reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

1,6 tys. firm bez szans na dotacje

Aktualizacja: 17.09.2007

Jak dowiedziała się GP, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego uznało, że nie ma możliwości, by firmy, które startowały po unijne dotacje w latach 2004-2006, dostały pieniądze z nowej perspektywy finansowej. »

O powstaniu supermarketów zdecydują wójtowie

Aktualizacja: 17.09.2007

Placówki handlowe o powierzchni powyżej 400 mkw. muszą uzyskać zezwolenie. Nawet milion złotych zapłaci przedsiębiorca, który prowadzi działalność bez zezwolenia. Według ekspertów ograniczenia dla przedsiębiorców są niezgodne z konstytucją i prawem europejskim. »

Zbliża się termin drugiej części odpisu

Aktualizacja: 17.09.2007

Do końca września pracodawcy mają obowiązek odprowadzić na wyodrębniony rachunek bankowy zakładowego funduszu świadczeń socjalnych 100 proc. naliczonych odpisów. »

Coraz mniej spółek może podlegać badaniu

Aktualizacja: 17.09.2007

W przyszłym roku Unia Europejska podejmie decyzję, czy zmienić zasady ustalania progów w spółkach podlegających badaniu przez biegłego rewidenta. »

Dynamika wynagrodzeń wciąż bliska 10 proc.

Aktualizacja: 17.09.2007

Nowe inwestycje firm wymagają nowych pracowników. Rośnie więc zatrudnienie i nie zwalnia tempo wzrostu płac. »

Właściwość sądu zależy od wartości udziałów wspólnika

Aktualizacja: 17.09.2007

Sprawa o wyłączenie wspólnika ze spółki z o.o. jest sprawą o prawa majątkowe, dlatego o właściwości sądu zdecyduje wartość udziałów wyłączanego wspólnika. »

8-9 mld euro dla przedsiębiorców w latach 2007-2013

Aktualizacja: 14.09.2007

W latach 2007-2013 dla przedsiębiorców będzie przeznaczone ok. 8-9 mld euro z funduszy unijnych, z czego prawie 5 mld euro będzie zarządzać Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) - poinformowała w piątek prezes PARP Danuta Jabłońska. »

Niższa inflacja może oddalić podwyżkę stóp

Aktualizacja: 24.09.2007

Niższa od prognoz inflacja w sierpniu może oddalić podwyżkę stóp w Polsce, co zmniejsza ryzyko wzrostu kosztów kredytu. Wzrosła jednak cena pieniądza w Banku Szwajcarii. »

Prowadzenie ksiąg będzie prostsze

Aktualizacja: 24.09.2007

Najmniejsze firmy mogą liczyć na uproszczenia w księgowości i sprawozdawczości. Zmiany takie zapowiada Komisja Europejska. »

Świadectwa zużycia energii już od 2009 roku

Aktualizacja: 14.09.2007

Wszystkie budynki sprzedawane lub wynajmowane będą musiały posiadać certyfikaty zużycia energii. Koszty ich sporządzenia mają ponosić właściciele i będą wahały się one od 500 zł do 1 tys. zł. »

Ustawa o Euro 2012 sprzeczna z dyrektywami

Aktualizacja: 14.09.2007

Niektóre rozwiązania przyjęte w ustawie o Euro 2012 są próbą wprowadzenia pełnej dowolności przy udzielaniu zamówień publicznych na budowę stadionów. »

Prezydent podpisał ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym

Aktualizacja: 13.09.2007

Prezydent Lech Kaczyński podpisał w środę ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym - poinformowało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta w czwartkowym komunikacie. Ustawa wprowadza zakaz stosowania nieuczciwych praktyk, tj. takich, które wprowadzają klientów w błąd. »

Przedsiębiorcy apelują o premiowanie firm ograniczających emisję CO2

Aktualizacja: 13.09.2007

Przedsiębiorcy apelują do rządu o takie rozwiązania prawne, które będą premiować firmy ograniczające emisję dwutlenku węgla - mówili podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan. »

Odsetki od nabywcy

Aktualizacja: 13.09.2007

Przedsiębiorca dostarczający kontrahentowi towar lub usługę powinien otrzymać zapłatę najpóźniej po 30 dniach. Gdy odbiorca terminu nie dotrzyma, jest zobowiązany dodatkowo do zapłaty odsetek. »

Spółka cywilna musi mieć REGON

Aktualizacja: 13.09.2007

Jeśli chcemy prowadzić działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej, musimy pamiętać, że do ewidencji każdy wspólnik wpisuje się oddzielnie, bo spółka cywilna nie ma osobowości prawnej. Jednak spółka taka jest podmiotem gospodarki narodowej. Może też być podatnikiem, co ma swoje odmienne skutki rejestracyjne. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama