REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]

LPW Grupa
Jedna z wiodących grup doradczo-inżynierskich w Polsce
KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]
KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

LPW Grupa na czele z ekspertami z LPW Consulting zaprasza na kolejną edycję wydarzenia pt. KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w czwartek 29 lutego 2024 r. w godz.: 10:00-14:00 w Parku Technologicznym Ekoenergia w Katowicach, ul. Żeliwna 38. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzednim zapisie online. Przy czym liczba miejsc jest ograniczona. Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.
rozwiń >

Idea Konferencji

Wydarzenie ma na celu prezentację możliwości rozwoju firm dzięki funduszom unijnym oraz omówienie sprawdzonych praktyk w dziedzinie pozyskiwania dotacji UE. Chcemy stworzyć przestrzeń do dialogu z przedsiębiorcami, dostarczyć merytoryczną wiedzę o nadchodzących naborach w bieżącym roku i przedstawić szanse na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych, cyfrowych, innowacyjnych itp.

- Jak składać wnioski i kiedy to robić?
- Kto może skorzystać?
- Jakie możliwości dają fundusze unijne dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z regionu Śląska w 2024 roku?

Ponadto, będzie możliwość bezpośredniej konsultacji projektów pod kątem dofinansowania z ekspertami ds. dotacji unijnych obecnymi na konferencji.

Podczas wydarzenia poruszymy także temat wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw za pomocą instrumentów finansowych oferowanych przez Fundusz Górnośląski. Dodatkowo przedstawiciele projektu Edih-Silesia omówią przyszłość MŚP w erze transformacji cyfrowej oraz praktyczne możliwości wsparcia ze strony KSSE.

Szczególnym elementem przedsięwzięcia oprócz wystąpień zaproszonych prelegentów będzie prezentacja projektu pt. "Budowa nowego, niskoemisyjnego zakładu produkcyjnego przystosowanego do produkcji urządzeń́ i aparatury elektrycznej średniego napięcia" realizowanego przez Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki Carboautomatyka S.A. w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027, Działanie FESL 10.04 Wsparcie dużych przedsiębiorstw na rzecz transformacji. 

REKLAMA

Ramowy program Konferencji:

9.30 | Rejestracja

10.00 | Wprowadzenie oraz powitanie Gości Radosław Polowy - Partner Zarządzający, LPW Grupa

10.30 | Doświadczenia i perspektywy w zakresie wsparcia firm z Funduszy Europejskich Grzegorz Ocieczek - Dyrektor ds. Dotacji i Analiz, LPW Consulting

11.00 | Prezentacja projektu "Budowa nowego, niskoemisyjnego zakładu produkcyjnego przystosowanego do produkcji urządzeń́ i aparatury elektrycznej średniego napięcia" Mariusz Włodarczyk - Pełnomocnik Zarządu, Carboautomatyka S.A.

11.30 | Pomagamy Przedsiębiorczym - Oferta Funduszu Górnośląskiego dla sektora MŚP Wojciech Zbróg - Dyrektor Wydziału Instrumentów Finansowych, Fundusz Górnośląski

12.00 | Konsultacje, networking, poczęstunek

12.20 | Cyfryzacja - czy jest się czego bać? Aleksandra Zajusz-Wayda - Dyrektor Silesia Smart Systems, Koordynator Projektu EDIH-SILESIA, Katowicka SSE

12.40 | EDIH - Silesia instrument wsparcia dla MŚP w procesie transformacji cyfrowej Michał Regulski - Menedżer ds. cyfryzacji EDIH-SILESIA, Katowicka SSE

13.00 | Jak pozyskać dotacje, czyli 5 zasad skuteczniej strategii aplikacyjnej Leszek Skalimowski - Dyrektor ds. Rozwoju, LPW Grupa

13.20 | Konsultacje, networking, poczęstunek

14.00 | Zakończenie

Ważne

To będzie wyjątkowe spotkanie z dużą dawką merytorycznej wiedzy, nasi prelegenci oraz eksperci będą do dyspozycji w zakresie bezpłatnych konsultacji projektów pod kątem pozyskania dofinansowania w ramach planowanych naborów. Będzie to także świetna okazja do networkingu przy dobrej kawie i przekąskach.

Warunki uczestnictwa w Konferencji:

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli firm chcących pozyskać dotacje na rozwój działalności w obszarze B+R, innowacji, cyfryzacji, a także dla branży HoReCa, turystyka i kultura w zakresie dywersyfikacji i unowocześnienia działalności.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzednim zapisie online: https://app.evenea.pl/event/dotacje-lpw-29-02/

Dla wszystkich Gości wydarzenia dostępny jest bezpłatny parking.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerzy:

Carboautomatyka S.A
Fundusz Górnośląski S.A.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Silesia Smart Systems
Ekoenergia Silesia S.A.

Patroni honorowi:

Business Center Club

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach

Okręgowa Izba Przemysłowo- Handlowa w Tychach

Śląski Klub Biznesu

Patroni medialni:

Portal INFOR.PL 
Europerspektywy

Kontakt organizacyjny:

Ewa Kowacz e-mail: e.kowacz@lpw-grupa.pl tel. 510 212 962.

Konferencja o dotacjach 2024 - LPW Grupa

 

 

Źródło zewnętrzne

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA