Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Innowacje krok po kroku

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł sponsorowany
Andor Bujdoso
Getty Images
Chodzą Ci po głowie pomysły, jak rozwinąć firmę? Chcesz nawiązać współpracę z naukowcami, lecz nie wiesz, gdzie szukać? A może nie wiesz w ogóle, na czym polegają innowacje, a już tym bardziej czy da się je zastosować w twojej firmie? Bez względu na sytuację, pierwszy krok zawsze jest najtrudniejszy. Na szczęście Fundusze Europejskie mogą Ci w tym pomóc.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opracowało pakiet usług, które wspierają firmy w poszukiwaniu finansowania na rozwój, niezależnie od tego, czy mają już pomysł na projekt, czy dopiero rozważają wprowadzenie innowacji do swojej działalności.

Wsparcie dla firm z różnych branż

Przedsiębiorcy, którzy marzą o realizacji swoich innowacyjnych projektów, ale nie mają doświadczenia w zdobywaniu Funduszy Europejskich, mogą skorzystać z usługi STEP. Dzięki niej otrzymają szczegółową analizę swojego pomysłu, uwzględniającą szanse uzyskania dofinansowania ze środków europejskich. Aby z niej skorzystać, wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronach internetowych Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w odpowiednim województwie. Nie wymaga on wielu szczegółowych danych, ale pozwala na indywidualne dostosowanie informacji do konkretnego pomysłu oraz potencjału Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Przedsiębiorca będzie współpracować z doświadczonym ekspertem, który oceni jego projekt pod kątem możliwości finansowych i organizacyjnych, dostosowując analizę do potrzeb. Usługa STEP ułatwi przedsiębiorcom z różnych branż realizację ich marzeń o innowacyjnym biznesie. Jeśli pomysł nie będzie spełniać kryteriów Programu, ekspert pomoże w znalezieniu innych źródeł finansowania.

Wykorzystaj potencjał swojej firmy

Przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić działalność badawczo-rozwojową, inwestować w centra badawczo-rozwojowe oraz wprowadzać swoje produkty i usługi na rynki zagraniczne, często napotykają na trudności związane z brakiem odpowiedniej wiedzy i praktyki w tych obszarach. Właśnie do tej grupy skierowana jest usługa Innovation Coach. To dzięki niej firmy mogą zdobyć niezbędną wiedzę i wsparcie. Aby skorzystać z usługi, wystarczy wejść na stronę www.innovationcoach.pl i zarejestrować swoje przedsiębiorstwo. Po rejestracji Konsultant skontaktuje się z zainteresowaną firmą i przeprowadzi wstępną analizę jej doświadczenia w obszarze innowacji i pozyskiwania Funduszy Europejskich. Następnie, przedsiębiorcy zostanie przydzielony Coach innowacji, który dokładnie przyjrzy się branży, środowisku działania oraz dotychczasowemu doświadczeniu firmy. Coach będzie badał potencjał, możliwości finansowe, kadrowe, infrastrukturalne oraz kulturę innowacji w przedsiębiorstwie. 

A businessman in wheelchair with colleagues working in a modern office.

A businessman in wheelchair with colleagues working in a modern office.

Halfpoint

Getty Images

Usługa Innovation Coach zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim, przedsiębiorca otrzyma spersonalizowaną analizę potencjału innowacyjnego swojego przedsiębiorstwa w formie czytelnego i przejrzystego raportu. Raport ten będzie zawierać informacje na temat sposobów wdrażania innowacji, możliwych źródeł finansowania z Funduszy Europejskich, analizę silnych i słabych stron przedsiębiorstwa oraz stojącym przed nim szans i zagrożeń, a także ocenę jego potencjału. Dodatkowo, przedsiębiorca będzie miał możliwość rozmowy z doświadczonym ekspertem oraz skorzysta z innowacyjnej wiedzy opartej na doświadczeniu i kompetencjach coacha.

Nowa usługa informacyjna

Instrumenty STEP oraz Innovation Coach są już znane niektórym przedsiębiorcom z poprzedniego Programu Inteligentny Rozwój. Firmy, które chcą skorzystać z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki mają również dostęp do całkiem nowej, wygodnej usługi Innopoint. Jest to system obsługi informacyjnej, który pozwala przedsiębiorcom uzyskać szczegółowe informacje na temat dostępnych form wsparcia z Programu. Dzięki doświadczeniu Konsultantów ds. Funduszy Europejskich, mogą oni dowiedzieć się więcej o możliwościach finansowych dla swojej działalności. 

Happy group of businesspeople during presentation

Happy group of businesspeople during presentation

Jacob Lund

Getty Images

Usługa opiera się na współpracy z Głównymi Punktami Informacyjnymi Funduszy Europejskich znajdującymi się w każdym województwie oraz Centralnym Punktem Informacyjnym. Można z niej skorzystać na kilka sposobów. Przedsiębiorca może wypełnić ankietę potrzeb i otrzymać informacje o instrumentach, które mogą być dla niego interesujące. Jeśli po jej wypełnieniu nadal będzie miał dodatkowe pytania, może umówić się na spotkanie z Konsultantem w wybranym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Innym sposobem jest skorzystanie z Infolinii 22 262 99 95, udzielającej podstawowych informacji na temat oferty Programu. Infolinia wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, w tym sztuczną inteligencję. Oprócz doświadczonych Konsultantów, dostępni będą więc również wirtualni asystenci. Przedsiębiorca może uzyskać odpowiedzi na pytania zarówno w formie pisemnej za pomocą chatbota, jak i głosowej za pomocą voicebota.

Czasami tylko kilka kroków dzieli nas od rynkowego sukcesu. Jednak najważniejszy krok, to zwrócić się o pomoc. Dzięki udziałowi doświadczonych Konsultantów oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, przedsiębiorcy mają taką pomoc na wyciągnięcie ręki. 

Więcej informacji na temat oferty funduszy UE dla przedsiębiorców znajdziemy w serwisie poświęconym programowi Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

 

mfipr belka

mfipr belka

 

fot. materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja
QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

Pożyczka dla firm: Szansa na rozwój czy ryzyko?

Prowadzisz firmę? Na pewno doświadczasz różnych wyzwań związanych z zarządzaniem własnym biznesem. Zmieniające się trendy, rosnąca konkurencja, potrzeba implementowania nowych technologii – to tylko niektóre z powodów, dla których musisz stale szukać sposobów na rozwój i reklamę. Pytanie nierzadko brzmi, skąd wziąć na to pieniądze?

Prognozy: zamiast powrotu Koniunktury, europejskie firmy może dotknąć fala bankructw na niespotykaną dotąd skalę

Po kilku latach wysokiej inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej banków centralnych, europejskie przedsiębiorstwa z nadzieją patrzyły na rok 2025, oczekując wreszcie wzrostu gospodarczego. W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno jednak zachować optymizm.

Kontrole podatkowe. 2025 rok przyniósł ważną zmianę, ale to dopiero początek ułatwień

Urzędy skarbowe przeprowadzają kontrole podatkowe od kiedy tylko istnieją podatki. Zmienia się jedynie charakter służb kotrolnych oraz zasady przeprowadzania samych kontroli. Kluczowe zmiany w kontroli podatkowej nastąpiły z początkiem 2025 roku, choć nie wszyscy o nich pamiętają.