| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Europejska Gwarancja dla młodych, czyli walka z bezrobociem

Europejska Gwarancja dla młodych, czyli walka z bezrobociem

Największy odsetek osób bezrobotnych można odnaleźć wśród młodych. Unia Europejska przygotowała w tym celu projekt reformy Gwarancja dla młodych, który wzmocni rynek pracy i pomoże młodym osobom w znalezieniu zatrudnienia.

Ponad 5 milionów młodych Europejczyków pozostaje bez pracy i to specjalnie dla nich opracowana została unijna Gwarancja dla młodzieży. 26 lutego posłowie pytali Komisję i Radę o to, w jaki sposób kraje członkowskie, zwłaszcza te z wysokim odsetkiem bezrobocia, wdrażają program.

Gwarancja dla młodych

To unijna reforma, mająca na celu umożliwienie znalezienia pracy, szkolenia lub dalszej edukacji europejczykom w wieku poniżej 25 lat, pozostającym przynajmniej 4 miesiące po zakończeniu nauki, bez pracy. Program finansowany jest głównie przez państwa członkowskie, UE dokłada do tego fundusze z Europejskiego Funduszu Socjalnego oraz 6 miliardów euro w ramach Inicjatywy na rzecz Zatrudnienia Młodzieży (YEI). O dodatkowe dofinansowanie może starać się 20 państw członkowskich, z najwyższą stopą bezrobocia.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Czyny, nie słowa

Do tego momentu 19 krajów przedstawiło Komisji Europejskiej programy wdrożenia Gwarancji dla młodzieży i dokładne plany wykorzystania dodatkowych funduszy. Pozostałe kraje UE nie wypełniły kryteriów YEI. Wielka Brytania, która może wystąpić o pomoc, wciąż nie złożyła dokumentów.

O pracy podczas spotkania młodych w Strasburgu

Od 9 do 11 maja, Parlament Europejski organizuje European Youth Event (EYE) w Strasburgu. Młodzi uczestnicy z całej Europy będą między innymi mieli szansę przedyskutować zalety i wady Gwarancji dla młodzieży z ministrami z Portugalii i Austrii.

Zobacz również: Rusza program aktywizacji zawodowej 50+

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Oworuszko

Dyrektor Finansowy LeasePlan

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »