REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień Normalizacji Polskiej 2015 pod hasłem: „System zarządzania jakością. Co ma do tego normalizacja?”

Dzień Normalizacji Polskiej 2015
Dzień Normalizacji Polskiej 2015

REKLAMA

REKLAMA

20 maja z okazji Dnia Normalizacji Polskiej, Polski Komitet Normalizacyjny przygotował konferencję poświęconą nowelizacji Normy Międzynarodowej ISO 9001 Systemy Zarządzania Jakością – Wymagania. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych norm międzynarodowych, stosowana przez wiele firm. Już we wrześniu poznamy jej nową wersję.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób z różnych środowisk, m. in. przedsiębiorcy, przedstawiciele firm prywatnych, państwowych, uczelni, federacji, stowarzyszeń branżowych, konsumenckich oraz administracji państwowej.

REKLAMA

Poruszane tematy pokazały zależności między normalizacją, a systemami zarządzania jakością oraz wskazały kierunki rozwoju tych systemów. Celem konferencji było również zachęcenie podmiotów gospodarczych do włączenia się w prace normalizacyjne oraz ukazanie, w jaki sposób można wpływać na treść norm na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Podczas konferencji omówiono następujące zagadnienia:

  • Znaczenie normalizacji w biznesie – prelegent dr inż. Tomasz Schweitzer, Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego,
  • Nowelizacja ISO 9001 i co dalej? – prelegent Tomasz Kloze, Pełnomocnik ds. Systemu Jakości, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.
  • Co daje firmom wdrożenie systemu zarządzania jakością zgodnego z normą ISO 9001? – prelegent Grażyna Żarlicka, Przewodnicząca Sekcji Małych i Średnich Przedsiębiorstw i Sekcji Organizacji Publicznych Klubu Polskie Forum ISO 9000,
  • Normalizacja międzynarodowa – prelegent Jolanta Kochańska, Zastępca Prezesa ds. Normalizacji PKN.

REKLAMA

Wprowadzenie systemów zarządzania jakością wiąże się ze stałą poprawą jakości produkowanych towarów, świadczonych usług oraz umożliwia firmom prowadzenie skutecznej i efektywnej działalności pozwalającej zachować pozycję rynkową oraz dostosować się do zmieniających warunków. Nowelizacja normy ISO 9001 ma na celu między innymi ułatwić wdrażanie systemów i ich integrację poprzez określenie dla wszystkich norm systemów zarządzania nową, wspólną podstawową strukturę.

Na zakończenie konferencji wręczono po raz pierwszy Nagrody Polskiego Komitetu Normalizacyjnego „Kompas Normalizacji” - za wyjątkowe zaangażowanie w rozwój i promocję systemu normalizacji. W tym roku laureatami zostali prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk oraz Bogdan Tatarowski, który na rzecz normalizacji pracuje już od 40 lat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Ministerstwo Gospodarki, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Partnerzy konferencji: Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A., Polskie Forum ISO 9000. Patroni medialni: Infor.pl, eGospodarka.pl, ForumBiznesu.pl, biznes2biznes.com, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Dzień Normalizacji Polskiej 2015 pod hasłem: „System zarządzania jakością. Co ma do tego normalizacja?”
POLSKI KOMITET NORMALIZACJI
Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

REKLAMA

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

REKLAMA

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

REKLAMA