REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sytuacja hydrologiczna w kraju jest stabilna

REKLAMA

REKLAMA

Na razie sytuacja hydrologiczna w kraju jest stabilna. Dzięki lekko ujemnej temperaturze w nocy i dodatniej w dzień zalegający śnieg topi się stopniowo. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższych dniach temperatury minimalne będą kształtować się na poziomie od -3 do +3°C, a maksymalne wyniosą od 2 i 4°C na północy do 5 i 9°C na południu Polski.

Najwięcej śniegu jest w północno-wschodniej części kraju, a nie jakto bywało zazwyczaj na południu Polski. Tam pokrywa śnieżna jestcieńsza, dzięki czemu mniej wody spływa do rzek. 23 lutego br. w całymkraju odnotowano małe zagrożenie powodzią roztopową.

REKLAMA

24 lutego br.sytuacja hydrologiczna trochę się zmieniła – według analiz InstytutuMeteorologii i Gospodarki Wodnej na południowym zachodzie Polski oraz wpółnocnej części województwa świętokrzyskiego i na środkowej Wiślezagrożenie jest na średnim poziomie.

REKLAMA

Obecnie nigdzie na terenie krajunie ma wysokiego stopnia ryzyka powodziowego.W najbliższych dniachśrednie zagrożenie powodzią może wystąpić na południu i w południowejczęści centralnej Polski. Jeśli nie będzie zatorów lodowych, niedojdzie do przelania wałów przeciwpowodziowych.

Jednak w miejscachutrudnionego przepływu wody mogą wystąpić ewentualne lokalnepodtopienia i zalania terenu.  24 lutego br. 14 lodołamaczy naterenie kraju usuwa lód utrudniający przepływ wody w rzekach. Nazbiorniku włocławskim na Wiśle od 21 lutego br. pracuje 5 takichspecjalistycznych urządzeń. 2 lodołamacze o mniejszym zanurzeniustacjonujące w Przegalinie przesuwają się w rejon Włocławka. KrajowyZarząd Gospodarki Wodnej przewiduje, że przy sprzyjających warunkachlodołamacze dotrą do zbiornika jutro po popołudniu.

Dodatkowo na dolnej Wiśle oczekują 4 urządzenia - 2 w Przegalinie i 2 w Sobieszowie.Trwateż akcja lodołamania na Odrze – 9 lodołamaczy (5 polskich i 4niemieckie) kruszy lód na jeziorze Dąbie. Z tego miejsca przesuwają sięsukcesywnie w górę rzeki w kierunku Gryfina i Widuchowej. Na środkowejOdrze lodołamacz stacjonujący w Brzegu Dolnym czeka na sprzyjającewarunki do rozpoczęcia akcji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na wypadek zagrożeniapowodzią w Polsce gotowych do działania jest 110 tysięcy ratownikówKrajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i 10 tys. żołnierzy.Przygotowanych jest 92 tys. metrów rękawów przeciwpowodziowych, 1288łodzi, pontonów i motorówek, 6526 agregatów prądotwórczych i ponad 7,7mln. worków na piasek.

MSWiA/IN

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA