REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]

LPW Grupa
Jedna z wiodących grup doradczo-inżynierskich w Polsce
KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]
KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

LPW Grupa na czele z ekspertami z LPW Consulting zaprasza na kolejną edycję wydarzenia pt. KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w czwartek 29 lutego 2024 r. w godz.: 10:00-14:00 w Parku Technologicznym Ekoenergia w Katowicach, ul. Żeliwna 38. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzednim zapisie online. Przy czym liczba miejsc jest ograniczona. Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.
rozwiń >

Idea Konferencji

Wydarzenie ma na celu prezentację możliwości rozwoju firm dzięki funduszom unijnym oraz omówienie sprawdzonych praktyk w dziedzinie pozyskiwania dotacji UE. Chcemy stworzyć przestrzeń do dialogu z przedsiębiorcami, dostarczyć merytoryczną wiedzę o nadchodzących naborach w bieżącym roku i przedstawić szanse na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych, cyfrowych, innowacyjnych itp.

- Jak składać wnioski i kiedy to robić?
- Kto może skorzystać?
- Jakie możliwości dają fundusze unijne dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z regionu Śląska w 2024 roku?

Ponadto, będzie możliwość bezpośredniej konsultacji projektów pod kątem dofinansowania z ekspertami ds. dotacji unijnych obecnymi na konferencji.

Podczas wydarzenia poruszymy także temat wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw za pomocą instrumentów finansowych oferowanych przez Fundusz Górnośląski. Dodatkowo przedstawiciele projektu Edih-Silesia omówią przyszłość MŚP w erze transformacji cyfrowej oraz praktyczne możliwości wsparcia ze strony KSSE.

Szczególnym elementem przedsięwzięcia oprócz wystąpień zaproszonych prelegentów będzie prezentacja projektu pt. "Budowa nowego, niskoemisyjnego zakładu produkcyjnego przystosowanego do produkcji urządzeń́ i aparatury elektrycznej średniego napięcia" realizowanego przez Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki Carboautomatyka S.A. w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027, Działanie FESL 10.04 Wsparcie dużych przedsiębiorstw na rzecz transformacji. 

REKLAMA

Ramowy program Konferencji:

9.30 | Rejestracja

10.00 | Wprowadzenie oraz powitanie Gości Radosław Polowy - Partner Zarządzający, LPW Grupa

10.30 | Doświadczenia i perspektywy w zakresie wsparcia firm z Funduszy Europejskich Grzegorz Ocieczek - Dyrektor ds. Dotacji i Analiz, LPW Consulting

11.00 | Prezentacja projektu "Budowa nowego, niskoemisyjnego zakładu produkcyjnego przystosowanego do produkcji urządzeń́ i aparatury elektrycznej średniego napięcia" Mariusz Włodarczyk - Pełnomocnik Zarządu, Carboautomatyka S.A.

11.30 | Pomagamy Przedsiębiorczym - Oferta Funduszu Górnośląskiego dla sektora MŚP Wojciech Zbróg - Dyrektor Wydziału Instrumentów Finansowych, Fundusz Górnośląski

12.00 | Konsultacje, networking, poczęstunek

12.20 | Cyfryzacja - czy jest się czego bać? Aleksandra Zajusz-Wayda - Dyrektor Silesia Smart Systems, Koordynator Projektu EDIH-SILESIA, Katowicka SSE

12.40 | EDIH - Silesia instrument wsparcia dla MŚP w procesie transformacji cyfrowej Michał Regulski - Menedżer ds. cyfryzacji EDIH-SILESIA, Katowicka SSE

13.00 | Jak pozyskać dotacje, czyli 5 zasad skuteczniej strategii aplikacyjnej Leszek Skalimowski - Dyrektor ds. Rozwoju, LPW Grupa

13.20 | Konsultacje, networking, poczęstunek

14.00 | Zakończenie

Ważne

To będzie wyjątkowe spotkanie z dużą dawką merytorycznej wiedzy, nasi prelegenci oraz eksperci będą do dyspozycji w zakresie bezpłatnych konsultacji projektów pod kątem pozyskania dofinansowania w ramach planowanych naborów. Będzie to także świetna okazja do networkingu przy dobrej kawie i przekąskach.

Warunki uczestnictwa w Konferencji:

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli firm chcących pozyskać dotacje na rozwój działalności w obszarze B+R, innowacji, cyfryzacji, a także dla branży HoReCa, turystyka i kultura w zakresie dywersyfikacji i unowocześnienia działalności.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzednim zapisie online: https://app.evenea.pl/event/dotacje-lpw-29-02/

Dla wszystkich Gości wydarzenia dostępny jest bezpłatny parking.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerzy:

Carboautomatyka S.A
Fundusz Górnośląski S.A.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Silesia Smart Systems
Ekoenergia Silesia S.A.

Patroni honorowi:

Business Center Club

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach

Okręgowa Izba Przemysłowo- Handlowa w Tychach

Śląski Klub Biznesu

Patroni medialni:

Portal INFOR.PL 
Europerspektywy

Kontakt organizacyjny:

Ewa Kowacz e-mail: e.kowacz@lpw-grupa.pl tel. 510 212 962.

Konferencja o dotacjach 2024 - LPW Grupa

 

 

Źródło zewnętrzne

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

REKLAMA