reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje dla firm w konkursie „Szybka ścieżka – koronawirusy"

Dotacje dla firm w konkursie „Szybka ścieżka – koronawirusy"

Do niedawna badania prowadzone w laboratoriach mogły wydawać się mało interesujące i abstrakcyjne. Teraz, w wyścigu za skutecznymi sposobami walki z pandemią, szczególnie doceniamy znaczenie i praktyczny wymiar nauki. Fundusze Europejskie wspierają prowadzenie badań także w tym obszarze. Na projekty związane z diagnostyką SARS-CoV-2 oraz przeciwdziałaniem pandemii przeznaczono 200 mln złotych.

O dofinansowanie w konkursie „Szybka ścieżka – koronawirusy” mogą ubiegać się przedsiębiorstwa oraz konsorcja składające się z firm lub przedsiębiorców i jednostek naukowych.

Wnioski przyjmowane są do końca tego roku.

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój Konkurs 5/1.1.1/2020 Szybka ścieżka-Koronawirus

Dotacja przeznaczona jest dla:

  • przedsiębiorstw,
  • konsorcjów przedsiębiorstw,
  • konsorcjów naukowo-przemysłowych (składających się z max.3podmiotów, w tym min.1przedsiębiorstwa imin.1jednostki naukowej). Liderem jest zawsze przedsiębiorstwo.

Dotację można otrzymać na badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe (ew. uzupełnione o prace przedwdrożeniowe), których efektem jest opracowanieinnowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarcze.Głównym tematem projektu jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusów, ze szczególnym uwzględnieniem pandemii koronawirusaSARS-CoV-2.

Termin i budżet

Termin składania wniosków mija 31 grudnia 2020 r.

Budżet to 200 000 000 PLN, w tym 75 mln PLN z alokacji dla województwa mazowieckiego, 125 mln PLN z alokacji dla pozostałych województw. 

Projekt musi obejmować eksperymentalne prace rozwojowe. Projekt może być realizowany w regionach lepiej i słabiej rozwiniętych. Prace przedwdrożeniowe maksymalnie 20% kosztów kwalifikowalnych projektu. Limit podwykonawstwa dla badań przemysłowych i prac rozwojowych: dla przedsiębiorstwa: 50%60% kosztów kwalifikowalnych, dla jednostki naukowej: 10% kosztów kwalifikowalnych

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Piekarska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama