REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wysokie ceny biletów nie odstraszyły. Taylor Swift wykręci rekord? Linie lotnicze zacierają ręce

Taylor Swift lotnisko koncert bilety 2024 r.
Wysokie ceny biletów nie odstraszyły. Taylor Swift wykręci rekord? Linie lotnicze zacierają ręce
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Lotnisko im. Fryderyka Chopina może w sierpniu 2024 r. ustanowić nowy rekord obsłużonych pasażerów. Liczba planowanych przylotów już teraz jest wyższa o 339 proc. niż w 2023 roku. To efekt wielkiego zainteresowania koncertem Taylor Swift. Amerykańska piosenkarka, oprócz uwielbienia fanów, ściąga jednak również głosy krytyki. 

Oblężenie lotnisk w Europie. Powód: Taylor Swift

Masowe zainteresowanie lotami do Warszawy, jak również do innych europejskich miast, w których swoje koncerty zaplanowała Taylor Swift opisał hiszpański operator turystyczny eDreams ODIGEO. 35-letnia gwiazda od maja do sierpnia występować będzie na Starym Kontynencie w ramach cyklu "The Eras Tour". Powody do zadowolenia mają nie tylko fani piosenkarki, ale również linie i porty lotnicze. Każdy przyjazd "Swifties" wiąże się ze skokowym wzrostem liczby pasażerów. Liczba osób podróżujących do Sztokholmu wzrośnie o co najmniej 600 proc. do Edynburga - o 176 proc, a do Liverpoolu i Paryża odpowiednio o 133 i 108 proc. 

REKLAMA

Padnie nowy rekord Lotniska im. Chopina? 

Fani piosenkarki mogą przyczynić się do ustanowienia nowych rekordów Lotniska im. Chopina w Warszawie. Możliwe jest pobicie najlepszego w historii dziennego wyniku, wynoszącego 67 968 osób obsłużonych 11 sierpnia 2023 roku, a być może także rekordu sierpnia - 2 mln pasażerów, również w 2023 roku. 

Hotele i restauracje zarobią na Swift 

Koncerty Taylor Swift odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie 1, 2 i 3 sierpnia 2024 roku. Fanów nie odstraszają wysokie ceny biletów wynoszące 199zł, 339zł, 559ł, 669zł i 749zł na trybunach, 519zł i 669zł na płycie boiska, a nawet 2250 zł w przypadku miejsc VIP. Na spore zyski może liczyć nie tylko branża lotnicza, też hotelarze i gastronomia. Jak podaje TVN24, powołując się na Kalifornijskie Centrum Pracy i Gospodarki, sześć występów Swift w Los Angeles, wygenerowało przychód rzędu 320 milionów dolarów.

Prywatny odrzutowiec i tony CO2

Taylor Swift, oprócz uwielbienia, budzi również kontrowersje. Artystka znalazła się w ogniu krytyki organizacji klimatycznych z powodu intensywnego używania prywatnego odrzutowca. Jak podaje Daily Mail, tylko w ciągu trzech ostatnich miesięcy 2023 roku samolot Swift miał wyemitować do atmosfery 138 ton CO2. Dla porównania -220 drzew potrzebowałoby 10 lat na zrównoważenie takiej szkody środowiskowej. Oburzenie wzbudził fakt, że Swift używała samolotu również na krótkich trasach. Średni czas lotu wyniósł 80 minut, a najkrótsza podróż - 36 minut. 

Popularność Taylor Swift

Swift jest jedną z najpopularniejszych współczesnych postaci popkultury. Została wyróżniona tytułem Człowiekiem Roku Time w 2023 roku. Jej influencerski rozmach próbują wykorzystać m.in. politycy. Tydzień temu wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Margaritis Schinas złożył Swift propozycję udziału w kampanii mobilizującej młodych Europejczyków do zagłosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy zbyt beztrosko podchodzą do cyberkryminalistów?

Firmy lekkomyślnie podchodzą do kwestii cyberbezpieczeństwa? Z raportu „State of Enterprise Cyber Risk in the Age of AI 2024” wynika. że co dziesiąta firma nigdy nie przeprowadziła audytu swoich systemów, a połowa sprawdza zabezpieczenia raz w tygodniu lub rzadziej. A aż 65 proc. firm działa na podstawie przestarzałych, co najmniej dwuletnich, planów. 

ZPP chce zmian w akcyzie na wyroby tytoniowe i e-papierosy

Przedsiębiorcy są zaskoczeni nieoczekiwaną zmianą przepisów podatkowych dotyczących akcyzy na wyroby tytoniowe. Przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców alarmują, że zmiany wprowadzane są w niewłaściwy sposób. Mają swoje propozycje. 

Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów

16 października w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy na debatę „Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów”.

MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

REKLAMA

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

REKLAMA

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

REKLAMA