REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nietypowe inwestycje. Na czym można zarobić

nietypowe inwestycje
nietypowe inwestycje
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

Alternatywa dla tradycyjnych form inwestowania. Nie tylko kryptowaluty.
rozwiń >

Nietradycyjne inwestycje

Ostatnie lata pokazują, że świat w zaledwie kilka miesięcy może obrócić się o 180 stopni – wojna, pandemia, problemy gospodarcze. Nie warto przywiązywać się do tradycyjnych sposobów inwestycyjnych.

REKLAMA

Jakie są plusy próbowania nowych sposobów na inwestowanie?

  • Nietypowe inwestycje sprawdzą się zarówno dla osoby z kilkuletnim doświadczeniem, jak i u nowicjusza.
  • Dywersyfikacja portfela – kiedy pojawi się kryzys na rynku np. złota, to nie stracisz wszystkich pieniędzy, bo korzystasz również z innych źródeł inwestycji.
  • Zróżnicowany próg wejścia – inwestycje mogą zaczynać się od kilku złotych, po kilka milionów. Od Ciebie zależy, co wybierzesz.
  • Kiedy znasz się na danym temacie, to możesz przerodzić go w wysoki zarobek.

Kryptowaluty

Kiedy posiadamy mniej funduszy lub mało czasu, to warto zainteresować się giełdą kryptowalut. Wystarczy, że pobierzesz aplikację na smartfon (jest ich sporo na rynku) i praktycznie od razu możesz zacząć inwestować, nawet małe kwoty. Pamiętaj, że kryptowaluty są trochę jak ruletka – nie wiadomo, co dzisiaj się trafi. Dlatego musisz obserwować rynek. Nie inwestuj w nowe kryptowaluty, o których jest nagle głośno w mediach, ponieważ one szybko zwiększają swoją wartość, ale także błyskawicznie ja tracą.

Samochody

Uwielbiasz klasyczne modele aut, takie jak: Ford Mustang lub Porsche Carrera? A może jesteś miłośnikiem klasyki, uwielbiasz Syrenkę i Malucha?

Na samochodowym hobby można całkiem dobrze zarobić. Znajduj ciekawe modele, inwestuj w nie trochę środków, a następnie sprzedaj auto z zyskiem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Miejsca postojowe

Inwestowania w parking brzmi zabawnie, ale ma dużo sensu. Kiedy deweloper buduje nowy budynek, to oprócz mieszkań lub biur, ma w swojej ofercie także miejsca postojowe. Najczęściej jest to parking podziemny, gdzie wykupuje się konkretną przestrzeń. Takie miejsce parkingowe możesz wynajmować lub odsprzedać, tak samo, jak mieszkanie! Warto trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, czy w ciekawych lokalizacjach trwa teraz sprzedaż parkingu.

Domki modułowe

REKLAMA

Dzisiaj mało kto chce budować ogromne, kilkupiętrowe domy. Chcemy budować szybkie i tanie nieruchomości, nawet kosztem pomniejszonego metrażu, dlatego popularność zyskują budynki modułowe. Postawienie domu o powierzchni 40 m2 zajmuje zaledwie kilka dni, bo składa się on z gotowych, prefabrykowanych elementów. Nie musisz walczyć z biurokracją, domki są na tyle małe i mobilne, że nie potrzebne jest pozwolenie na budowę. Osoby, dla których ważna jest ekologia, może spodobać im się to, że budynki modułowe mogą być w pełni eko, posiadać systemy smart i być samowystarczalne.

Czy na domkach modułowych da się zarobić? Jak najbardziej! Inwestycja w nieruchomość jest ciekawym pomysłem, ponieważ możesz czerpać korzyści z wynajmu lub otworzyć swój własny ośrodek turystyczny złożony z kilku domków, a poza sezonem samemu w nim zamieszkać.

Który sposób na inwestycję jest najlepszy?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi! Sposób inwestowania zawsze powinniśmy dopasować do siebie – naszych zainteresowań, stylu życia, przekonań oraz budżetu, jaki chcemy zainwestować. Nie poddawaj się chwilowym modom np. na kupowanie nowej kryptowaluty.

REKLAMA

Najbezpieczniejsze jest inwestowanie w takie rzeczy, które dadzą nam długoterminowy i stabilny zarobek. Tak właśnie jest z domkami modułowymi. Mamy wiele możliwości: możemy otworzyć swój ośrodek wypoczynkowy, wynajmować pojedyncze budynki, zamieszkać w nim lub od razu sprzedać. Inwestycja w taką nieruchomość pozwala również na skalowanie – kiedy zauważysz popyt, to możesz powiększyć tego rodzaju ośrodek turystyczny o kolejne budynki.

- Spróbuj zainwestować w domki modułowe, kiedy szukasz inwestycji, która zapewnia bezpieczeństwo i stabilność przychodów. Budynki modułowe to także elastyczność i wyjątkowe dopasowanie – możesz stworzyć miejsce idealnie pasujące do Twoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że tego rodzaju nieruchomości to nie są inwestycją rodem z amerykańskich filmów. Tutaj nie ma wielkich skoków ceny, ale co najważniejsze, nie ma też spadków - twierdzi Rafał Nowakowski, prezes CubeEco sp. z o.o.

