REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ruszają wypłaty dla sprzedawców chryzantem

Ruszają wypłaty dla sprzedawców chryzantem.
Ruszają wypłaty dla sprzedawców chryzantem.

REKLAMA

REKLAMA

Ponad 84 mln zł wyniesie pomoc dla producentów i sprzedawców chryzantem w związku z zamknięciem cmentarzy. DO ARiMR wpłynęło 5,3 tyś wniosków dotyczących 7 mln sztuk kwiatów.

Pomoc dla sprzedawców chryzantem

ARiMR uruchomiła program pomocy dla sprzedawców i producentów kwiatów, którzy zostali poszkodowani na skutek zamknięcia cmentarzy z powodu epidemii koronawirusa (w dniach 31 października - 2 listopada). O pomoc mogli ubiegać się również przedsiębiorcy zajmujący się handlem. Jak poinformował minister rolnictwa Grzegorz Puda "Możemy powiedzieć, że akcja się udała, ponieważ na dziś wpłynęły wnioski na kwotę 84 mln zł. Z aktualnie złożonych dokumentów wynika, że posiadacze chryzantem zgłosili do odbioru 7 mln sztuk tych kwiatów, w tym 3,7 mln szt. ciętych i 3,3 mln doniczkowych:.

REKLAMA

Prognozowana kwota pomocy dla producentów i sprzedawców wyniesie ok. 84,3 mln zł.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Wnioski o pomoc za niesprzedane chryzantemy

Wnioski o wsparcie można było składać do 6 listopada 2020 r. Do ARiMR wpłynęło 5,3 tys. wniosków o przyznanie pomocy. Jednak jak zaznaczył Puda  - ta liczba może się zmienić, ponieważ "część zainteresowanych takim wsparciem mogła wysłać dokumenty za pośrednictwem poczty i te dokumenty jeszcze do ARiMR nie dotarły"

Wysokość wsparcia dla sprzedawców chryzantem

Rekompensata za niesprzedane chryzantemy wynosi

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • w przypadku kwiatów doniczkowych 20 zł za sztukę,
  • w przypadku kwiatów ciętych 3 zł za sztukę 

Pomoc przysługuje posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości oraz co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości, które nadawały się do sprzedaży w dniu złożenia wniosku. .

Odbiór chryzantem

Organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego czy instytucje publiczne mogą składać deklaracje odbioru kwiatów do ARiMR. Jak poinformowała sekretarz stanu Anna Gembicka do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło do tej pory około 5 tysięcy deklaracji odbioru chryzantem. Kwiaty są gotowe do odebrania, można je wykorzystać do ozdobienia miasta, domów kultury czy domów wiejskich. Jak dodała Gembicka "jeżeli kwiatów nie ma w danym powiecie, to można je odebrać z powiatu sąsiedniego".

Czy sprzedawcy prowadzący działalność niezarejestrowaną otrzymają wsparcie?

Zarówno sprzedawcy jak i producenci kwiatów, którzy prowadzą działalność niezarejestrowaną otrzymają wsparcie finansowe w ramach pomocy de minimis.Pomoc zostanie udzielona zgodnie z przepisami rozporządzenia Komisji (UE) nr 1407/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis.”.

Kiedy sprzedawcy chryzantem otrzymają pieniądze?

Środki z tytułu tej pomocy dla sprzedawców i producentów kwiatów zostaną przekazane i rozliczone do końca grudnia br.

oprac. Agnieszka Gorczyca, redaktor Infor.pl Moja Firma

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

REKLAMA