REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
LPW Grupa
Jedna z wiodących grup doradczo-inżynierskich w Polsce
KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]
KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

LPW Grupa na czele z ekspertami z LPW Consulting zaprasza na kolejną edycję wydarzenia pt. KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w czwartek 29 lutego 2024 r. w godz.: 10:00-14:00 w Parku Technologicznym Ekoenergia w Katowicach, ul. Żeliwna 38. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzednim zapisie online. Przy czym liczba miejsc jest ograniczona. Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

rozwiń >

Idea Konferencji

Wydarzenie ma na celu prezentację możliwości rozwoju firm dzięki funduszom unijnym oraz omówienie sprawdzonych praktyk w dziedzinie pozyskiwania dotacji UE. Chcemy stworzyć przestrzeń do dialogu z przedsiębiorcami, dostarczyć merytoryczną wiedzę o nadchodzących naborach w bieżącym roku i przedstawić szanse na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych, cyfrowych, innowacyjnych itp.

- Jak składać wnioski i kiedy to robić?
- Kto może skorzystać?
- Jakie możliwości dają fundusze unijne dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z regionu Śląska w 2024 roku?

Ponadto, będzie możliwość bezpośredniej konsultacji projektów pod kątem dofinansowania z ekspertami ds. dotacji unijnych obecnymi na konferencji.

Podczas wydarzenia poruszymy także temat wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw za pomocą instrumentów finansowych oferowanych przez Fundusz Górnośląski. Dodatkowo przedstawiciele projektu Edih-Silesia omówią przyszłość MŚP w erze transformacji cyfrowej oraz praktyczne możliwości wsparcia ze strony KSSE.

Szczególnym elementem przedsięwzięcia oprócz wystąpień zaproszonych prelegentów będzie prezentacja projektu pt. "Budowa nowego, niskoemisyjnego zakładu produkcyjnego przystosowanego do produkcji urządzeń́ i aparatury elektrycznej średniego napięcia" realizowanego przez Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki Carboautomatyka S.A. w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027, Działanie FESL 10.04 Wsparcie dużych przedsiębiorstw na rzecz transformacji. 

REKLAMA

Ramowy program Konferencji:

9.30 | Rejestracja

10.00 | Wprowadzenie oraz powitanie Gości Radosław Polowy - Partner Zarządzający, LPW Grupa

10.30 | Doświadczenia i perspektywy w zakresie wsparcia firm z Funduszy Europejskich Grzegorz Ocieczek - Dyrektor ds. Dotacji i Analiz, LPW Consulting

11.00 | Prezentacja projektu "Budowa nowego, niskoemisyjnego zakładu produkcyjnego przystosowanego do produkcji urządzeń́ i aparatury elektrycznej średniego napięcia" Mariusz Włodarczyk - Pełnomocnik Zarządu, Carboautomatyka S.A.

11.30 | Pomagamy Przedsiębiorczym - Oferta Funduszu Górnośląskiego dla sektora MŚP Wojciech Zbróg - Dyrektor Wydziału Instrumentów Finansowych, Fundusz Górnośląski

12.00 | Konsultacje, networking, poczęstunek

12.20 | Cyfryzacja - czy jest się czego bać? Aleksandra Zajusz-Wayda - Dyrektor Silesia Smart Systems, Koordynator Projektu EDIH-SILESIA, Katowicka SSE

12.40 | EDIH - Silesia instrument wsparcia dla MŚP w procesie transformacji cyfrowej Michał Regulski - Menedżer ds. cyfryzacji EDIH-SILESIA, Katowicka SSE

13.00 | Jak pozyskać dotacje, czyli 5 zasad skuteczniej strategii aplikacyjnej Leszek Skalimowski - Dyrektor ds. Rozwoju, LPW Grupa

13.20 | Konsultacje, networking, poczęstunek

14.00 | Zakończenie

Ważne

To będzie wyjątkowe spotkanie z dużą dawką merytorycznej wiedzy, nasi prelegenci oraz eksperci będą do dyspozycji w zakresie bezpłatnych konsultacji projektów pod kątem pozyskania dofinansowania w ramach planowanych naborów. Będzie to także świetna okazja do networkingu przy dobrej kawie i przekąskach.

Warunki uczestnictwa w Konferencji:

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli firm chcących pozyskać dotacje na rozwój działalności w obszarze B+R, innowacji, cyfryzacji, a także dla branży HoReCa, turystyka i kultura w zakresie dywersyfikacji i unowocześnienia działalności.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzednim zapisie online: https://app.evenea.pl/event/dotacje-lpw-29-02/

Dla wszystkich Gości wydarzenia dostępny jest bezpłatny parking.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerzy:

Carboautomatyka S.A
Fundusz Górnośląski S.A.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Silesia Smart Systems
Ekoenergia Silesia S.A.

Patroni honorowi:

Business Center Club

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach

Okręgowa Izba Przemysłowo- Handlowa w Tychach

Śląski Klub Biznesu

Patroni medialni:

Portal INFOR.PL 
Europerspektywy

Kontakt organizacyjny:

Ewa Kowacz e-mail: e.kowacz@lpw-grupa.pl tel. 510 212 962.

Konferencja o dotacjach 2024 - LPW Grupa

 

 

Źródło zewnętrzne

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

REKLAMA

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

Działania marketingowe jako kompatybilny element Public Relations

Współczesna komunikacja biznesowa coraz częściej wymaga synergicznego podejścia do działań promocyjnych i wizerunkowych. Marketing i Public Relations (PR), choć wywodzą się z różnych tradycji i pełnią odmienne funkcje, dziś coraz częściej przenikają się i wspólnie pracują na sukces marki. W dobie mediów społecznościowych, globalizacji i błyskawicznego obiegu informacji działania marketingowe stają się kompatybilnym, a nierzadko wręcz niezbędnym elementem strategii PR.

REKLAMA

Branża wydawnicza. Czy na wydawaniu i sprzedaży książek da się wciąż zarobić

Tylko czterech na dziesięciu Polaków przeczytało w ubiegłym roku przynajmniej jedną książkę. Choć wynik ten jest nieco niższy niż rok wcześniej, wciąż należy do najlepszych w ostatniej dekadzie. Co to oznacza dla branży wydawniczej, czy na wydawaniu i sprzedaży książek daje się wciąż zarobić?

Pijemy mniej piwa, przez co browary nie płacą na czas swoim dostawcom

Na kondycję branży piwowarskiej, poza spadającym w wyniku zmian kulturowych popytem, najmocniej wpływają dziś rosnące koszty operacyjne oraz zmiany w podatku akcyzowym. Polacy piją mniej piwa, browary mają coraz większe kłopoty.

REKLAMA