reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Na rynku presja na osłabienie złotego

Aktualizacja: 10.04.2006

Podczas poniedziałkowych kwotowań złoty traci w porównaniu do poziomów notowanych podczas otwarcia. Do końca dnia będzie poruszał się w przedziale 3,96 - 3,98 zł za euro - uważają analitycy. »

Pieluchy zagubione w tłumaczeniu

Aktualizacja: 10.04.2006

Problem nie jest błahy. Sprawa ma potężny ciężar gatunkowy, który wyraża się w liczbach: codziennie ok. 800 tys. polskich niemowląt zużywa ok. 5 mln pieluch. Rocznie Polacy wydają na pieluchy ok. 1,5 mld zł. Być może już niedługo wydawać będą więcej. »

Propozycje ekonomiczne Samoobrony są niemożliwe do zrealizowania

Aktualizacja: 10.04.2006

Według wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej, propozycje ekonomiczne Samoobrony, takie m.in. jak podatek obrotowy i minimum socjalne, są niemożliwe do zrealizowania. »

Złoty nieco mocniejszy, zmiany rentowności minimalne

Aktualizacja: 10.04.2006

Początek poniedziałkowych kwotowań przyniósł lekkie umocnienie złotego. Zdaniem analityków, brak jest czynników, które w wyraźny sposób determinowałyby sytuację na rynkach w rozpoczynającym się tygodniu. »

Rząd obniża podatki, a i tak zapłacimy więcej

Aktualizacja: 10.04.2006

Gazeta Prawna dotarła do opracowanego w Ministerstwie Finansów projektu zmian w przepisach podatkowych. I tak, około 1,9 mld zł mamy zyskać w 2007 roku dzięki waloryzacji skali podatkowej i kosztów uzyskania przychodów. »

Czy będzie nowy „stary portfel”

Aktualizacja: 10.04.2006

Propozycje resortu finansów - redukcja składki rentowej, chorobowej i zmian sposobu finansowania tej ostatniej - mogą wpłynąć na wysokość tzw. kwoty bazowej. »

Na rynku walutowym spokojny koniec nerwowego tygodnia

Aktualizacja: 07.04.2006

Po nerwowym tygodniu piątkowa sesja upływa w miarę spokojnie, choć kurs złotego waha się w przedziale 3 groszy, ale dealerzy spodziewają się osłabienia polskiej waluty w przyszłym tygodniu. »

Sejm przyjął większość poprawek do ustawy o zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 07.04.2006

Sejm przyjął w piątek większość poprawek Senatu do ustawy o zamówieniach publicznych m.in. poparł propozycję, umożliwiającą zamawiającemu żądanie wadium w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego do wartości 60 tys. euro. »

Na rynkach stabilnie

Aktualizacja: 07.04.2006

Kurs złotego i rentowności obligacji były zbliżone do zamknięcia w czwartek, jednak uczestnicy rynku uważają, że nadal jest presja na osłabienie waluty i papierów. »

Polska przeciwna harmonizacji podatku CIT

Aktualizacja: 07.04.2006

Polska jest przeciwna harmonizacji stawek podatkowych w obrębie Unii Europejskiej - poinformowała wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska. »

Bez prawnika ani rusz

Aktualizacja: 07.04.2006

Rosyjskie regulacje gospodarcze można dziś uznać za liberalne, ale ich duża szczegółowość sprawia, że bez profesjonalnego konsultanta lub prawnika polski przedsiębiorca może mieć kłopoty, zanim osiągnie pożądany sukces. »

Spadnie popyt na OC

Aktualizacja: 07.04.2006

Spada import pojazdów, sprzedaż nowych nie rośnie - zapowiada się więc ostra walka o klientów. Ale nie wszystkich. Towarzystwa będą w coraz większym stopniu różnicowały stawki, tak żeby klienci, którzy powodują mniej szkód, płacili niższe stawki. »

Jak oszczędzać i zarabiać z funduszami

Aktualizacja: 07.04.2006

Fundusze inwestycyjne zrobiły się bardzo popularne. Można w nich zarobić, ale najpierw trzeba wiedzieć, który z funduszy wybrać. Wiele zależy też od tego, jak szybko ktoś oczekuje zysku. »

Złoty mocniejszy, na rynku długu stabilnie

Aktualizacja: 06.04.2006

Na rynku walutowym złoty się umacnia wskutek aktywności krajowych inwestorów, jednak analitycy obawiają się wieczornego osłabienia, kiedy do gry wejdą inwestorzy zza oceanu. »

Pojawiły się czynniki ryzyka dla inflacji

Aktualizacja: 06.04.2006

Zdaniem Haliny Wasilewskiej-Trenkner z RPP wzrost cen żywności, cen ropy, słaby złoty oraz wzrost akcyzy na paliwa są czynnikami ryzyka dla inflacji i mogą przyspieszyć powrót inflacji do celu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama