reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Agrobiznes > Spis rolny 2020: to już ostatnie dni spisu rolnego

Spis rolny 2020: to już ostatnie dni spisu rolnego

Spis rolny potrwa tylko do 30 listopada 2020 r. Zdecydowana większość mazowieckich rolników ma już to badanie za sobą. Pozostaje jednak grupa osób, które mimo bliskiego końca spisu wciąż nie zabrały się za spisanie swojego gospodarstwa rolnego.

Co to jest spis rolny?

Spis rolny wg stanu na 1 czerwca 2020 r. to spis obejmujący wszystkie gospodarstwa rolne osób fizycznych - gospodarstwa indywidualne i osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, które 1 czerwca 2020 r. prowadziły działalność rolniczą.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Czego dotyczy spis rolny?

Powszechny Spis Rolny 2020 dotyczy szeregu tematów: użytkowanie gruntów, powierzchnia zasiewów, zwierzęta gospodarskie, nawożenie, ochrona roślin, budynki gospodarskie, ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze, działalność gospodarcza, struktura dochodów gospodarstwa domowego z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego, aktywność ekonomiczna oraz chów i hodowla ryb.

Co powinien zrobić rolnik, który chce spisać swoje gospodarstwo, a jeszcze tego nie zrobił?

Gospodarstwo rolne najlepiej spisać przez Internet. Na stronie https://spisrolny.gov.pl/ jest dostępny formularz spisowy. Można go wypełnić w domu w dogodnej dla siebie chwili. Od momentu zalogowania rolnik ma 2 dni na wprowadzenie wszystkich wymaganych informacji.

Spis rolny przez telefon

Rolnicy, którzy nie mają komputera, powinni skorzystać z samospisu telefonicznego. W tym celu należy skontaktować się z infolinią spisową - dostępną pod numerem 22 279 99 99 - i zgłosić chęć spisania gospodarstwa rolnego. Konsultant przekieruje do rachmistrza, który wprowadzi przekazane przez rolnika informacje do formularza spisowego.

Ze względu na epidemię mocno ograniczona jest praca rachmistrzów terenowych i działają oni tylko w części gmin. Z tego względu rolnicy nie powinni czekać na wizytę rachmistrza, tylko jak najszybciej spisać gospodarstwo przez Internet lub telefonicznie.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

To już ostatnie dni i godziny spisu rolnego. Spis trwa do końca listopada br.
To już ostatnie dni i godziny spisu rolnego. Spis trwa do końca listopada br.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

RT Tax Poland

Założona w 2000 roku firma jest obecnie jednym ze światowych liderów. Oferuje usługi zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. RT Tax posiada około 400 przedstawicielstw w 40 krajach na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama