REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Marketing treści - nowy trend w strategii komunikacyjnej firm w internecie

Subskrybuj nas na Youtube
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Marketing treści to skuteczny sposób na przyciągnięcie klientów i wykreowanie pozytywnego wizerunku firmy w sieci. Polega na oferowaniu internautom-klientom ciekawych i atrakcyjnych treści. Mogą to być porady praktyczne, artykuły eksperckie, nowości branżowe, recenzje i opinie specjalistów, zdjęcia dużej rozdzielczości, atrakcyjne filmy video – nie tylko czysto reklamowe, gry interaktywne.

Marketing treści musi odpowiadać potrzebom klientów - informować, udzielać porad, angażować w dialog oraz także bawić. Wartościowe treści firma może swoim klientom dostarczać różnymi kanałami: własna strona internetowa, blog, gry, profile w mediach społecznościowych, biuletyny i gazetki firmowe, itp.

REKLAMA

Administratorzy największych portali internetowych i firmowych stron już dawno dostrzegli, że czym więcej wartościowych treści, tym więcej użytkowników. A liczba odsłon to tylko jeden z ważniejszych wskaźników przy ustalaniu pozycji strony w wynikach wyszukiwania.


Wartościowe treści - sposób na większą sprzedaż

REKLAMA

Marketing treści to także sposób na zdobycie nowych klientów. Wartościowe treści mają pośredni i bezpośredni wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania na frazy związane z asortymentem i profilem działalności firmy. Klienci przecież w większości wybierają firmy wysoko notowane w wyszukiwarkach.

Obecnie poprzez marketing treści można już nie tylko pośrednio, ale także bezpośrednio wpływać na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Pośredni wpływ polega na generowaniu dużej liczby odsłon portalu oraz linkowaniu do niego. Internauci znajdując ciekawe treści, sami umieszczają odnośniki do takich portali i dzielą się informacjami o nich z innymi internautami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Od niedawna wartościowe treści mają bezpośredni wpływ na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Choć Google od dawna wskazywało, że wartościowe treści to jeden z ważniejszych czynników przy ustalaniu pozycji w wynikach wyszukiwania, to jednak dopiero ostatnia zmiana algorytmu wprowadzona pod kryptonimem Penguin zrobiła w tej kwestii duży krok do przodu. Roboty Google o wiele skuteczniej odsiewają teksty stworzone na potrzeby SEO od tekstów fachowych. Nie mają dużego znaczenia już takie wskaźniki jak częstotliwość użycia fraz kluczowych. Roboty coraz trafniej potrafią interpretować jakość publikowanych treści.


Marketing treści - sposób na wartościowego klienta

Marketing treści to dobry sposób na pozyskanie najbardziej wartościowych klientów. Według ekspertów klient wartościowy to klient wymagający, stawiający na jakość. Dla tej grupy klientów cena nie odgrywa tak dużej roli. Poszukują oni produktów najwyższej jakości, zaawansowanych technologicznie, wszelkich nowości. To także klient lojalny, przywiązany do firmy czy marki. O takiego klienta trwa zacięta walka. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na jego przyciągnięcie jest właśnie marketing treści.


Marketing treści - kreowanie wizerunku

REKLAMA

Marketing treści to nie tylko sposób na przyciągnięcie wartościowego klienta. To także sposób na zbudowanie pożądanego przez firmę wizerunku. Oferowanie wartościowych treści na stronach firmowych to wyraz szacunku i zaufania do klienta. Z wielu badań wynika, że klienci właśnie w Internecie coraz częściej szukają informacji o firmach i produktach. Od Internetu oczekują więcej niż od innych mediów, szczególnie od mediów społecznościowych. Oczekują od firm dokładnych informacji o produktach, procesie produkcji, zastosowanych materiałach. Chcą także, aby z nimi firma dzieliła się pierwsza swoimi nowinkami. Oczekują także specjalnych promocji, darmowych próbek czy produktów testowych. Użytkownicy social mediów są także otwarci na propozycje współpracy przy projektowaniu i wymyślaniu nowych pomysłów (crowdsourcing).

Chcąc sprostać wizerunkowi firmy, która chce uczciwie i solidnie informować klientów o swojej działalności, nie wolno ignorować tego zadania. W zamian firmy mogą oczekiwać zaangażowania klientów na swoich profilach, aktywnego komentowania działalności firmy i recenzji nowych produktów. Otwarta postawa informacyjna firm podnosi zaufanie klientów. Wszyscy marketingowcy wiedzą, że każda pozytywna recenzja prawdziwego klienta jest na wagę złota.

Marketing treści to strategia komunikacji firm w Internecie stosowana jeszcze stosunkowo rzadko. Firmy jeszcze nie do końca są przekonane, że poprzez publikacje wartościowych treści można zwiększyć sprzedaż. Skupiają się głównie na działaniach, które przynoszą bardzo szybkie efekty. Publikowanie wartościowych treści to strategia długofalowa, która efekty w zakresie sprzedaży przyniesie nieco później niż zwykła reklama. Podobnie sprawa wygląda w zakresie kreowania wizerunku. Tylko, że tutaj większość działań przynosi efekt nieco później.

Marketing treści jest także bardzo kosztowny. Produkcja wartościowych treści to wymagające zajęcie. To wyjaśnia, dlaczego firmy nie decydują się na taką strategię komunikacji. Duże firmy z ogromnymi budżetami na marketing, które podążają nowymi trendami w marketingu, stosują już marketing treści w Internecie na szeroką skalę. Mniejsze muszą się do tego przekonać. Wydaje się, że kolejne zmiany algorytmu Google dostarczą im przekonujących argumentów w tej materii.

 

 

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Tense.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

REKLAMA

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA