REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak stworzyć stronę internetową dla małej lub średniej firmy?

Subskrybuj nas na Youtube
strony www dla małych firm
strony www dla małych firm
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Strona WWW to dziś podstawa promocji każdej firmy w Internecie. Jest wirtualną wizytówką przedsiębiorstwa, miejscem do prezentowania oferty 24/7 i istotnym kanałem sprzedażowym. Dzięki niej można docierać do większej liczby klientów i zwiększać zyski. Aby jednak firmowa witryna była skuteczna, powinna być odpowiednio zaprojektowana. Jak założyć stronę internetową dla małej lub średniej firmy? O czym warto pamiętać przy jej tworzeniu? Z czyjej pomocy warto skorzystać?

Dlaczego każda firma powinna mieć swoją stronę WWW?

REKLAMA

Dzisiaj bez wątpienia każda firma, która chce pozyskiwać klientów i prowadzić skuteczną sprzedaż, powinna być obecna w internetowym świecie. Bez tego trudno jest już prowadzić jakąkolwiek działalność. Coraz więcej osób ma dostęp do Internetu i korzysta z niego każdego dnia także w celach zakupowych. Konsumenci szukają produktów i usług właśnie w sieci. Warto więc dać się im odnaleźć.

REKLAMA

Podstawą promocji firmy w Internecie jest strona WWW, która jest wirtualną wizytówką przedsiębiorstwa i ważnym kanałem sprzedażowym. Pomaga zwiększać rozpoznawalność na rynku i zdobywać nowych klientów. Aby jednak była skuteczna, powinna być przemyślana i odpowiednio zaprojektowana.

Dobra strona internetowa ma estetyczny i nowoczesny wygląd. W czytelny i przejrzysty sposób przedstawia firmową ofertę. Poza tym jest funkcjonalna, intuicyjna, wygodna i przyjazna w użytkowaniu. Robi na odwiedzających ją internautach pozytywne wrażenie, buduje wizerunek przedsiębiorstwa i zachęca do zakupu produktów lub usług.

Odpowiednio zaprojektowana firmowa witryna to:

  • miejsce do prezentowania oferty,
  • wirtualna wizytówka firmy,
  • baza wiedzy o przedsiębiorstwie,
  • kanał sprzedażowy dostępny dla klientów 24/7,
  • miejsce, które pomaga zdobywać zaufanie odbiorców i nawiązywać z nimi trwałe relacje,
  • narzędzie do komunikacji z odbiorcami oraz prowadzenia i analizy działań marketingowych.

Budowa własnej witryny internetowej – jakie rozwiązanie wybrać?

REKLAMA

Dobra strona WWW skutecznie promuje biznes w sieci i pomaga go rozwijać. Jak jednak stworzyć własną stronę? Na rynku znaleźć można oczywiście kilka rozwiązań. Jak wybrać najlepsze? Tak naprawdę, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, wymagań, oczekiwań i biznesowych celów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli strona ma promować daną działalność i pozyskiwać więcej klientów, to lepiej nie tworzyć jej samodzielnie, tylko powierzyć to zadanie doświadczonym ekspertom. Najlepiej postawić na indywidualny projekt, a nie gotowy, powtarzalny szablon, aby móc wyróżnić się na tle konkurencji i pokazać swój profesjonalizm. Podczas wyboru usługi warto zwracać uwagę, czy dana firma daje możliwość dostosowania oferty do potrzeb klienta.

Przed założeniem strony WWW warto też zadać sobie kilka podstawowych pytań i ustalić m.in. kto będzie odbiorcą oferty, jakie funkcje ma spełniać witryna i jakie są cele danej firmy. Należy wyznaczyć swoje priorytety i przygotować dokładną strategię.

Zaprojektowanie i zbudowanie własnej strony WWW to dla wielu osób spore wyzwanie. Wymaga bowiem posiadania wiedzy i umiejętności technicznych. Właściciele małych i średnich firm zazwyczaj ich nie mają. Poza tym często brakuje im czasu, gdyż są zajęci prowadzeniem własnego biznesu. Dlatego właśnie szukają kogoś, kto stworzy im ich firmową stronę. Swoją pomoc oferują specjaliści, którzy znają się na nowościach technologicznych oraz są na bieżąco, jeśli chodzi o aktualne trendy.

Przedsiębiorcy mają bardzo wiele obowiązków i często nie mają czasu lub możliwości, by nieustannie dokształcać się w tej dziedzinie i we własnym zakresie prowadzić efektywne działania, dlatego z pomocą przychodzą doradcy internetowi. To nowy zawód, który powstał by wspierać przedsiębiorców w planowaniu działań promocyjnych i wdrażaniu efektywnych narzędzi marketingowych, dzięki czemu mogą skoncentrować się na zasadniczej części swojego biznesu – mówi Michał Wrzesiński, prezes zarządu WeNet.

Właściciele firm z sektora MŚP chcą najczęściej zaoszczędzić swój czas oraz szukają kompleksowej usługi. To dlatego chętnie podejmują współpracę z ekspertami, którzy nie tylko stworzą dla nich skuteczną firmową stronę, ale także zajmą się jej prowadzeniem i bieżącą obsługą. Wybiorą też najlepszą domenę dla firmy i zapewnią sprawny hosting.

Czym wyróżnia się skuteczna strona WWW stworzona przez ekspertów?

Wygląd strony powinien być dopasowany do danej branży oraz konkretnej grupy docelowej, do której kierowane są sprzedawane produkty czy usługi. Ważna jest dobrze dobrana kolorystyka i oprawa graficzna. 

Co jeszcze wyróżnia skuteczną stronę WWW? Otóż logiczna, nieskomplikowana budowa, przejrzysty układ i intuicyjna nawigacja. Wszystkie elementy, znajdujące się na stronie powinny być odpowiednio rozmieszczone. Ułatwi to użytkownikom poruszanie się po witrynie i szybkie odnajdywanie interesujących ich informacji. Projektowanie witryny internetowej nie jest więc wcale takie proste. Wymaga nie tylko umiejętności technicznych, lecz też kreatywności i zmysłu estetycznego.

Warto mieć na uwadze, że słaba strona potrafi przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Jeśli będzie źle zaprojektowana, może odstraszyć potencjalnych klientów i negatywnie wpłynąć na wizerunek przedsiębiorstwa. To tylko potwierdza, że najlepiej zwrócić się po pomoc do ekspertów – dodaje Michał Wrzesiński.

Profesjonalna strona internetowa może pomóc w  sukcesie firmy

Przedsiębiorcy, którzy założyli swoją witrynę internetową u specjalistów, są skłonni polecić tę usługę swoim znajomym bądź rodzinie. Zgodnie z przeprowadzonym badaniem aż 64% klientów potwierdziło chęć rekomendacji jej innym osobom – podsumowuje Katarzyna Gordyczukowska.

Nie można zapomnieć o tym, że skuteczna witryna powinna być także prawidłowo zoptymalizowana. Kluczem do sukcesu jest więc też zadbanie o SEO. Chodzi tutaj o szereg działań, mających na celu zwiększenie widoczności strony w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Tym również zajmują się eksperci. Już po 6 miesiącach działań SEO firmowe witryny odwiedza średnio 26% więcej użytkowników, a co za tym idzie potencjalnych klientów.

Źródło: WeNet

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polscy wykonawcy działający na rynku niemieckim powinni znać VOB/B

VOB/B nadal jest w Niemczech często stosowanym narzędziem prawnym. Jak w pełni wykorzystać zalety tego sprawdzonego zbioru przepisów, minimalizując jednocześnie ryzyko?

BCC ostrzega: firmy muszą przyspieszyć wdrażanie KSeF. Ustawa już po pierwszym czytaniu w Sejmie

Prace legislacyjne nad ustawą wdrażającą Krajowy System e-Faktur (KSeF) wchodzą w końcową fazę. Sejm skierował projekt nowelizacji VAT do komisji finansów publicznych, która pozytywnie go zaopiniowała wraz z poprawkami.

Zakupy w sklepie stacjonarnym a reklamacja. Co może konsument?

Od wielu lat obowiązuje ustawa o prawach konsumenta. W wyniku implementowania do polskiego systemu prawa regulacji unijnej, od 1 stycznia 2023 r. wprowadzono do tej ustawy bardzo ważne, korzystne dla konsumentów rozwiązania.

Ponad 650 tys. firm skorzystało z wakacji składkowych w pierwszym półroczu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że w pierwszym półroczu 2025 r. z wakacji składkowych skorzystało 657,5 tys. przedsiębiorców. Gdzie można znaleźć informacje o uldze?

REKLAMA

Vibe coding - czy AI zredukuje koszty tworzenia oprogramowania, a programiści będą zbędni?

Kiedy pracowałem wczoraj wieczorem nad newsletterem, do szablonu potrzebowałem wołacza imienia – chciałem, żeby mail zaczynał się od “Witaj Marku”, zamiast „Witaj Marek”. W Excelu nie da się tego zrobić w prosty sposób, a na ręczne przerobienie wszystkich rekordów straciłbym długie godziny. Poprosiłem więc ChatGPT o skrypt, który zrobi to za mnie. Po trzech sekundach miałem działający kod, a wołacze przerobiłem w 20 minut. Więcej czasu zapewne zajęłoby spotkanie, na którym zleciłbym komuś to zadanie. Czy coraz więcej takich zadań nie będzie już wymagać udziału człowieka?

Wellbeing, który naprawdę działa. Arłamów Business Challenge 2025 pokazuje, jak budować silne organizacje w czasach kryzysu zaangażowania

Arłamów, 30 czerwca 2025 – „Zaangażowanie pracowników w Polsce wynosi jedynie 8%. Czas przestać mówić o benefitach i zacząć praktykować realny well-doing” – te słowa Jacka Santorskiego, psychologa biznesu i społecznego, wybrzmiały wyjątkowo mocno w trakcie tegorocznej edycji Arłamów Business Challenge.

Nie uczą się i nie pracują. Polscy NEET często są niewidzialni dla systemu

Jak pokazuje najnowszy raport Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, około 10% młodych Polaków nie uczy się ani nie pracuje. Kim są polscy NEET i dlaczego jest to realny problem społeczny?

Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

REKLAMA

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

5 sprawdzonych metod pozyskiwania klientów B2B, które działają w 2025 roku

Pozyskiwanie klientów biznesowych w 2025 roku wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętnego łączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod sprzedaży. Zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii i rosnące znaczenie relacji międzyludzkich sprawiają, że firmy muszą dostosować swoje strategie, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców. Dobry prawnik zadba o zgodność strategii z przepisami prawa oraz zapewni ochronę interesów firmy. Oto pięć sprawdzonych metod, które pomogą w pozyskiwaniu klientów w obecnym roku.

REKLAMA