REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak stworzyć stronę internetową dla małej lub średniej firmy?

strony www dla małych firm
strony www dla małych firm
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Strona WWW to dziś podstawa promocji każdej firmy w Internecie. Jest wirtualną wizytówką przedsiębiorstwa, miejscem do prezentowania oferty 24/7 i istotnym kanałem sprzedażowym. Dzięki niej można docierać do większej liczby klientów i zwiększać zyski. Aby jednak firmowa witryna była skuteczna, powinna być odpowiednio zaprojektowana. Jak założyć stronę internetową dla małej lub średniej firmy? O czym warto pamiętać przy jej tworzeniu? Z czyjej pomocy warto skorzystać?

Dlaczego każda firma powinna mieć swoją stronę WWW?

REKLAMA

Dzisiaj bez wątpienia każda firma, która chce pozyskiwać klientów i prowadzić skuteczną sprzedaż, powinna być obecna w internetowym świecie. Bez tego trudno jest już prowadzić jakąkolwiek działalność. Coraz więcej osób ma dostęp do Internetu i korzysta z niego każdego dnia także w celach zakupowych. Konsumenci szukają produktów i usług właśnie w sieci. Warto więc dać się im odnaleźć.

REKLAMA

Podstawą promocji firmy w Internecie jest strona WWW, która jest wirtualną wizytówką przedsiębiorstwa i ważnym kanałem sprzedażowym. Pomaga zwiększać rozpoznawalność na rynku i zdobywać nowych klientów. Aby jednak była skuteczna, powinna być przemyślana i odpowiednio zaprojektowana.

Dobra strona internetowa ma estetyczny i nowoczesny wygląd. W czytelny i przejrzysty sposób przedstawia firmową ofertę. Poza tym jest funkcjonalna, intuicyjna, wygodna i przyjazna w użytkowaniu. Robi na odwiedzających ją internautach pozytywne wrażenie, buduje wizerunek przedsiębiorstwa i zachęca do zakupu produktów lub usług.

Odpowiednio zaprojektowana firmowa witryna to:

  • miejsce do prezentowania oferty,
  • wirtualna wizytówka firmy,
  • baza wiedzy o przedsiębiorstwie,
  • kanał sprzedażowy dostępny dla klientów 24/7,
  • miejsce, które pomaga zdobywać zaufanie odbiorców i nawiązywać z nimi trwałe relacje,
  • narzędzie do komunikacji z odbiorcami oraz prowadzenia i analizy działań marketingowych.

Budowa własnej witryny internetowej – jakie rozwiązanie wybrać?

REKLAMA

Dobra strona WWW skutecznie promuje biznes w sieci i pomaga go rozwijać. Jak jednak stworzyć własną stronę? Na rynku znaleźć można oczywiście kilka rozwiązań. Jak wybrać najlepsze? Tak naprawdę, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, wymagań, oczekiwań i biznesowych celów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli strona ma promować daną działalność i pozyskiwać więcej klientów, to lepiej nie tworzyć jej samodzielnie, tylko powierzyć to zadanie doświadczonym ekspertom. Najlepiej postawić na indywidualny projekt, a nie gotowy, powtarzalny szablon, aby móc wyróżnić się na tle konkurencji i pokazać swój profesjonalizm. Podczas wyboru usługi warto zwracać uwagę, czy dana firma daje możliwość dostosowania oferty do potrzeb klienta.

Przed założeniem strony WWW warto też zadać sobie kilka podstawowych pytań i ustalić m.in. kto będzie odbiorcą oferty, jakie funkcje ma spełniać witryna i jakie są cele danej firmy. Należy wyznaczyć swoje priorytety i przygotować dokładną strategię.

Zaprojektowanie i zbudowanie własnej strony WWW to dla wielu osób spore wyzwanie. Wymaga bowiem posiadania wiedzy i umiejętności technicznych. Właściciele małych i średnich firm zazwyczaj ich nie mają. Poza tym często brakuje im czasu, gdyż są zajęci prowadzeniem własnego biznesu. Dlatego właśnie szukają kogoś, kto stworzy im ich firmową stronę. Swoją pomoc oferują specjaliści, którzy znają się na nowościach technologicznych oraz są na bieżąco, jeśli chodzi o aktualne trendy.

Przedsiębiorcy mają bardzo wiele obowiązków i często nie mają czasu lub możliwości, by nieustannie dokształcać się w tej dziedzinie i we własnym zakresie prowadzić efektywne działania, dlatego z pomocą przychodzą doradcy internetowi. To nowy zawód, który powstał by wspierać przedsiębiorców w planowaniu działań promocyjnych i wdrażaniu efektywnych narzędzi marketingowych, dzięki czemu mogą skoncentrować się na zasadniczej części swojego biznesu – mówi Michał Wrzesiński, prezes zarządu WeNet.

Właściciele firm z sektora MŚP chcą najczęściej zaoszczędzić swój czas oraz szukają kompleksowej usługi. To dlatego chętnie podejmują współpracę z ekspertami, którzy nie tylko stworzą dla nich skuteczną firmową stronę, ale także zajmą się jej prowadzeniem i bieżącą obsługą. Wybiorą też najlepszą domenę dla firmy i zapewnią sprawny hosting.

Czym wyróżnia się skuteczna strona WWW stworzona przez ekspertów?

Wygląd strony powinien być dopasowany do danej branży oraz konkretnej grupy docelowej, do której kierowane są sprzedawane produkty czy usługi. Ważna jest dobrze dobrana kolorystyka i oprawa graficzna. 

Co jeszcze wyróżnia skuteczną stronę WWW? Otóż logiczna, nieskomplikowana budowa, przejrzysty układ i intuicyjna nawigacja. Wszystkie elementy, znajdujące się na stronie powinny być odpowiednio rozmieszczone. Ułatwi to użytkownikom poruszanie się po witrynie i szybkie odnajdywanie interesujących ich informacji. Projektowanie witryny internetowej nie jest więc wcale takie proste. Wymaga nie tylko umiejętności technicznych, lecz też kreatywności i zmysłu estetycznego.

Warto mieć na uwadze, że słaba strona potrafi przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Jeśli będzie źle zaprojektowana, może odstraszyć potencjalnych klientów i negatywnie wpłynąć na wizerunek przedsiębiorstwa. To tylko potwierdza, że najlepiej zwrócić się po pomoc do ekspertów – dodaje Michał Wrzesiński.

Profesjonalna strona internetowa może pomóc w  sukcesie firmy

Przedsiębiorcy, którzy założyli swoją witrynę internetową u specjalistów, są skłonni polecić tę usługę swoim znajomym bądź rodzinie. Zgodnie z przeprowadzonym badaniem aż 64% klientów potwierdziło chęć rekomendacji jej innym osobom – podsumowuje Katarzyna Gordyczukowska.

Nie można zapomnieć o tym, że skuteczna witryna powinna być także prawidłowo zoptymalizowana. Kluczem do sukcesu jest więc też zadbanie o SEO. Chodzi tutaj o szereg działań, mających na celu zwiększenie widoczności strony w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Tym również zajmują się eksperci. Już po 6 miesiącach działań SEO firmowe witryny odwiedza średnio 26% więcej użytkowników, a co za tym idzie potencjalnych klientów.

Źródło: WeNet

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA