REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W co najlepiej inwestować w 2024 roku?

Nie tylko AI – w co inwestować w 2024 roku
Nie tylko AI – w co inwestować w 2024 roku
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Sztuczna inteligencja była tematem numer 1 w 2023 roku. Na pewno i w 2024 warto będzie w nią inwestować. Gdzie jeszcze jest szansa na zyski? Na jakie inwestycje warto zwrócić uwagę? 

Inwestowanie w nowe technologie 

Rynek technologiczny jest w ciągłym rozwoju, wciąż pojawiają się nowe gałęzie, a stare jeszcze się nie zdążyły się zdezaktualizować. Jak zawsze nie wiemy co przyniesie przyszłość, możemy jednak szacować, które z nich już dziś przedstawiają perspektywy na szybki rozwój i podbicie rynków.

REKLAMA

REKLAMA

Co na początek jest warte zainteresowania? Wśród wiodących technologii, które mają taką szansę są szeroko pojęte obliczenia przestrzenne. To przywodzące na myśl lekcje matematyki pojęcie obejmuje technologie takie jak rzeczywistość rozszerzona (AR), rzeczywistość wirtualna (VR) i rzeczywistość mieszana (MR). Technologie te mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki współdziałamy z otaczającym nas światem i są już wykorzystywane w różnych branżach, w tym w rozrywce, medycynie i produkcji.

Obliczenia przestrzenne to jeden z tych obszarów, który przyciąga coraz większą uwagę. Na tym polu interesujące jest wprowadzenie przez Apple Apple Vision Pro, pierwszego komputera przestrzennego. Urządzenie to, którego premiera zaplanowana jest na rok 2024, ma płynnie łączyć treści cyfrowe ze światem fizycznym, prezentując w pełni trójwymiarowy interfejs użytkownika sterowany oczami, rękami i głosem. To znaczący krok w przyszłość, w której interakcja cyfrowa będzie bardziej wciągająca i intuicyjna – wskazuje dyrektor Freedom Finance Europe Poland Olena Bondar.

Według doniesień Apple intensywnie inwestuje w obliczenia przestrzenne i podobno pracuje nad własnym zestawem słuchawkowym AR/VR. Jeśli Apple zdoła wprowadzić ten produkt na rynek, może to wywołać nową falę zainteresowania tą działką technologiczną i doprowadzić do powstania nowych branż i przedsiębiorstw.

Myśleć ekologicznie 

Warto zwrócić też uwagę na rozwiązania ekologiczne. Innym trendem jest szeroko pojęty rozwój branży związanej z ekologią czy ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych. W tym aspekcie dynamicznie rozwija się elektromobilność.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

– Przewiduje się, że wartość rynku infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych o dużej ładowności w 2024 r. będzie miała wartość nieco poniżej 7,4 miliarda dolarów. Ponadto do 2030 r. zapotrzebowanie na energię do ładowania pojazdów elektrycznych może osiągnąć 53 miliardy kilowatogodzin, co wskazuje na wysoki wzrost dynamiki tego sektora, a także OZE i sieci dystrybucyjnych – uzasadnia Olena Bondar.

– Oprócz obliczeń przestrzennych i infrastruktury pojazdów elektrycznych istnieje szereg innych obszarów, w których w 2024 r. mogą pojawić się nowe szanse. Przykładem może być Web3, czyli nowa wizja internetu oparta na technologii blockchain. Web3 ma potencjał, aby zrewolucjonizować wiele branż, w tym finanse, sieci społecznościowe i gry. Obliczenia kwantowe również mogą zmienić wiele gałęzi przemysłu, w tym tworzenie nowych leków, materiałoznawstwo i finanse – dodaje dyrektor polskiego oddziału Freedom Finance Europe.

A co z ryzykiem inwestycyjnym? Inwestorzy zainteresowani nowymi i wschodzącymi branżami powinni dokładnie rozważyć ryzyko przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Nowe i wschodzące branże mogą być niestabilne, innowacje czasem trafiają w ślepy zaułek, a firmy je wprowadzające tracą. Ale jeśli uda im się rzeczywiście postawić kolejny krok w rozwoju lub zrewolucjonizować swoją branżę mogą również oferować wysokie zyski inwestorom skłonnym podjąć ryzyko. Jednak sukces każdej branży zależy od wielu czynników, w tym postępu technologicznego, akceptacji rynku, wsparcia regulacyjnego i wielu innych. Dlatego w stale zmieniającym się krajobrazie gospodarczym ważne jest, aby być na bieżąco, dostosowywać się i uważnie przyglądać się działalności firm, na które chcemy postawić.

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Jeż_Jerzy
    2024-01-15 15:10:04
    Po przeprowadzeniu solidnego researchu w sieci natknąłem się na stronę zarabiajmypl, gdzie dowiedziałem się o otwartych funduszach inwestycyjnych. Myślę, że warto pójść w tę stronę w 2024 roku, zwłaszcza, że oprocentowanie lokat jest bardzo niskie.
    0
QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

Jak handel wykorzystuje nowe technologie

Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

REKLAMA

Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

REKLAMA

Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

REKLAMA