W obliczu rosnącej inflacji odkładanie pieniędzy na koncie bankowym to niezbyt dobry pomysł. Inwestowanie środków to sposób na ochronę i pomnażanie majątku — o tym wie każdy, kto interesuje się finansami. Kiedy masz już trochę doświadczenia w lokatach, akcjach spółek, albo szukasz innych rozwiązań, to warto spróbować czegoś nowego, np. zainwestowania budżetu w domki modułowe pod wynajem turystyczny. Aktualnie rynek oferuje nam dużo możliwości inwestowania, z których aż żal nie skorzystać. Wykorzystanie niszy może stać się Twoim pomysłem na dobry zarobek.

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zespół marketingu w organizacji czy outsourcing usług – które rozwiązanie jest lepsze?

Lepiej inwestować w wewnętrzny zespół marketingowy czy może bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest outsourcing usług marketingowych? Marketing odgrywa kluczową rolę w sukcesie każdej organizacji. W dobie cyfryzacji i rosnącej konkurencji firmy muszą stale dbać o swoją obecność na rynku, budować markę oraz skutecznie docierać do klientów.

Rekompensata dla rolnika za brak zapłaty za sprzedane produkty rolne. Wnioski tylko do 31 marca 2025 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że od 1 lutego do 31 marca 2025 r. producent rolny lub grupa może złożyć do oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) wniosek o przyznanie rekompensaty z tytułu nieotrzymania zapłaty za sprzedane produkty rolne od podmiotu prowadzącego skup, przechowywanie, obróbkę lub przetwórstwo produktów rolnych, który stał się niewypłacalny w 2023 lub 2024 r. - w rozumieniu ustawy o Funduszu Ochrony Rolnictwa (FOR).

Zintegrowane raportowanie ESG zaczyna już być standardem. Czy w Polsce też?

96% czołowych firm na świecie raportuje zrównoważony rozwój, a 82% włącza dane ESG do raportów rocznych. W Polsce 89% dużych firm publikuje takie raporty, ale tylko 22% działa zgodnie ze standardami ESRS, co stanowi wyzwanie dla konkurencyjności na rynku UE.

Czy polskie firmy są gotowe na ESG?

Współczesny świat biznesu zakręcił się wokół kwestii związanych z ESG. Ta koncepcja, będąca wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju, wpływa nie tylko na wielkie korporacje, ale coraz częściej obejmuje także małe i średnie przedsiębiorstwa. W dobie rosnących wymagań związanych ze zrównoważonością społeczną i środowiskową, ESG jest nie tylko wyzwaniem, ale również szansą na budowanie przewagi konkurencyjnej.

REKLAMA

ESG u dostawców czyli jak krok po kroku wdrożyć raportowanie ESG [Mini poradnik]

Wdrażanie raportowania ESG (środowiskowego, społecznego i zarządczego) to niełatwe zadanie, zwłaszcza dla dostawców, w tym działających dla większych firm. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wystarczy powołać koordynatora i zebrać dane, to tak naprawdę proces ten wymaga zaangażowania całej organizacji. Jakie są pierwsze kroki do skutecznego raportowania ESG? Na co zwrócić szczególną uwagę?

ESG to zielona miara ryzyka, która potrzebuje strategii zmian [Rekomendacje]

Żeby utrzymać się na rynku, sprostać konkurencji, a nawet ją wyprzedzić, warto stosować się do zasad, które już obowiązują dużych graczy. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem będzie przygotowanie się, a więc stworzenie mapy działania – czyli strategii ESG – i wdrożenie jej w swojej firmie. Artykuł zawiera rekomendacje dla firm, które dopiero rozpoczynają podróż z ESG.

Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Zrównoważony biznes czyli jak strategie ESG zmienią reguły gry?

ESG to dziś megatrend, który dotyczy coraz więcej firm i organizacji. Zaciera powoli granicę między sukcesem a odpowiedzialnością biznesu. Mimo, iż wymaga od przedsiębiorców wiele wysiłku, ESG dostarcza m.in. nieocenione narzędzie, które może nie tylko przekształcić biznes, ale również pomóc budować lepszą przyszłość. To strategia ESG zmienia sposób działania firm na zrównoważony i odpowiedzialny.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości może być niższy. Samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki

Podatek od nieruchomości może być niższy. To samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki, korzystając z widełek ustawowych. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o obniżenie podatku. Niektóre firmy płacą go nawet setki tysięcy w skali roku.

Jakie recenzje online liczą się bardziej niż te pozytywne?

Podejmując decyzje zakupowe online, klienci kierują się kilkoma ważnymi kryteriami, z których opinie odgrywają kluczową rolę. Oczekują przy tym, że recenzje będą nie tylko pozytywne, ale również aktualne. Potwierdzają to wyniki najnowszego badania TRUSTMATE.io, z którego wynika, że aż 73% Polaków zwraca uwagę na aktualność opinii. Zaledwie 1,18% respondentów nie uważa tego za istotne.

REKLAMA