Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Innowacje krok po kroku

  • Artykuł sponsorowany
Andor Bujdoso
Getty Images
Chodzą Ci po głowie pomysły, jak rozwinąć firmę? Chcesz nawiązać współpracę z naukowcami, lecz nie wiesz, gdzie szukać? A może nie wiesz w ogóle, na czym polegają innowacje, a już tym bardziej czy da się je zastosować w twojej firmie? Bez względu na sytuację, pierwszy krok zawsze jest najtrudniejszy. Na szczęście Fundusze Europejskie mogą Ci w tym pomóc.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opracowało pakiet usług, które wspierają firmy w poszukiwaniu finansowania na rozwój, niezależnie od tego, czy mają już pomysł na projekt, czy dopiero rozważają wprowadzenie innowacji do swojej działalności.

Wsparcie dla firm z różnych branż

Przedsiębiorcy, którzy marzą o realizacji swoich innowacyjnych projektów, ale nie mają doświadczenia w zdobywaniu Funduszy Europejskich, mogą skorzystać z usługi STEP. Dzięki niej otrzymają szczegółową analizę swojego pomysłu, uwzględniającą szanse uzyskania dofinansowania ze środków europejskich. Aby z niej skorzystać, wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronach internetowych Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w odpowiednim województwie. Nie wymaga on wielu szczegółowych danych, ale pozwala na indywidualne dostosowanie informacji do konkretnego pomysłu oraz potencjału Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Przedsiębiorca będzie współpracować z doświadczonym ekspertem, który oceni jego projekt pod kątem możliwości finansowych i organizacyjnych, dostosowując analizę do potrzeb. Usługa STEP ułatwi przedsiębiorcom z różnych branż realizację ich marzeń o innowacyjnym biznesie. Jeśli pomysł nie będzie spełniać kryteriów Programu, ekspert pomoże w znalezieniu innych źródeł finansowania.

Wykorzystaj potencjał swojej firmy

Przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić działalność badawczo-rozwojową, inwestować w centra badawczo-rozwojowe oraz wprowadzać swoje produkty i usługi na rynki zagraniczne, często napotykają na trudności związane z brakiem odpowiedniej wiedzy i praktyki w tych obszarach. Właśnie do tej grupy skierowana jest usługa Innovation Coach. To dzięki niej firmy mogą zdobyć niezbędną wiedzę i wsparcie. Aby skorzystać z usługi, wystarczy wejść na stronę www.innovationcoach.pl i zarejestrować swoje przedsiębiorstwo. Po rejestracji Konsultant skontaktuje się z zainteresowaną firmą i przeprowadzi wstępną analizę jej doświadczenia w obszarze innowacji i pozyskiwania Funduszy Europejskich. Następnie, przedsiębiorcy zostanie przydzielony Coach innowacji, który dokładnie przyjrzy się branży, środowisku działania oraz dotychczasowemu doświadczeniu firmy. Coach będzie badał potencjał, możliwości finansowe, kadrowe, infrastrukturalne oraz kulturę innowacji w przedsiębiorstwie. 

A businessman in wheelchair with colleagues working in a modern office.

A businessman in wheelchair with colleagues working in a modern office.

Halfpoint

Getty Images

Usługa Innovation Coach zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim, przedsiębiorca otrzyma spersonalizowaną analizę potencjału innowacyjnego swojego przedsiębiorstwa w formie czytelnego i przejrzystego raportu. Raport ten będzie zawierać informacje na temat sposobów wdrażania innowacji, możliwych źródeł finansowania z Funduszy Europejskich, analizę silnych i słabych stron przedsiębiorstwa oraz stojącym przed nim szans i zagrożeń, a także ocenę jego potencjału. Dodatkowo, przedsiębiorca będzie miał możliwość rozmowy z doświadczonym ekspertem oraz skorzysta z innowacyjnej wiedzy opartej na doświadczeniu i kompetencjach coacha.

Nowa usługa informacyjna

Instrumenty STEP oraz Innovation Coach są już znane niektórym przedsiębiorcom z poprzedniego Programu Inteligentny Rozwój. Firmy, które chcą skorzystać z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki mają również dostęp do całkiem nowej, wygodnej usługi Innopoint. Jest to system obsługi informacyjnej, który pozwala przedsiębiorcom uzyskać szczegółowe informacje na temat dostępnych form wsparcia z Programu. Dzięki doświadczeniu Konsultantów ds. Funduszy Europejskich, mogą oni dowiedzieć się więcej o możliwościach finansowych dla swojej działalności. 

Happy group of businesspeople during presentation

Happy group of businesspeople during presentation

Jacob Lund

Getty Images

Usługa opiera się na współpracy z Głównymi Punktami Informacyjnymi Funduszy Europejskich znajdującymi się w każdym województwie oraz Centralnym Punktem Informacyjnym. Można z niej skorzystać na kilka sposobów. Przedsiębiorca może wypełnić ankietę potrzeb i otrzymać informacje o instrumentach, które mogą być dla niego interesujące. Jeśli po jej wypełnieniu nadal będzie miał dodatkowe pytania, może umówić się na spotkanie z Konsultantem w wybranym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Innym sposobem jest skorzystanie z Infolinii 22 262 99 95, udzielającej podstawowych informacji na temat oferty Programu. Infolinia wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, w tym sztuczną inteligencję. Oprócz doświadczonych Konsultantów, dostępni będą więc również wirtualni asystenci. Przedsiębiorca może uzyskać odpowiedzi na pytania zarówno w formie pisemnej za pomocą chatbota, jak i głosowej za pomocą voicebota.

Czasami tylko kilka kroków dzieli nas od rynkowego sukcesu. Jednak najważniejszy krok, to zwrócić się o pomoc. Dzięki udziałowi doświadczonych Konsultantów oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, przedsiębiorcy mają taką pomoc na wyciągnięcie ręki. 

Więcej informacji na temat oferty funduszy UE dla przedsiębiorców znajdziemy w serwisie poświęconym programowi Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

 

mfipr belka

mfipr belka

 

fot. materiały prasowe

Autopromocja
Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).