ŚTP odbędą się tysiące wydarzeń, które służą realizacji tego celu.

REKLAMA

Global Enterpreneurship Week zainicjowali Gordon Brown, były premier Wielkiej Brytanii oraz Carl Schramm, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana.

Zeszłoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce, podobnie jak pierwsza edycja, składał się z wielu różnorodnych przedsięwzięć. Począwszy od akcji happeningowych mających zwrócić uwagę na potrzebę przedsiębiorczości, takich jak np. marsz przedsiębiorczych w Lublinie czy akcja uwalniania ducha przedsiębiorczości w jednym ze szczecińskich centrów handlowych, poprzez wielką liczbę profesjonalnych szkoleń, wykładów i warsztatów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, aż po wieczorne imprezy, które akcentowały korzyści płynące z postaw przedsiębiorczych. Działania te zostaną powtórzone w tym roku. Ponadto w ofercie tegorocznego ŚTP znajdą się również spotkania z praktykami biznesu.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

REKLAMA

Najbardziej masowy charakter będzie miał projekt „Otwarta Firma", który już po raz trzeci koordynuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W ub. roku uczestniczyło w niej 61,6 tys. uczniów z 472 szkół, którzy odwiedzili 1,2 tys. przedsiębiorstw, by przyjrzeć się ich działalności i zrozumieć, na czym polega istota biznesu. Dla przedsiębiorców projekt ten jest znakomitą okazją do zbudowania pozytywnego wizerunku wśród młodzieży oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoły natomiast zyskują możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany przez licznych partnerów tworzących swoisty ruch społeczny. Łączy ich wspólna idea, ale każdy samodzielnie wymyśla i organizuje projekty, które ją wspierają.

Źródło: PKPP Lewiatan

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA