REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Marketing treści - nowy trend w strategii komunikacyjnej firm w internecie

Subskrybuj nas na Youtube
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Marketing treści to skuteczny sposób na przyciągnięcie klientów i wykreowanie pozytywnego wizerunku firmy w sieci. Polega na oferowaniu internautom-klientom ciekawych i atrakcyjnych treści. Mogą to być porady praktyczne, artykuły eksperckie, nowości branżowe, recenzje i opinie specjalistów, zdjęcia dużej rozdzielczości, atrakcyjne filmy video – nie tylko czysto reklamowe, gry interaktywne.

Marketing treści musi odpowiadać potrzebom klientów - informować, udzielać porad, angażować w dialog oraz także bawić. Wartościowe treści firma może swoim klientom dostarczać różnymi kanałami: własna strona internetowa, blog, gry, profile w mediach społecznościowych, biuletyny i gazetki firmowe, itp.

REKLAMA

Administratorzy największych portali internetowych i firmowych stron już dawno dostrzegli, że czym więcej wartościowych treści, tym więcej użytkowników. A liczba odsłon to tylko jeden z ważniejszych wskaźników przy ustalaniu pozycji strony w wynikach wyszukiwania.


Wartościowe treści - sposób na większą sprzedaż

REKLAMA

Marketing treści to także sposób na zdobycie nowych klientów. Wartościowe treści mają pośredni i bezpośredni wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania na frazy związane z asortymentem i profilem działalności firmy. Klienci przecież w większości wybierają firmy wysoko notowane w wyszukiwarkach.

Obecnie poprzez marketing treści można już nie tylko pośrednio, ale także bezpośrednio wpływać na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Pośredni wpływ polega na generowaniu dużej liczby odsłon portalu oraz linkowaniu do niego. Internauci znajdując ciekawe treści, sami umieszczają odnośniki do takich portali i dzielą się informacjami o nich z innymi internautami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Od niedawna wartościowe treści mają bezpośredni wpływ na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Choć Google od dawna wskazywało, że wartościowe treści to jeden z ważniejszych czynników przy ustalaniu pozycji w wynikach wyszukiwania, to jednak dopiero ostatnia zmiana algorytmu wprowadzona pod kryptonimem Penguin zrobiła w tej kwestii duży krok do przodu. Roboty Google o wiele skuteczniej odsiewają teksty stworzone na potrzeby SEO od tekstów fachowych. Nie mają dużego znaczenia już takie wskaźniki jak częstotliwość użycia fraz kluczowych. Roboty coraz trafniej potrafią interpretować jakość publikowanych treści.


Marketing treści - sposób na wartościowego klienta

Marketing treści to dobry sposób na pozyskanie najbardziej wartościowych klientów. Według ekspertów klient wartościowy to klient wymagający, stawiający na jakość. Dla tej grupy klientów cena nie odgrywa tak dużej roli. Poszukują oni produktów najwyższej jakości, zaawansowanych technologicznie, wszelkich nowości. To także klient lojalny, przywiązany do firmy czy marki. O takiego klienta trwa zacięta walka. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na jego przyciągnięcie jest właśnie marketing treści.


Marketing treści - kreowanie wizerunku

REKLAMA

Marketing treści to nie tylko sposób na przyciągnięcie wartościowego klienta. To także sposób na zbudowanie pożądanego przez firmę wizerunku. Oferowanie wartościowych treści na stronach firmowych to wyraz szacunku i zaufania do klienta. Z wielu badań wynika, że klienci właśnie w Internecie coraz częściej szukają informacji o firmach i produktach. Od Internetu oczekują więcej niż od innych mediów, szczególnie od mediów społecznościowych. Oczekują od firm dokładnych informacji o produktach, procesie produkcji, zastosowanych materiałach. Chcą także, aby z nimi firma dzieliła się pierwsza swoimi nowinkami. Oczekują także specjalnych promocji, darmowych próbek czy produktów testowych. Użytkownicy social mediów są także otwarci na propozycje współpracy przy projektowaniu i wymyślaniu nowych pomysłów (crowdsourcing).

Chcąc sprostać wizerunkowi firmy, która chce uczciwie i solidnie informować klientów o swojej działalności, nie wolno ignorować tego zadania. W zamian firmy mogą oczekiwać zaangażowania klientów na swoich profilach, aktywnego komentowania działalności firmy i recenzji nowych produktów. Otwarta postawa informacyjna firm podnosi zaufanie klientów. Wszyscy marketingowcy wiedzą, że każda pozytywna recenzja prawdziwego klienta jest na wagę złota.

Marketing treści to strategia komunikacji firm w Internecie stosowana jeszcze stosunkowo rzadko. Firmy jeszcze nie do końca są przekonane, że poprzez publikacje wartościowych treści można zwiększyć sprzedaż. Skupiają się głównie na działaniach, które przynoszą bardzo szybkie efekty. Publikowanie wartościowych treści to strategia długofalowa, która efekty w zakresie sprzedaży przyniesie nieco później niż zwykła reklama. Podobnie sprawa wygląda w zakresie kreowania wizerunku. Tylko, że tutaj większość działań przynosi efekt nieco później.

Marketing treści jest także bardzo kosztowny. Produkcja wartościowych treści to wymagające zajęcie. To wyjaśnia, dlaczego firmy nie decydują się na taką strategię komunikacji. Duże firmy z ogromnymi budżetami na marketing, które podążają nowymi trendami w marketingu, stosują już marketing treści w Internecie na szeroką skalę. Mniejsze muszą się do tego przekonać. Wydaje się, że kolejne zmiany algorytmu Google dostarczą im przekonujących argumentów w tej materii.

 

 

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Tense.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Umowa z influencerem krok po kroku

Szybki rozwój marketingu internetowego otworzył przed markami i twórcami zupełnie nowe perspektywy współpracy. W dobie cyfrowej rewolucji, influencerzy stali się kluczowymi partnerami w promocji produktów i usług, oferując unikatowy sposób docierania do odbiorców (potencjalnych klientów marek). Współpraca z twórcami, choć niezwykle efektywna, wiąże się jednak z szeregiem wyzwań prawnych, które wymagają szczególnej uwagi. Odpowiednie uregulowanie wzajemnych praw i obowiązków jest fundamentem sukcesu i bezpieczeństwa obu stron, minimalizując ryzyko sporów i nieporozumień.

Deregulacja: rząd naprawia prawo, ale przedsiębiorcy nie są zadowoleni z zakresu i tempa zmian w przepisach

Przedsiębiorcy przekonują, że Polska musi być krajem ze sprawną strukturą przepisów. Mimo postępów nadal wiele zagadnień z prawa budowlanego, pozwoleń na zatrudnienie czy przepisów związanych z regulacją handlu i usług zdają się być niepotrzebnym mnożeniem administracji.

Czy konto firmowe jest obowiązkowe?

Przy założeniu firmy musisz dopełnić wielu formalności. O ile wybór nazwy przedsiębiorstwa, wskazanie adresu jego siedziby, czy wskazanie właściwego PKD są obligatoryjne, o tyle otworzenie rachunku firmowego niekoniecznie. Jednak dużo zależy przy tym od tego, jaka forma działalności jest prowadzona, jakie transakcje są wykonywane i wreszcie, czy chce ona korzystać z mechanizmu split payment.

Blisko LUDZI i dla LUDZI. Czym Emtor wyróżnia się jako pracodawca na rynku wózków widłowych?

Na przestrzeni lat firma Emtor udowodniła, że sukces w biznesie nie zależy wyłącznie od produktów czy wyników finansowych, ale przede wszystkim od ludzi, którzy ten biznes tworzą. To dzięki zaangażowaniu, lojalności i codziennej pracy zespołów połączenie tradycji z nowoczesnością jest możliwe. Emtor stawia na człowieka – nie tylko jako pracownika, ale jako partnera w budowaniu wspólnej przyszłości. Bo gdy ludzie czują się docenieni, chcą zostać na dłużej. Jak zatem firma buduje swoją przewagę na konkurencyjnym rynku?

REKLAMA

Poczta Polska nawiązuje partnerstwo z Temu. Wszyscy dołożymy się do chińskiego giganta?

Poczta Polska poinformowała o nawiązaniu współpracy logistycznej z platformą Temu. Państwowe przedsiębiorstwo rozwija obsługę przesyłek e-commerce. Przesyłki zakupione na chińskiej platformie zakupowej będą dostarczane do klientów w ciągu kilku dni.

6 miesięcy vacatio legis i gotowy projekt deregulacyjny to za mało. Deregulacja musi przyspieszyć

Przedsiębiorcy pozytywnie oceniają 6 miesięcy vacatio legis i gotowy projekt deregulacyjny zakładający uproszczenie prowadzenia działalności nierejestrowanej czy milczącą zgodę w wyszczególnionych w ustawie zagadnieniach gospodarczych, ale to za mało. Deregulacja musi przyspieszyć.

Warto udzielić pełnomocnictwa lub prokury w CEIDG

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko pasja i satysfakcja, ale także szereg obowiązków, które co do zasady przedsiębiorca powinien wykonywać osobiście sprawując zarząd nad swoim przedsiębiorstwem. Chodzi tu przede wszystkim o zawieranie umów, czy kontakty z urzędami i sądami. Wraz z rozwojem firmy może okazać się, że konieczne będzie delegowanie części zadań związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem na inne osoby. Aktualnie, każdy przedsiębiorca wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) może ustanowić pełnomocnika lub prokurenta, który będzie reprezentować go w sprawach pozostających w związku z prowadzoną przez tego przedsiębiorcę działalnością gospodarczą.

Biznesowy challenge z dala od zgiełku

Rozmowa z Agnieszką Najberek, dyrektorką sprzedaży MICE w Hotelu Arłamów, o trendach w budowaniu dobrostanu i integracji pracowników.

REKLAMA

Outsourcing obsługi prawnej firmy

Ciągle następujące, dynamiczne i nieprzewidywalne zmiany rynkowe wymuszają na przedsiębiorcach konieczność nieustannego dostosowywania swoich strategii do zmieniających się realiów. W obliczu takich wyzwań, wiele firm zwraca uwagę na konieczność optymalizacji funkcjonowania pozaoperacyjnej części swojej działalności. Niczym nowym nie będzie wskazanie, że takim narzędziem jest właśnie outsourcing, który coraz częściej obejmuje także pracę prawników.

Polubownie czy przez sąd – jak najlepiej dochodzić należności w TSL?

W branży TSL nawet niewielkie opóźnienia w płatnościach mogą prowadzić do utraty płynności, a w skrajnych przypadkach – do upadłości firmy. Skuteczna windykacja to często kwestia przetrwania, a nie tylko egzekwowania prawa. Co zatem wybrać: sąd czy polubowne rozwiązanie?

REKLAMA