Zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
REKLAMA
REKLAMA
Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest tworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy młodych ludzi i pozwala rozwijać ich kreatywne inicjatywy. Ważne jest, by uwierzyli oni w siebie oraz swoje możliwości i czuli przy tym, że ich pomysły zasługują na uwagę. Podczas tegorocznej edycji ŚTP odbędą się tysiące wydarzeń, które służą realizacji tego celu.
REKLAMA
Global Enterpreneurship Week zainicjowali Gordon Brown, były premier Wielkiej Brytanii oraz Carl Schramm, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana.
Zeszłoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce, podobnie jak pierwsza edycja, składał się z wielu różnorodnych przedsięwzięć. Począwszy od akcji happeningowych mających zwrócić uwagę na potrzebę przedsiębiorczości, takich jak np. marsz przedsiębiorczych w Lublinie czy akcja uwalniania ducha przedsiębiorczości w jednym ze szczecińskich centrów handlowych, poprzez wielką liczbę profesjonalnych szkoleń, wykładów i warsztatów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, aż po wieczorne imprezy, które akcentowały korzyści płynące z postaw przedsiębiorczych. Działania te zostaną powtórzone w tym roku. Ponadto w ofercie tegorocznego ŚTP znajdą się również spotkania z praktykami biznesu.
Polecamy: Jak założyć własną firmę
REKLAMA
Najbardziej masowy charakter będzie miał projekt „Otwarta Firma", który już po raz trzeci koordynuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W ub. roku uczestniczyło w niej 61,6 tys. uczniów z 472 szkół, którzy odwiedzili 1,2 tys. przedsiębiorstw, by przyjrzeć się ich działalności i zrozumieć, na czym polega istota biznesu. Dla przedsiębiorców projekt ten jest znakomitą okazją do zbudowania pozytywnego wizerunku wśród młodzieży oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoły natomiast zyskują możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany przez licznych partnerów tworzących swoisty ruch społeczny. Łączy ich wspólna idea, ale każdy samodzielnie wymyśla i organizuje projekty, które ją wspierają.
Źródło: PKPP Lewiatan
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.