| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Elektroniczny obieg dokumentów - bezpieczeństwo i niższe koszty prowadzenia firmy

Elektroniczny obieg dokumentów - bezpieczeństwo i niższe koszty prowadzenia firmy

Jedną z podstaw sprawnego funkcjonowania każdej firmy jest właściwy przepływ informacji. Dotyczy to nie tylko tych skierowanych do adresatów zewnętrznych, ale przede wszystkim danych przeznaczonych do wewnętrznego obiegu.

Księgowość online to również oszczędności, które należy rozpatrywać wielowątkowo. Nierzadko jest to realne cięcie kosztów (mniejsze wydatki na archiwizację danych, prowadzenie korespondencji czy materiały w postaci tuszu i papieru). Skracany jest także czas potrzebny na przepływ danych i eliminowane są błędy (człowiekowi przytrafiają się one częściej niż maszynie z dobrym oprogramowaniem) – w obu przypadkach może się to przełożyć na konkretne korzyści finansowe. Warto podkreślić, że firma przy wyborze konkretnego usługodawcy nie musi już decydować się na tego, który jest najbliżej – tym razem można się kierować przede wszystkim jakością świadczonych usług. Nawet, gdy pożądani specjaliści mieszkają w innym regionie kraju.

Jak widać, księgowość internetową i elektroniczny obieg dokumentów można w łatwy sposób przyswoić i wykorzystać do poprawy rentowności firmy. Przedsiębiorca zyskuje gwarancję ochrony danych i wpisuje swoją firmę w trend, który dzisiaj niektórym wydaje się niepewny, ale za kilka lat będzie stanowił standard.

Co nie powinno znaleźć się w regulaminie sklepu internetowego?

Źródło: Harmonique.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK