reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Złoty będzie coraz słabszy

Aktualizacja: 05.04.2006

Kondycja złotego pogarsza się. Polityczne rozgrywki zmierzające do rozwiązania Sejmu i perspektywa włączenia do rządu nieobliczalnej Samoobrony coraz bardziej niepokoją rynki finansowe. »

Wzrosną podatki dla małych firm

Aktualizacja: 05.04.2006

Kolejna przygotowana przez Gazetę Prawną analiza skutków wprowadzenia zmian zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów wyraźnie wskazuje, że straci na nich większość podatników likwidowanego w 2007 roku ryczałtu i karty podatkowej. »

KE przedstawiła nowy projekt dyrektywy usługowej

Aktualizacja: 04.04.2006

Komisja Europejska (KE) przedstawiła nowy projekt dyrektywy usługowej, w zasadniczych punktach uwzględniający poprawki przyjęte w lutym przez Parlament Europejski (PE), które osłabiają liberalną wymowę pierwotnej propozycji. »

Złoty słabszy wobec euro, które zyskuje wobec dolara

Aktualizacja: 04.04.2006

W trakcie wtorkowych kwotowań złoty tracił wobec euro, do czego przyczyniło się umocnienie wspólnej waluty wobec waluty amerykańskiej. »

Ma być prościej i szybciej

Aktualizacja: 04.04.2006

Minister sprawiedliwości chce jeszcze w tym roku usprawnić działanie sądów gospodarczych. Dzięki prostszym procedurom i wprowadzeniu nowych technologii przedsiębiorcy mają znacznie szybciej rozwiązywać spory dotyczące obrotu gospodarczego. »

PiS powołał wiceprezesa giełdy rolno-spożywczej w Gdańsku

Aktualizacja: 04.04.2006

Gdańska giełda rolno-spożywcza ma nowego wiceprezesa. Został nim działacz PiS Arwid Żebrowski. »

Głosowanie w Sejmie coraz bliżej, rynek czeka na impuls

Aktualizacja: 04.04.2006

Złoty pozostaje stabilny przed piątkowym głosowaniem w sprawie wniosku o rozwiązanie Sejmu. Analitycy podkreślają, że inwestorzy czekają na jakiś impuls ze sceny politycznej, ale cały czas wsparciem dla polskiej waluty są mocne fundamenty gospodarki. »

Taniej dla małych firm

Aktualizacja: 04.04.2006

Kredyt inwestycyjny pozwala firmie na uzupełnienie nakładów na zakup środków trwałych i ich modernizację. Finansowanie rozwoju z kapitałów własnych przedsiębiorstwa nie wystarczy, gdy gospodarka nabiera rozpędu i rośnie konkurencja na rynku. »

Ulga dla pracownika, ale nie dla pracodawcy

Aktualizacja: 04.04.2006

Ministerstwo Finansów proponuje, aby od początku 2007 roku składka na ubezpieczenie rentowe, wynosząca obecnie 13 proc. tzw. podstawy wymiaru (dla pracownika jest to jego pensja brutto), zmalała o 4 pkt proc. - do 9 proc. »

Unia popiera dobre pomysły

Aktualizacja: 04.04.2006

Tylko trzy spółdzielnie znalazły się wśród 399 beneficjentów programu „Rozwój i Modernizacja przedsiębiorstw w oparciu o nowe technologie - Wsparcie na Inwestycje” (PHARE 2003). Dotacje otrzymało także pięć banków spółdzielczych. »

W najbliższym czasie prawdopodobne osłabienie złotego

Aktualizacja: 03.04.2006

W poniedziałek złoty lekko umocnił się wobec euro, jednak w opinii analityków, aprecjacja polskiej waluty nastąpiła w wyniku trwającej od kilku dni korekty i nie będzie długotrwała. »

PiS chce zawłaszczyć giełdy rolno-spożywcze

Aktualizacja: 03.04.2006

Czy minister rolnictwa za podszeptem swoich doradców zawłaszczy dla Prawa i Sprawiedliwości wszystkie działające w kraju giełdy rolno-spożywcze? "Gazeta" dotarła do dokumentu, który bez osłonek pokazuje, jak PiS chce to zrobić. »

Nowy projekt unijnej dyrektywy usługowej 

Aktualizacja: 03.04.2006

Nowy projekt dyrektywy usługowej, który we wtorek zostanie przedstawiony przez Komisję Europejską, w zasadniczych punktach uwzględnia poprawki Parlamentu Europejskiego, które osłabiają jego liberalną wymowę - wynika z projektu, do którego dotarła PAP. »

Wzrost w przemyśle najwolniejszy od pół roku

Aktualizacja: 03.04.2006

Polski sektor przemysłu odnotował w marcu najwolniejszy od sześciu miesięcy wzrost. Wskaźnik PMI liczony przez ABN AMRO Polska spadł w marcu do 52,0 z 52,8 w lutym - podał badający koniunkturę NTC Research. »

MF dopuszcza deflację

Aktualizacja: 03.04.2006

Ministerstwo Finansów dopuszcza deflację mdm w marcu 2006 roku, i oczekuje CPI w listopadzie i grudniu tego roku na poziomie 1,4 proc. - powiedział Cezary Mech, wiceminister finansów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Bogusz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama