Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Innowacje krok po kroku

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł sponsorowany
Andor Bujdoso
Getty Images

Chodzą Ci po głowie pomysły, jak rozwinąć firmę? Chcesz nawiązać współpracę z naukowcami, lecz nie wiesz, gdzie szukać? A może nie wiesz w ogóle, na czym polegają innowacje, a już tym bardziej czy da się je zastosować w twojej firmie? Bez względu na sytuację, pierwszy krok zawsze jest najtrudniejszy. Na szczęście Fundusze Europejskie mogą Ci w tym pomóc.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opracowało pakiet usług, które wspierają firmy w poszukiwaniu finansowania na rozwój, niezależnie od tego, czy mają już pomysł na projekt, czy dopiero rozważają wprowadzenie innowacji do swojej działalności.

Wsparcie dla firm z różnych branż

Przedsiębiorcy, którzy marzą o realizacji swoich innowacyjnych projektów, ale nie mają doświadczenia w zdobywaniu Funduszy Europejskich, mogą skorzystać z usługi STEP. Dzięki niej otrzymają szczegółową analizę swojego pomysłu, uwzględniającą szanse uzyskania dofinansowania ze środków europejskich. Aby z niej skorzystać, wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronach internetowych Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w odpowiednim województwie. Nie wymaga on wielu szczegółowych danych, ale pozwala na indywidualne dostosowanie informacji do konkretnego pomysłu oraz potencjału Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Przedsiębiorca będzie współpracować z doświadczonym ekspertem, który oceni jego projekt pod kątem możliwości finansowych i organizacyjnych, dostosowując analizę do potrzeb. Usługa STEP ułatwi przedsiębiorcom z różnych branż realizację ich marzeń o innowacyjnym biznesie. Jeśli pomysł nie będzie spełniać kryteriów Programu, ekspert pomoże w znalezieniu innych źródeł finansowania.

Wykorzystaj potencjał swojej firmy

Przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić działalność badawczo-rozwojową, inwestować w centra badawczo-rozwojowe oraz wprowadzać swoje produkty i usługi na rynki zagraniczne, często napotykają na trudności związane z brakiem odpowiedniej wiedzy i praktyki w tych obszarach. Właśnie do tej grupy skierowana jest usługa Innovation Coach. To dzięki niej firmy mogą zdobyć niezbędną wiedzę i wsparcie. Aby skorzystać z usługi, wystarczy wejść na stronę www.innovationcoach.pl i zarejestrować swoje przedsiębiorstwo. Po rejestracji Konsultant skontaktuje się z zainteresowaną firmą i przeprowadzi wstępną analizę jej doświadczenia w obszarze innowacji i pozyskiwania Funduszy Europejskich. Następnie, przedsiębiorcy zostanie przydzielony Coach innowacji, który dokładnie przyjrzy się branży, środowisku działania oraz dotychczasowemu doświadczeniu firmy. Coach będzie badał potencjał, możliwości finansowe, kadrowe, infrastrukturalne oraz kulturę innowacji w przedsiębiorstwie. 

A businessman in wheelchair with colleagues working in a modern office.

Halfpoint

Getty Images

Usługa Innovation Coach zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim, przedsiębiorca otrzyma spersonalizowaną analizę potencjału innowacyjnego swojego przedsiębiorstwa w formie czytelnego i przejrzystego raportu. Raport ten będzie zawierać informacje na temat sposobów wdrażania innowacji, możliwych źródeł finansowania z Funduszy Europejskich, analizę silnych i słabych stron przedsiębiorstwa oraz stojącym przed nim szans i zagrożeń, a także ocenę jego potencjału. Dodatkowo, przedsiębiorca będzie miał możliwość rozmowy z doświadczonym ekspertem oraz skorzysta z innowacyjnej wiedzy opartej na doświadczeniu i kompetencjach coacha.

Nowa usługa informacyjna

Instrumenty STEP oraz Innovation Coach są już znane niektórym przedsiębiorcom z poprzedniego Programu Inteligentny Rozwój. Firmy, które chcą skorzystać z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki mają również dostęp do całkiem nowej, wygodnej usługi Innopoint. Jest to system obsługi informacyjnej, który pozwala przedsiębiorcom uzyskać szczegółowe informacje na temat dostępnych form wsparcia z Programu. Dzięki doświadczeniu Konsultantów ds. Funduszy Europejskich, mogą oni dowiedzieć się więcej o możliwościach finansowych dla swojej działalności. 

Happy group of businesspeople during presentation

Jacob Lund

Getty Images

Usługa opiera się na współpracy z Głównymi Punktami Informacyjnymi Funduszy Europejskich znajdującymi się w każdym województwie oraz Centralnym Punktem Informacyjnym. Można z niej skorzystać na kilka sposobów. Przedsiębiorca może wypełnić ankietę potrzeb i otrzymać informacje o instrumentach, które mogą być dla niego interesujące. Jeśli po jej wypełnieniu nadal będzie miał dodatkowe pytania, może umówić się na spotkanie z Konsultantem w wybranym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Innym sposobem jest skorzystanie z Infolinii 22 262 99 95, udzielającej podstawowych informacji na temat oferty Programu. Infolinia wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, w tym sztuczną inteligencję. Oprócz doświadczonych Konsultantów, dostępni będą więc również wirtualni asystenci. Przedsiębiorca może uzyskać odpowiedzi na pytania zarówno w formie pisemnej za pomocą chatbota, jak i głosowej za pomocą voicebota.

