| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2010

Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2010

Na rynku pożyczek gotówkowych mamy odwilż. Oznacza to, że łatwiej uzyskać kredyt na osobiste wydatki, choć o większych ustępstwach ze strony banków nie ma mowy.

Sześć banków przecenia oferty dla nieznanych, a pięć dla znanych klientów

Na 25 ankietowanych przez Gold Finance banków koszty kredytów dla znanych sobie klientów obniżyło we wrześniu pięć instytucji. Jednocześnie w dwóch bankach ceny poszły w górę. Bardziej jednolite podejście prezentują banki w stosunku do nowych klientów. Koszt oferty dla nich obniżyło w ostatnich tygodniach sześć instytucji.

Dla osoby, która chce pożyczyć 10 tys. zł na 3 lata i ma już relacje z bankiem, taniej jest w BNP Paribas Fortis. W BNP prowizja spadła z 5 proc. do zera, choć oprocentowanie z 8,9 proc. wzrosło do 9,9 proc. Prowizja spadła też w Kredyt Banku (z 4 do 1 proc.). W mBanku prowizja obniżyła się z 4 do 0 proc., na dodatek przy jednoczesnej niewielkiej obniżce ubezpieczenia. Pozwoliło to bankowi przesunąć się w rankingu o kilka oczek w górę. Na zniżkę oprocentowania z maksymalnej stawki 20 do 18,99 proc. zdecydował się także Raiffeisen Bank. Jednocześnie jednak oferty dla stałych klientów podrożały w Pocztowym i Getin Noble Banku. W pierwszym banku w górę sporo poszło ubezpieczenie, a w Getin Banku spadła prowizja i nieznacznie wzrosło oprocentowanie.

W przypadku kredytów dla nowych klientów oferty od końca czerwca staniały w Alior Banku, BNP Paribas Fortis, DnB Nord, Kredyt Banku, MultiBanku i Raiffeisen Banku.

Najatrakcyjniejsze oferty w BNP Paribas, BZ WBK, Aliorze i Polbanku

Na pierwszej pozycji rankingu Gold Finance dla znanego klienta utrzymała się we wrześniu oferta kredytu z BNP Paribas Fortis z kosztem 1599 zł i ratą 322 zł. Bank za tyle samo pożyczy 10 tys. zł na 3 lata znanym i nieznanym klientom. Drugie miejsce w kategorii „oferta dla swoich klientów” przypadło BZ WBK, a trzecie Millennium. Czwarty jest Polbank i Euro Bank. W obu koszt całkowity kredytu wynosi ok. 2300 zł, a rata 342 zł. Średnia rata dla tej kategorii klientów to 365 zł, a pełny koszt kredytu 3097 zł.

W grupie ofert dla klientów „z ulicy” średnia rata wynosi 367 zł, a pełny koszt kredytu to 3262 zł. W najatrakcyjniejszej propozycji - BNP Paribas Fortis - rata sięga 322 zł, a koszt 1599 zł. Na drugim miejscu jest Alior, a obok Polbank. Raty w tych bankach wynoszą 342 zł, a pełny koszt to ok. 2300 zł. Pierwszy i trzeci bank mają taką samą ofertę dla znanych i nieznanych klientów, a drugi (Alior) wręcz faworyzuje nowych klientów. Na czwartej pozycji znalazła się propozycja BZ WBK (2553 zł – koszt całkowity), a za nią Allianz Bank (2612 zł – koszt całkowity) oraz Getin Noble Bank (2773 zł).

Czytaj także

Ekspert:

Halina Kochalska

Analityk Gold Finance

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Łatwiej też obecnie zaciągnąć pożyczkę osobie prowadzącej działalność gospodarczą lub klientowi bez jakiejkolwiek historii kredytowej.
Łatwiej też obecnie zaciągnąć pożyczkę osobie prowadzącej działalność gospodarczą lub klientowi bez jakiejkolwiek historii kredytowej.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK