REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]

LPW Grupa
Jedna z wiodących grup doradczo-inżynierskich w Polsce
KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]
KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

LPW Grupa na czele z ekspertami z LPW Consulting zaprasza na kolejną edycję wydarzenia pt. KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w czwartek 29 lutego 2024 r. w godz.: 10:00-14:00 w Parku Technologicznym Ekoenergia w Katowicach, ul. Żeliwna 38. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzednim zapisie online. Przy czym liczba miejsc jest ograniczona. Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.
rozwiń >

Idea Konferencji

Wydarzenie ma na celu prezentację możliwości rozwoju firm dzięki funduszom unijnym oraz omówienie sprawdzonych praktyk w dziedzinie pozyskiwania dotacji UE. Chcemy stworzyć przestrzeń do dialogu z przedsiębiorcami, dostarczyć merytoryczną wiedzę o nadchodzących naborach w bieżącym roku i przedstawić szanse na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych, cyfrowych, innowacyjnych itp.

- Jak składać wnioski i kiedy to robić?
- Kto może skorzystać?
- Jakie możliwości dają fundusze unijne dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z regionu Śląska w 2024 roku?

Ponadto, będzie możliwość bezpośredniej konsultacji projektów pod kątem dofinansowania z ekspertami ds. dotacji unijnych obecnymi na konferencji.

Podczas wydarzenia poruszymy także temat wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw za pomocą instrumentów finansowych oferowanych przez Fundusz Górnośląski. Dodatkowo przedstawiciele projektu Edih-Silesia omówią przyszłość MŚP w erze transformacji cyfrowej oraz praktyczne możliwości wsparcia ze strony KSSE.

Szczególnym elementem przedsięwzięcia oprócz wystąpień zaproszonych prelegentów będzie prezentacja projektu pt. "Budowa nowego, niskoemisyjnego zakładu produkcyjnego przystosowanego do produkcji urządzeń́ i aparatury elektrycznej średniego napięcia" realizowanego przez Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki Carboautomatyka S.A. w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027, Działanie FESL 10.04 Wsparcie dużych przedsiębiorstw na rzecz transformacji. 

REKLAMA

Ramowy program Konferencji:

9.30 | Rejestracja

10.00 | Wprowadzenie oraz powitanie Gości Radosław Polowy - Partner Zarządzający, LPW Grupa

10.30 | Doświadczenia i perspektywy w zakresie wsparcia firm z Funduszy Europejskich Grzegorz Ocieczek - Dyrektor ds. Dotacji i Analiz, LPW Consulting

11.00 | Prezentacja projektu "Budowa nowego, niskoemisyjnego zakładu produkcyjnego przystosowanego do produkcji urządzeń́ i aparatury elektrycznej średniego napięcia" Mariusz Włodarczyk - Pełnomocnik Zarządu, Carboautomatyka S.A.

11.30 | Pomagamy Przedsiębiorczym - Oferta Funduszu Górnośląskiego dla sektora MŚP Wojciech Zbróg - Dyrektor Wydziału Instrumentów Finansowych, Fundusz Górnośląski

12.00 | Konsultacje, networking, poczęstunek

12.20 | Cyfryzacja - czy jest się czego bać? Aleksandra Zajusz-Wayda - Dyrektor Silesia Smart Systems, Koordynator Projektu EDIH-SILESIA, Katowicka SSE

12.40 | EDIH - Silesia instrument wsparcia dla MŚP w procesie transformacji cyfrowej Michał Regulski - Menedżer ds. cyfryzacji EDIH-SILESIA, Katowicka SSE

13.00 | Jak pozyskać dotacje, czyli 5 zasad skuteczniej strategii aplikacyjnej Leszek Skalimowski - Dyrektor ds. Rozwoju, LPW Grupa

13.20 | Konsultacje, networking, poczęstunek

14.00 | Zakończenie

Ważne

To będzie wyjątkowe spotkanie z dużą dawką merytorycznej wiedzy, nasi prelegenci oraz eksperci będą do dyspozycji w zakresie bezpłatnych konsultacji projektów pod kątem pozyskania dofinansowania w ramach planowanych naborów. Będzie to także świetna okazja do networkingu przy dobrej kawie i przekąskach.

Warunki uczestnictwa w Konferencji:

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli firm chcących pozyskać dotacje na rozwój działalności w obszarze B+R, innowacji, cyfryzacji, a także dla branży HoReCa, turystyka i kultura w zakresie dywersyfikacji i unowocześnienia działalności.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzednim zapisie online: https://app.evenea.pl/event/dotacje-lpw-29-02/

Dla wszystkich Gości wydarzenia dostępny jest bezpłatny parking.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerzy:

Carboautomatyka S.A
Fundusz Górnośląski S.A.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Silesia Smart Systems
Ekoenergia Silesia S.A.

Patroni honorowi:

Business Center Club

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach

Okręgowa Izba Przemysłowo- Handlowa w Tychach

Śląski Klub Biznesu

Patroni medialni:

Portal INFOR.PL 
Europerspektywy

Kontakt organizacyjny:

Ewa Kowacz e-mail: e.kowacz@lpw-grupa.pl tel. 510 212 962.

Konferencja o dotacjach 2024 - LPW Grupa

 

 

Źródło zewnętrzne

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

REKLAMA

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

REKLAMA