reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 25.04.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Rynki patrzą już na RPP

Aktualizacja: 25.04.2005

Chociaż w poniedziałek o 10.00 GUS poda nowe dane makro o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia za marzec, to dealerzy wskazują na rozpoczynające się jutro posiedzenie RPP jako kluczowe wydarzenie dla rynków w rozpoczynającym się właśnie tygodniu. »

Sprzedano mniej

Aktualizacja: 25.04.2005

Oferta Tanich Linii Kolejowych nie jest jeszcze dostatecznie popularna wśród podróżnych. Największym powodzeniem tanie bilety cieszą się na trasie Szczecin-Lublin, najmniejszym Gdańsk-Warszawa. »

Bezkonkurencyjne Google

Aktualizacja: 25.04.2005

Najczęściej odwiedzana wyszukiwarka internetowa Google nie zaprzepaściła możliwości, jakie daje szybki wzrost popytu na ogłoszenia w sieci. Zyski firmy w pierwszym kwartale pobiły wszystkie szacunki analityków, zwiększając się sześciokrotnie. »

Pośrednicy w opłacaniu rachunków zakładają izbę gospodarczą

Aktualizacja: 25.04.2005

Firmy, które pośredniczą w opłacaniu rachunków, zakładają ogólnopolską izbę gospodarczą. Izba ma walczyć o rozwiązania prawne dla tej branży i poprawić jej wizerunek. »

Sejm odrzucił: Narodowe Centrum Studiów Strategicznych

Aktualizacja: 25.04.2005

Sejm, wbrew rekomendacji Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, przyjął wniosek mniejszości o odrzucenie projektu ustawy powołującej do życia Narodowe Centrum Studiów Strategicznych. »

Sejm uchwalił: Pomoc państwa dla spółek wodnych

Aktualizacja: 25.04.2005

Spółki wodne będą korzystały z pomocy państw na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz realizację inwestycji - postanowili posłowie, uchwalając ustawę o zmianie ustawy - Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw. »

Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy?

Aktualizacja: 25.04.2005

Rada Polityki Pieniężnej prawdopodobnie obniży stopy procentowe. Analitycy spodziewają się, że skala cięć wyniesie 25 lub 50 pkt bazowych. »

Łukoil zgodził się na obniżenie ceny paliw

Aktualizacja: 22.04.2005

Ukraiński rząd porozumiał się z rosyjskim koncernem Łukoil w sprawie obniżenia cen produktów naftowych do poziomu ustalonego przez Ministerstwo Gospodarki Ukrainy - powiedziała w piątek premier Ukrainy Julia Tymoszenko po spotkaniu z szefem koncernu Wagitem Alekpierowem. »

Koniunktura w budownictwie poprawiła się

Aktualizacja: 22.04.2005

Ogólny klimat koniunktury w budownictwie jest oceniany w kwietniu pozytywnie (plus 10), lepiej niż w poprzednim miesiącu (minus 1) - podał w piątek GUS. »

Klimat inwestycyjny sprzyja emisji długu

Aktualizacja: 22.04.2005

Ministerstwo Finansów ocenia, że klimat inwestycyjny sprzyja obecnie emisji na rynek USA - podał resort finansów w komunikacie. »

Ukraińsko-rosyjski spór paliwowy trwa

Aktualizacja: 22.04.2005

Minister gospodarki Ukrainy Serhij Teriochin uważa, że administracyjne metody regulacji cen paliw są jedyną możliwością ochrony rynku przed grupą monopolistów. »

Rynki walutowy i obligacji spokojne

Aktualizacja: 22.04.2005

Po słabym otwarciu złoty w trakcie piątkowej sesji umacniał się. Na rynku obligacji handel przebiegał spokojnie, rentowność zmieniła się nieznacznie, a inwestorzy czekają na dane Narodowego Banku Polskiego o inflacji bazowej. »

Hellena pozyskała inwestora strategicznego

Aktualizacja: 22.04.2005

Hellena, krajowy producent napojów i soków, podpisała przedwstępną umowę sprzedaży akcji z dużym europejskim partnerem strategicznym. »

MF zaoferuje bony roczne za 800 mln zł

Aktualizacja: 22.04.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w poniedziałek bony roczne o wartości 800 mln zł. Oczekiwania na obniżkę stóp w przyszłym tygodniu mogą spowodować obniżenie rentowności tych papierów do około 5,27 proc. z 5,33 proc. - uważają analitycy Pekao SA. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama