reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

ZUS przekaże składki do OFE

Aktualizacja: 05.05.2005

ZUS przekaże w czwartek do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) 119,5 mln zł - poinformowało biuro prasowe ZUS. »

Firmom lepiej w Unii Europejskiej

Aktualizacja: 05.05.2005

Autorzy tezy, iż przystąpienie Polski do Unii Europejskiej dobrze wpłynie na polską gospodarkę, nie muszą się nawet zbytnio wysilać przy gromadzeniu argumentów tezę tę potwierdzających. »

Sposób na znikający majątek

Aktualizacja: 05.05.2005

Często wszczęcie działań zmierzających do odzyskania należności poprzez wysyłanie monitów jest niewystarczające. Dłużnik ukrywa majątek albo wyzbywa się go. Jak temu zaradzić? »

Jak wygrać zmiany w biznesie

Aktualizacja: 05.05.2005

Coraz częściej sytuacje zawodowe zmuszają nas do odpowiedzi na pytania: Jak odnaleźć się w obliczu skomplikowanych zmian? Jak zarządzać własną karierą, własnymi słabościami? Wreszcie, jak postępować ze współpracownikami w kryzysowych momentach dla firmy? »

Zyskają odbiorcy odpadów niebezpiecznych

Aktualizacja: 04.05.2005

Już niedługo sprzedawcy, którzy prowadzą działalność w zakresie zbierania odpadów niebezpiecznych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, nie będą musieli uiszczać opłaty skarbowej od pozwolenia na wykonywanie tej działalności. »

Złoty zyskuje, rentowność obligacji spada

Aktualizacja: 04.05.2005

W trakcie środowych notowań złoty umocnił się zarówno wobec euro, jak i dolara, a umocnienie złotego było jednym z czynników wpływających na spadek rentowności papierów skarbowych. »

230 mln dol. dla sojuszników, w tym Polski

Aktualizacja: 04.05.2005

Negocjatorzy amerykańskiego Senatu i Izby Reprezentantów uzgodnili dodatkowy preliminarz budżetowy na operacje w Iraku i Afganistanie w wysokości 82 miliardów dolarów. »

Inwazja polskich glazurników

Aktualizacja: 04.05.2005

Niemiecki dziennik "Berliner Zeitung" napisał w środę, że Berlin jest celem inwazji polskich rzemieślników, szczególnie z branży glazurniczej. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 04.05.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty silniejszy

Aktualizacja: 04.05.2005

Złoty umocnił się na środowym otwarciu w przeddzień sejmowego głosowania nad wnioskiem o skrócenie kadencji Sejmu. Natomiast inwestorzy na rynku długu czekają na wyniki aukcji nowej serii obligacji dwuletnich OK0807. »

Grupa Lotos podwyższa ceny

Aktualizacja: 04.05.2005

Grupa Lotos podwyższyła od wtorku hurtową cenę benzyny o 20 zł, a oleju napędowego o 15 zł na tysiąc litrów -poinformowało biuro prasowe spółki. »

Droższa benzyna Orlenu

Aktualizacja: 04.05.2005

PKN Orlen podniósł we wtorek, 3 maja, hurtowe ceny benzyny o 21 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie uległy zmianie - poinformowała spółka w komunikacie. »

Lepiej zapobiegać ryzyku

Aktualizacja: 04.05.2005

W Polsce blisko 10 proc. wpływów budżetowych z podatków to efekt przeprowadzonych kontroli. Tymczasem przedsiębiorcy nie przywiązują jeszcze zbyt dużego znaczenia do zarządzania ryzykiem podatkowym. »

Tylko pełny rok wspólności

Aktualizacja: 04.05.2005

Przywilej wspólnego opodatkowania dochodów małżonków będzie wyłączony w razie istnienia między małżonkami (w jakimkolwiek okresie roku podatkowego) rozdzielności majątkowej. »

Sejm już nie uchwali

Aktualizacja: 04.05.2005

Dziewięć projektów ustaw, które wpłynęły do parlamentu co najmniej 3 lata temu, wciąż czeka na ostateczne rozpatrzenie i wygląda na to, że większość z nich ma raczej nikłe szanse na uchwalenie przez obecny Sejm - jak na przykład złożony jeszcze w poprzedniej kadencji obywatelski projekt ustawy o zakazie promowania przemocy w środkach masowego przekazu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama