Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Innowacje krok po kroku

 • Artykuł sponsorowany
Andor Bujdoso
Getty Images
Chodzą Ci po głowie pomysły, jak rozwinąć firmę? Chcesz nawiązać współpracę z naukowcami, lecz nie wiesz, gdzie szukać? A może nie wiesz w ogóle, na czym polegają innowacje, a już tym bardziej czy da się je zastosować w twojej firmie? Bez względu na sytuację, pierwszy krok zawsze jest najtrudniejszy. Na szczęście Fundusze Europejskie mogą Ci w tym pomóc.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opracowało pakiet usług, które wspierają firmy w poszukiwaniu finansowania na rozwój, niezależnie od tego, czy mają już pomysł na projekt, czy dopiero rozważają wprowadzenie innowacji do swojej działalności.

Wsparcie dla firm z różnych branż

Przedsiębiorcy, którzy marzą o realizacji swoich innowacyjnych projektów, ale nie mają doświadczenia w zdobywaniu Funduszy Europejskich, mogą skorzystać z usługi STEP. Dzięki niej otrzymają szczegółową analizę swojego pomysłu, uwzględniającą szanse uzyskania dofinansowania ze środków europejskich. Aby z niej skorzystać, wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronach internetowych Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w odpowiednim województwie. Nie wymaga on wielu szczegółowych danych, ale pozwala na indywidualne dostosowanie informacji do konkretnego pomysłu oraz potencjału Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Przedsiębiorca będzie współpracować z doświadczonym ekspertem, który oceni jego projekt pod kątem możliwości finansowych i organizacyjnych, dostosowując analizę do potrzeb. Usługa STEP ułatwi przedsiębiorcom z różnych branż realizację ich marzeń o innowacyjnym biznesie. Jeśli pomysł nie będzie spełniać kryteriów Programu, ekspert pomoże w znalezieniu innych źródeł finansowania.

Wykorzystaj potencjał swojej firmy

Przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić działalność badawczo-rozwojową, inwestować w centra badawczo-rozwojowe oraz wprowadzać swoje produkty i usługi na rynki zagraniczne, często napotykają na trudności związane z brakiem odpowiedniej wiedzy i praktyki w tych obszarach. Właśnie do tej grupy skierowana jest usługa Innovation Coach. To dzięki niej firmy mogą zdobyć niezbędną wiedzę i wsparcie. Aby skorzystać z usługi, wystarczy wejść na stronę www.innovationcoach.pl i zarejestrować swoje przedsiębiorstwo. Po rejestracji Konsultant skontaktuje się z zainteresowaną firmą i przeprowadzi wstępną analizę jej doświadczenia w obszarze innowacji i pozyskiwania Funduszy Europejskich. Następnie, przedsiębiorcy zostanie przydzielony Coach innowacji, który dokładnie przyjrzy się branży, środowisku działania oraz dotychczasowemu doświadczeniu firmy. Coach będzie badał potencjał, możliwości finansowe, kadrowe, infrastrukturalne oraz kulturę innowacji w przedsiębiorstwie. 

A businessman in wheelchair with colleagues working in a modern office.

A businessman in wheelchair with colleagues working in a modern office.

Halfpoint

Getty Images

Usługa Innovation Coach zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim, przedsiębiorca otrzyma spersonalizowaną analizę potencjału innowacyjnego swojego przedsiębiorstwa w formie czytelnego i przejrzystego raportu. Raport ten będzie zawierać informacje na temat sposobów wdrażania innowacji, możliwych źródeł finansowania z Funduszy Europejskich, analizę silnych i słabych stron przedsiębiorstwa oraz stojącym przed nim szans i zagrożeń, a także ocenę jego potencjału. Dodatkowo, przedsiębiorca będzie miał możliwość rozmowy z doświadczonym ekspertem oraz skorzysta z innowacyjnej wiedzy opartej na doświadczeniu i kompetencjach coacha.

Nowa usługa informacyjna

Instrumenty STEP oraz Innovation Coach są już znane niektórym przedsiębiorcom z poprzedniego Programu Inteligentny Rozwój. Firmy, które chcą skorzystać z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki mają również dostęp do całkiem nowej, wygodnej usługi Innopoint. Jest to system obsługi informacyjnej, który pozwala przedsiębiorcom uzyskać szczegółowe informacje na temat dostępnych form wsparcia z Programu. Dzięki doświadczeniu Konsultantów ds. Funduszy Europejskich, mogą oni dowiedzieć się więcej o możliwościach finansowych dla swojej działalności. 

Happy group of businesspeople during presentation

Happy group of businesspeople during presentation

Jacob Lund

Getty Images

Usługa opiera się na współpracy z Głównymi Punktami Informacyjnymi Funduszy Europejskich znajdującymi się w każdym województwie oraz Centralnym Punktem Informacyjnym. Można z niej skorzystać na kilka sposobów. Przedsiębiorca może wypełnić ankietę potrzeb i otrzymać informacje o instrumentach, które mogą być dla niego interesujące. Jeśli po jej wypełnieniu nadal będzie miał dodatkowe pytania, może umówić się na spotkanie z Konsultantem w wybranym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Innym sposobem jest skorzystanie z Infolinii 22 262 99 95, udzielającej podstawowych informacji na temat oferty Programu. Infolinia wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, w tym sztuczną inteligencję. Oprócz doświadczonych Konsultantów, dostępni będą więc również wirtualni asystenci. Przedsiębiorca może uzyskać odpowiedzi na pytania zarówno w formie pisemnej za pomocą chatbota, jak i głosowej za pomocą voicebota.

Czasami tylko kilka kroków dzieli nas od rynkowego sukcesu. Jednak najważniejszy krok, to zwrócić się o pomoc. Dzięki udziałowi doświadczonych Konsultantów oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, przedsiębiorcy mają taką pomoc na wyciągnięcie ręki. 

Więcej informacji na temat oferty funduszy UE dla przedsiębiorców znajdziemy w serwisie poświęconym programowi Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

 

mfipr belka

mfipr belka

 

fot. materiały prasowe

Autopromocja
Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  KPO: Od 6 maja 2024 r. można składać wnioski na dotacje dla branży HoReCa - hotelarskiej, gastronomicznej, cateringowej, turystycznej i hotelarskiej

  Nabór wniosków na dotacje dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i cateringowej oraz turystycznej i kulturalnej w ramach Krajowego Planu Odbudowy ogłoszono w kwietniu 2024 r. Wnioski będzie można składać od 6 maja 2024 r. do 5 czerwca 2024 r.

  Ile pracuje mikro- i mały przedsiębiorca? 40-60 godzin tygodniowo, bez zwolnień lekarskich i urlopów

  Przeciętny mikroprzedsiębiorca poświęca dużo więcej czasu na pracę niż przeciętny pracownik etatowy. Wielu przedsiębiorców nie korzysta ze zwolnień lekarskich i nie było na żadnym urlopie. Chociaż mikroprzedsiębiorcy zwykle zarabiają na poziomie średniej krajowej albo trochę więcej, to są zdecydowanie bardziej oszczędni niż większość Polaków.

  Duży wzrost cyberataków na świecie!

  Aż 28 proc. O tyle procent wzrosła liczba ataków cyberprzestępców. Hakerzy stawiają także na naukę i badania oraz sektor administracyjno-wojskowy. W Europie liczba ataków ransomware wzrosła o 64 proc. Jest się czego obawiać. 

  Nie zrobisz zakupów w swoim ulubionym sklepie osiedlowym, bo powrót VAT na żywność doprowadzi go do bankructwa

  Po ponad dwóch latach przerwy powrócił 5-procentowy VAT na żywność. Sieci dyskontów, które toczą wojnę o klientów, kuszą obietnicą, że cen nie podniosą, bo podatek wezmą na siebie. Korzystna dla klientów zapowiedź może okazać się zabójcza dla i tak słabnących i znikających z rynku małych sklepów.

  Windykacja należności krok po kroku

  Windykacja należności krok po kroku czyli jak odzyskać swoje pieniądze? Pierwszym krokiem jest windykacja przedsądowa. Co zrobić, aby windykacja była skuteczna już na tym etapie?

  Praca tymczasowa: Liczy się wynagrodzenie, lokalizacja miejsca pracy, czas trwania rekrutacji i szansa na stałą pracę

  Praca tymczasowa to nie tylko opcja dla studentów – najwięcej pracowników stanowią osoby w przedziale wiekowym 25-44 lata. Pracownicy tymczasowi przy wyborze oferty pracy najczęściej zwracają uwagę na wysokość wynagrodzenia, lokalizację miejsca pracy oraz szansę na stałe zatrudnienie, a także szybkość procesu rekrutacji.

  Uwaga! Zbyt częste zmienianie hasła ułatwia cyberataki

  Czy trzeba zmieniać hasło co miesiąc? Okazuje się, że zbyt częsta zmiana hasła ułatwia cyberataki. Wskazania do zmiany hasła przez pracowników po czasie od 30 do 90 dni powinny się zmienić. Kiedy zmiana hasła jest konieczna?

  Cyfrowa współpraca księgowych i przedsiębiorców

  Postęp w zakresie rozwiązań technologicznych oraz innowacje w sposobie komunikacji pomiędzy urzędami i podmiotami zmieniają sposób prowadzenia przedsiębiorstw - w szczególności małych i mikrofirm. Równocześnie szybka adopcja rozwiązań technologicznych sprawia, że cyfryzacja sektora publicznego - także na linii obywatel - urząd w kontekście przykładowo cyfrowych rozliczeń podatkowych – nabiera rozpędu i będzie coraz intensywniej dotykać również inne powiązane z nią sektory i branże. 

  Jak hakerzy wyciągają nasze dane? Uważaj na aktualizacje!

  Hakerzy nie próżnują i wciąż szukają nowych sposobów na wyciągnięcie danych. Wykorzystują pliki wirtualnego dysku twardego (VHD) do dostarczania wirusa - trojana zdalnego dostępu (RAT) Remcos. W Polsce szczególnie groźne są fałszywe aktualizacje. 

  Firmy przemysłowe stawiają na AI

  Większość firm (83 proc.) z sektora przemysłowego planuje zainwestować w sztuczną inteligencję w 2024 r. Tak wynika z najnowszego raportu "State of Smart Manufacturing".