Czasami tylko kilka kroków dzieli nas od rynkowego sukcesu. Jednak najważniejszy krok, to zwrócić się o pomoc. Dzięki udziałowi doświadczonych Konsultantów oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, przedsiębiorcy mają taką pomoc na wyciągnięcie ręki. 

Więcej informacji na temat oferty funduszy UE dla przedsiębiorców znajdziemy w serwisie poświęconym programowi Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

 

mfipr belka

 

fot. materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja
QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Vibe coding - czy AI zredukuje koszty tworzenia oprogramowania, a programiści staną się zbędni?

Kiedy pracowałem wczoraj wieczorem nad newsletterem, do szablonu potrzebowałem wołacza imienia – chciałem, żeby mail zaczynał się od “Witaj Marku”, zamiast „Witaj Marek”. W Excelu nie da się tego zrobić w prosty sposób, a na ręczne przerobienie wszystkich rekordów straciłbym długie godziny. Poprosiłem więc ChatGPT o skrypt, który zrobi to za mnie. Po trzech sekundach miałem działający kod, a wołacze przerobiłem w 20 minut. Więcej czasu zapewne zajęłoby spotkanie, na którym zleciłbym komuś to zadanie. Czy coraz więcej takich zadań nie będzie już wymagać udziału człowieka?

Wellbeing, który naprawdę działa. Arłamów Business Challenge 2025 pokazuje, jak budować silne organizacje w czasach kryzysu zaangażowania

Arłamów, 30 czerwca 2025 – „Zaangażowanie pracowników w Polsce wynosi jedynie 8%. Czas przestać mówić o benefitach i zacząć praktykować realny well-doing” – te słowa Jacka Santorskiego, psychologa biznesu i społecznego, wybrzmiały wyjątkowo mocno w trakcie tegorocznej edycji Arłamów Business Challenge.

Nie uczą się i nie pracują. Polscy NEET często są niewidzialni dla systemu

Jak pokazuje najnowszy raport Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, około 10% młodych Polaków nie uczy się ani nie pracuje. Kim są polscy NEET i dlaczego jest to realny problem społeczny?

Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

5 sprawdzonych metod pozyskiwania klientów B2B, które działają w 2025 roku

Pozyskiwanie klientów biznesowych w 2025 roku wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętnego łączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod sprzedaży. Zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii i rosnące znaczenie relacji międzyludzkich sprawiają, że firmy muszą dostosować swoje strategie, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców. Dobry prawnik zadba o zgodność strategii z przepisami prawa oraz zapewni ochronę interesów firmy. Oto pięć sprawdzonych metod, które pomogą w pozyskiwaniu klientów w obecnym roku.

Family Business Future Summit - podsumowanie po konferencji

Pod koniec kwietnia niniejszego roku, odbyła się druga edycja wydarzenia Family Business Future Summit, które dedykowane jest przedsiębiorczości rodzinnej. Stolica Warmii i Mazur przez dwa dni gościła firmy rodzinne z całej Polski, aby esencjonalnie, inspirująco i innowacyjne opowiadać i rozmawiać o sukcesach oraz wyzwaniach stojących przed pionierami polskiej przedsiębiorczości.

Fundacja rodzinna po dwóch latach – jak zmienia się myślenie o sukcesji?

Jeszcze kilka lat temu o sukcesji w firmach mówiło się niewiele. Przedsiębiorcy odsuwali tę kwestię na później, często z uwagi na brak gotowości, aby się z nią zmierzyć. Mówienie o śmierci właściciela, przekazaniu firmy i zabezpieczeniu rodziny wciąż należało do tematów „na później”.

Potencjał 33 GW z wiatraków na polskim morzu. To 57% zapotrzebowania kraju na energię. Co dalej z farmami wiatrowymi w 2026 i 2027 r.

Polski potencjał na wytwarzanie energii elektrycznej z wiatraków na morzu (offshore) wynosi 33 GW. To aż 57% rocznego zapotrzebowania kraju na energię. W 2026 i 2027 r. powstaną nowe farmy wiatrowe Baltic Power i Baltica 2. Jak zmieniają się przepisy? Co dalej?

Jak zwiększyć rentowność biura rachunkowego bez dodatkowych wydatków?

Branża księgowa to jedna z dziedzin, w których wynagrodzenie za świadczone usługi często jest mocno niedoszacowane, mimo tego, że błędy w księgowości mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla przedsiębiorców. W związku z tak doniosłą rolą biur rachunkowych powinny one dbać o poziom rentowności, który pozwoli właścicielom skupić się na podnoszeniu jakości świadczonych usług oraz większego spokoju, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na dobrostan właścicieli biur oraz ich pracowników.