reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Sejm uchwalił: Pomoc państwa dla spółek wodnych

Aktualizacja: 25.04.2005

Spółki wodne będą korzystały z pomocy państw na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz realizację inwestycji - postanowili posłowie, uchwalając ustawę o zmianie ustawy - Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw. »

Sejm odrzucił: Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

Aktualizacja: 25.04.2005

Sejm, wbrew rekomendacji Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, przyjął wniosek mniejszości o odrzucenie projektu ustawy powołującej do życia Narodowe Centrum Studiów Strategicznych. »

Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy?

Aktualizacja: 25.04.2005

Rada Polityki Pieniężnej prawdopodobnie obniży stopy procentowe. Analitycy spodziewają się, że skala cięć wyniesie 25 lub 50 pkt bazowych. »

Pośrednicy w opłacaniu rachunków zakładają izbę gospodarczą

Aktualizacja: 25.04.2005

Firmy, które pośredniczą w opłacaniu rachunków, zakładają ogólnopolską izbę gospodarczą. Izba ma walczyć o rozwiązania prawne dla tej branży i poprawić jej wizerunek. »

Łukoil zgodził się na obniżenie ceny paliw

Aktualizacja: 22.04.2005

Ukraiński rząd porozumiał się z rosyjskim koncernem Łukoil w sprawie obniżenia cen produktów naftowych do poziomu ustalonego przez Ministerstwo Gospodarki Ukrainy - powiedziała w piątek premier Ukrainy Julia Tymoszenko po spotkaniu z szefem koncernu Wagitem Alekpierowem. »

Koniunktura w budownictwie poprawiła się

Aktualizacja: 22.04.2005

Ogólny klimat koniunktury w budownictwie jest oceniany w kwietniu pozytywnie (plus 10), lepiej niż w poprzednim miesiącu (minus 1) - podał w piątek GUS. »

Klimat inwestycyjny sprzyja emisji długu

Aktualizacja: 22.04.2005

Ministerstwo Finansów ocenia, że klimat inwestycyjny sprzyja obecnie emisji na rynek USA - podał resort finansów w komunikacie. »

Rynki walutowy i obligacji spokojne

Aktualizacja: 22.04.2005

Po słabym otwarciu złoty w trakcie piątkowej sesji umacniał się. Na rynku obligacji handel przebiegał spokojnie, rentowność zmieniła się nieznacznie, a inwestorzy czekają na dane Narodowego Banku Polskiego o inflacji bazowej. »

Ukraińsko-rosyjski spór paliwowy trwa

Aktualizacja: 22.04.2005

Minister gospodarki Ukrainy Serhij Teriochin uważa, że administracyjne metody regulacji cen paliw są jedyną możliwością ochrony rynku przed grupą monopolistów. »

Hellena pozyskała inwestora strategicznego

Aktualizacja: 22.04.2005

Hellena, krajowy producent napojów i soków, podpisała przedwstępną umowę sprzedaży akcji z dużym europejskim partnerem strategicznym. »

MF zaoferuje bony roczne za 800 mln zł

Aktualizacja: 22.04.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w poniedziałek bony roczne o wartości 800 mln zł. Oczekiwania na obniżkę stóp w przyszłym tygodniu mogą spowodować obniżenie rentowności tych papierów do około 5,27 proc. z 5,33 proc. - uważają analitycy Pekao SA. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 22.04.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

INE PAN przewiduje osłabienie tempa wzrostu

Aktualizacja: 22.04.2005

Instytut Nauk Ekonomicznych PAN prognozuje, że w I połowie roku dynamika wzrostu gospodarczego spadnie poniżej 3 proc., by w II połowie roku przyspieszyć do 4,4 proc. »

Na zakupy do Polski

Aktualizacja: 22.04.2005

Łączne przychody dewizowe z tytułu przyjazdów cudzoziemców do Polski - oszacowane na podstawie badań granicznych Instytutu Turystyki oraz wstępnych szacunków NBP - wyniosły w 2004 roku 5,78 mld USD. To o 7,8 proc. więcej niż rok wcześniej. »

Dywidendy nie podlegają opodatkowaniu

Aktualizacja: 22.04.2005

Nie ma prawnych możliwości, by opodatkować dywidendy przedsiębiorstw zagranicznych. Musielibyśmy zrobić coś, co jest sprzeczne z prawem unijnym - powiedział wczoraj w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Szulikowski

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama