REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wschodni Akcelerator Biznesu – z nami stworzysz start-up!

REKLAMA

WAB to platforma startowa dla nowych pomysłów, której celem jest inkubacja podmiotów typu start-up. Za pomocą kompleksowego i indywidualnego programu wsparcia, opracowany zostaje rentowny model biznesowy umożliwiający wejście przedsiębiorstwa na rynek.
.

.

Budynek PPN-T

Picasa

Materiały prasowe

Za zarządzanie platformą odpowiedzialny jest Puławski Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o. jako animator projektu. Natomiast realne wsparcie tworzone jest również przy pomocy partnerów projektu, w tym: instytucję otoczenia biznesu Netrix Group, VC Netrix Ventures, Innofin, Rebels Valley oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Instytut Nowych Syntez i Grupa Azoty. Usługi świadczone przez animatora projektu i partnerów mają duże znaczenie w tworzeniu i opracowywaniu modelu biznesowego start-upa, a później w jego rozwoju.

REKLAMA

Głównym zadaniem wszystkich podmiotów partnerskich jest przede wszystkim świadczenie usług na najwyższym poziomie, których celem jest przygotowanie start-upu do działalności rynkowej.

REKLAMA

Historia z platformą rozpoczyna się z momentem złożenia wniosku do platformy startowej. Następnie w procesie wieloetapowej oceny eksperci wybierają innowacyjne projekty z największą szansą powodzenia biznesowego. Proces inkubacji start-upu rozpoczyna się wraz z podpisaniem umowy inkubacji. Każda ze spółek będąca w WAB korzysta z wiedzy i doświadczenia menadżera inkubacji, który w oparciu o szczegółową analizę pomysłu oraz przeprowadzony wywiad tworzy plan inkubacji dla start-upu, a wraz z nim wyznacza kamienie milowe, czyli etapy niezbędne w realizacji inkubacji. Inkubacja to również możliwość korzystania z wiedzy ekspertów i mentorów zatrudnionych u parterów projektu, tj. Grupa Azoty Puławy S.A, INS czy UMCS.

– Na początku drogi biznesowej istotnym elementem jest zbadanie konkurencyjności nowego produktu, usługi, odpowiedni dobór grupy docelowej klientów oraz rozpoznanie preferencji przyszłych konsumentów – mówi Anna Grzegorczyk dyrektor Centrum Transferu Technologii UMCS w Lublinie. – Element rozpoznania rynkowego w tworzeniu własnego biznesu jest na tyle ważny, że start-up powinien korzystać z wiedzy i umiejętności odpowiednich fachowców, którzy rzetelnie przeprowadzą badania rynkowe i opracują dokumentację związaną z konkurencyjnością. Firmy przystępujące do modelowania własnej działalności razem ze Wschodnim Akceleratorem Biznesu mogą skorzystać z szerokiego wachlarza usług, które dla nich przygotowaliśmy. Do każdego przedsięwzięcia podchodzimy indywidualnie, a nasi eksperci analizują pomysł biznesowy, mając na uwadze rynek, otoczenie gospodarcze, konkurencyjność i innowacyjność rozwiązania, a także czynniki ryzyka.

Program procesu inkubacji start-upów Wschodniego Akceleratora Biznesu został opracowany i podzielony na cztery kluczowe etapy:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  1. Zawiązanie spółki prawa handlowego, z którą Animator podpisuje umowę inkubacyjną, określającą m.in. zasady inkubacji oraz wskazującą osobę Managera Inkubacji, który będzie pełnił funkcję opiekuna start-upu.
  2. Faza ideacji, w ramach której prowadzone są warsztaty i ćwiczenia obejmujące tworzenie scenariuszy rozwojowych dla przedsięwzięcia biznesowego.
  3. Faza kreacji, tj. rozwijania i modelowania koncepcji biznesowej przedsięwzięcia.
  4. Faza implementacji, tzn. budowa relacji start-upu z ekosystemem biznesowym Platformy startowej, np. funduszami.

– Program procesu inkubacyjnego został opracowany w sposób pozwalający dopasować potrzeby start-upu do istniejących warunków zewnętrznych i wewnętrznych – mówi Anna Blajerska, kierownik projektu. – Na podstawie szczegółowego wywiadu możemy opracować indywidualny plan pracy ze start-upem. Pozwala to na intensywną pracę pomysłodawcy z menedżerami, mentorami i ekspertami. W konsekwencji wykorzystania wielu elementów procesu inkubacyjnego powstają nowi gracze biznesowi w postaci innowacyjnych spółek. Zachęcamy do współpracy!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA