| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > Lokata terminowa dla wytrwałych – ranking

Lokata terminowa dla wytrwałych – ranking

Z opodatkowanymi lokatami terminowymi w dalszym ciągu można uchronić swoje oszczędności przed inflacją. Dzięki najlepszym na rynku lokatom terminowym posiadacze nadmiaru gotówki mogą spać spokojnie. Niestety po lokacie terminowej z dzienną kapitalizacją odsetek przyszedł czas na płacenie podatku Belki.

Wiemy już, gdzie można znaleźć najlepszą lokatę 1-miesięczną. A co, jeżeli chcemy powierzyć bankowi pieniądze na dłuższy czas?

Najlepsze lokaty 3, 6 i 12-miesięczne

Na pierwszym miejscu zestawienia lokat 3-miesięcznych już po raz trzeci (i pewnie nie ostatni) znalazła się Pierwsza Lokata Meritum Bank (8,50%). Jest to lokata, oferowana tylko nowym klientom banku, zakładającym Konto Zarabiające (każdy klient może założyć tylko jedną lokatę). Do założenia Pierwszej Lokaty wystarczy 500 zł.

Drugą pozycję eq aequo zajęły Lokata terminowa Get Banku i Lokata onLINE 3M neoBANKU onLINE. Oprocentowanie obu tych lokat wynosi 6% w skali roku. Minimalna kwota lokaty w Get Banku to 3 000 zł i 1 000 zł – w przypadku neoBANKU onLINE. Get Bank nie wymaga posiadania konta od osób, zakładających lokatę. Inaczej jest w neoBANKU onLINE.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajęła Lokata Tradycyjna Getin Online (5,85%). Do jej założenia wystarczy 1 000 zł, a od osoby zainteresowanej nie jest wymagane posiadanie konta.

Tuż za podium, z oprocentowaniem niższym tylko o 0,05 pp. od oferty Getin Online, uplasowała się lokata standardowa o oprocentowaniu stałym euro banku, zakładana przez Internet lub telefon (5,80%). Oprocentowanie wszystkich produktów z zestawienia lokat zakładanych na 3 miesiące jest wyższe od inflacji.

Wśród lokat, zakładanych na 6 miesięcy, pierwsze miejsce przypadło Lokacie Standardowej Internetowej Meritum Banku (6,10%). Jej minimalna kwota to 1 000 zł, a do założenia lokaty wymagane jest posiadanie konta.

Na drugim miejscu eq aequo znalazło się… 6 lokat: Lokata 6 na 6 z oferty BGŻOptima, FM Lokata FM Banku, Lokata terminowa Get Banku, dwie propozycje Meritum Banku: Lokata Meritum Zysku w Internecie i Lokata Standardowa dla Klientów indywidualnych oraz lokata standardowa o oprocentowaniu stałym euro banku, zakładana przez Internet lub telefon. Oprocentowanie wszystkich lokat, zajmujących drugą pozycję w zestawieniu, wynosi 6% w skali roku.

Trzecia pozycja przypadła eurobankowi i jego, zakładanej w placówce, lokacie standardowej o oprocentowaniu stałym oraz Lokacie Stabilnej Idea Banku. Oprocentowanie obu brązowych medalistów wynosi 5,90% w skali roku.

Czwartą pozycję zajęła Lokata na Plus Getin Banku (5,85%). Oprocentowanie wszystkich lokat 6-miesięcznych jest wyższe od inflacji.

Najlepsze lokaty roczne

Na pierwszym miejscu zestawienia lokat rocznych znalazły się (eq aequo) FM Lokata FM Banku, Lokata Standardowa Internetowa Meritum Banku i lokata Direct+ Internet Santander Consumer Banku. Ich oprocentowanie opiewa na 6,20%.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zyski z lokat terminowych w dalszym ciągu są satysfakcjonujące. Fot. Fotolia
Zyski z lokat terminowych w dalszym ciągu są satysfakcjonujące. Fot. Fotolia

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Kujawska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK