reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Na rynku walutowym konsolidacja

Aktualizacja: 14.09.2005

Środowy poranek przyniósł stabilizację na rynku walutowym, natomiast rynek długu czeka na godzinę 16.00, kiedy to GUS opublikuje dane o inflacji. »

Resort finansów obniżył czasowo akcyzę na benzynę

Aktualizacja: 14.09.2005

Resort finansów wydał rozporządzenie obniżające akcyzę na benzynę o 25 groszy na litrze - poinformowała rzeczniczka resortu finansów Izabella Laskowska. »

Największa dynamika w handlu z Rosją

Aktualizacja: 14.09.2005

W ciągu siedmiu miesięcy tego roku o 14,2 mld zł zmniejszył się deficyt handlowy. Największą dynamikę obrotów wykazaliśmy w handlu z Rosją, do której eksport wzrósł o 30,9 proc, a wartość importowanych towarów zwiększyła się o 34,6 proc. »

Remont wysokiego ryzyka

Aktualizacja: 14.09.2005

2/3 umów o świadczenie usług remontowych, skontrolowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zawiera zakazane klauzule umowne. Wyłączanie odpowiedzialności za nieprawidłowe lub nieterminowe wykonanie umowy, ograniczanie prawa do złożenia reklamacji czy pobieranie wygórowanego odstępnego - to tylko niektóre nieprawidłowości, jakich dopuszczają się wykonawcy. »

Biodiesel z Trzebini zaleje wkrótce Europę

Aktualizacja: 14.09.2005

W przyszłym roku Polska może trafić do czołówki europejskich producentów biodiesla. Będziemy jednak tylko jego eksporterem, bo krajową sprzedaż wciąż blokuje brak rozporządzeń jakościowych. »

Ile jest wart samochód

Aktualizacja: 14.09.2005

Większość ubezpieczycieli zawyża wartość pojazdu w momencie jego ubezpieczania średnio o 7-10 proc. Oznacza to, że rocznie do ich kieszeni trafia dodatkowo około 400 mln zł składki. »

Rynek urośnie, banki stracą

Aktualizacja: 14.09.2005

Tegoroczne megaoferty akcji mogą zamieszać na warszawskiej giełdzie. Efektem zmian będzie przede wszystkim osłabienie dominacji sektora bankowego nad innymi branżami. Fundusze zapewne wykorzystają zmiany do przebudowy portfeli inwestycyjnych. »

Nowe możliwości, nowa oferta

Aktualizacja: 13.09.2005

Na przełomie września i października wejdzie w życie ustawa o rynku kapitałowym, która ma zastąpić dotychczasowe uregulowania prawne dotyczące rynku papierów wartościowych. »

Leniwy URTiP

Aktualizacja: 13.09.2005

Bierność i brak zdecydowania to główne zarzuty wobec Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Z szumnych planów prezesa Witolda Grabosia skutecznie udało się tylko wprowadzić czwartego operatora na rynku telefonii komórkowej. »

Rynki finansowe stabilne

Aktualizacja: 13.09.2005

Kurs złotego we wtorek waha się maksymalnie o 2 grosze. Do końca dnia może się lekko umocnić, gdyż na rynek wkraczają gracze z USA. »

Nie dla każdego inwestora

Aktualizacja: 13.09.2005

Zagraniczne fundusze inwestycyjne, których szybko będzie przybywać na naszym rynku, uzupełniają ofertę polskich towarzystw. »

MSZ: 162 komisje wyborcze zagranicą

Aktualizacja: 13.09.2005

W wyborach parlamentarnych i prezydenckich Polacy przebywający zagranicą będą mogli głosować w 162 obwodowych komisjach wyborczych w 92 krajach świata - poinformował Witold Rybczyński, pełnomocnik ministra spraw zagranicznych ds. wyborów i referendum. »

Zakazane porozumienie

Aktualizacja: 13.09.2005

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa, że producent farb Polifarb Cieszyn - Wrocław zawarł zakazane porozumienie ze sklepami budowlanymi, oferującymi produkty budowlane: Praktiker, Obi, Castorama, Leroy Merlin, Nomi, Platforma i Bricomarche. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 13.09.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Kurs złotego w wąskim paśmie wahań

Aktualizacja: 13.09.2005

Kurs złotego we wtorek nie powinien podlegać znaczącym wahaniom. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama