reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przedsiębiorcy mogą szukać innowacji

Przedsiębiorcy mogą szukać innowacji

Wystawcy z Europy, Azji i Bliskiego Wschodu przedstawią podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Innowacji ponad 220 innowacyjnych projektów. Tego typu wystawy od lat przyciągają przedsiębiorców.

Wystawa odbędzie się w dniach 20-22 października. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów (SPWIR), a honorowym patronatem objął ją prezydent Bronisław Komorowski.

Jak poinformował PAP prezes SPWIR, dr inż. Adam Rylski, Stowarzyszenie od 1990 roku prowadzi promocję polskich wynalazków na międzynarodowych wystawach i targach innowacji. W tym okresie zaprezentowało ponad 2 tysiące polskich innowacyjnych rozwiązań techniczno-technologicznych na kilkudziesięciu wystawach, na czterech kontynentach. "W wyniku promocji wynalazki i technologie uzyskały liczne medale i specjalne wyróżnienia. Polscy twórcy techniki nawiązali wiele owocnych kontaktów komercyjnych" - powiedział dr inż. Rylski.

Jak podkreśla prezes SPWIR, nie tylko polskie wynalazki szukają odbiorców zagranicznych, również polskie przedsiębiorstwa są zainteresowane prezentowanymi za granicą innowacyjnymi rozwiązaniami. Dlatego stowarzyszenie od 4 lat organizuje Międzynarodową Warszawską Wystawę Innowacji.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

"Stowarzyszenie jest przeświadczone, że prezentowane na wystawie IWIS 2010 rozwiązania przyczynią się do zwiększenia zainteresowania w Polsce rozwojem idei innowacji, jak również na wzrost ich komercjalizacji. Trzeba szczególnie podkreślić, że w tej części Europy jest to największa impreza wystawiennicza promująca nowoczesne rozwiązania" - zaznaczył dr inż. Rylski.

Wystawa IWIS 2010 odbywa się w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym hotelu Gromada w Warszawie (ul. 17 Stycznia 32).

Źródło: MNiSW

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowy Rejestr Wierzytelności

Windykuj dłużnika online. Sprzedawaj i kupuj wierzytelności!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama